Europejska premiera najnowszych rozwiązań audio-video firmy Samsung

, RTV
Teaser

Najnowsza oferta audio-video Samsung to przede wszystkim nowe funkcje, lepsza jakość obrazu, cieplejszy dźwięk, większe rozmiary ekranów i niezrównane wzornictwo. Wśród nowych urządzeń firmy Samsung znajdują się m.in. telewizor 85S9 UHD z ekranem aż 85”, niezwykły pod względem designu i jakości obrazu telewizor F8000 LED, Soundbar HW-F750 z autorską technologią hybrydowego wzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe oraz przenośny głośnik bezprzewodowy Samsung DA-F60. Udoskonalona została także najbardziej popularna Polsce platforma Samsung Smart TV.

Europejska premiera najnowszych rozwiązań i urządzeń audio-video Samsung odbyła się w dniach 2-4 lutego podczas Regionalnego Forum Europejskiego 2013 (European Regional Forum) w Monaco.

Obserwujemy w Europie ciągły wzrost liczby aplikacji i lawinowo rosnącą liczbę filmów czy programów rozrywkowych dostępnych za pośrednictwem telewizora podłączonego do Internetu, przez co użytkownicy stają wobec konieczności wyszukiwania treści o najwyższej jakości i najlepiej dopasowanych do ich zainteresowań – powiedział Seok-pil Kim, prezes i dyrektor wykonawczy oddziału Samsung Electronics Europe. Telewizory Samsung Smart TV na 2013 rok zaoferują między innymi system rekomendacji, dzięki czemu łatwiej będzie można wybierać wśród ulubionych gatunków filmowych czy też programów telewizyjnych. Wyróżniają się też świetną jakością obrazu i dźwięku oraz możliwością szybkiego łączenia  audio-video, które razem zapewniają rozrywkę doskonałą.

Nowe technologie inteligentnej telewizji Samsung Smart TV
Udoskonalony interfejs telewizorów Samsung, Smart Hub – z nowym  "przewodnikiem po programach" – został przeprojektowany tak, aby ułatwić użytkownikom odkrywanie nowych treści. Aplikacje zostały umieszczone w pięciu dynamicznych panelach, które umożliwiają łatwą nawigację oraz szybki podgląd miniatur:

  • "On TV": dopasowane do preferencji użytkownika, spersonalizowane sugestie kanałów
  • Filmy i programy TV: płynne wyszukiwanie rekomendacji płatnych treści na żądanie
  • Zdjęcia, video i muzyka: dostęp z jednego miejsca do własnych treści zapisanych domowych dyskach, komputerach i innych urządzeniach za pośrednictwem funkcji AllShare
  • Treści społecznościowe: możliwość komentowania oglądanych filmów, rozmów i wymiany informacji za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook   
  • Aplikacje: łatwiejszy dostęp do pobranych aplikacji Samsung Smart TV i możliwość ich edycji

Nowa funkcja Samsung S-Recommendation analizuje i podpowiada widzowi interesujące programy telewizyjne, wideo na żądanie, treści zawarte w aplikacjach i serwisach społecznościowych. Urządzenie poznaje nasze upodobania na podstawie poprzednio oglądanych programów, a także bierze pod uwagę rankingi oglądalności filmów i innych audycji. Na tej podstawie przygotowuje rekomendacje wyświetlane na ekranie telewizora w innowacyjnym "przewodniku po programach". Technologia dostępna jest w modelach Smart TV z 2013 roku, systemach kina domowego i odtwarzaczach Blu-ray Samsung.  

Samsung UHD TV – najwyższa rozdzielczość na największym ekranie
Telewizor Samsung 85S9 UHD, o przekątnej 85”, posiada jeden z największych ekranów do domowego użytku na rynku europejskim z jakością obrazu w rozdzielczości Ultra HD. Nie jest to jednak największy ekran w ofercie firmy. Podczas styczniowych targów CES 2013 w USA, Samsung zaprezentował jeszcze większy telewizor UHD o przekątnej ekranu aż 110”.

Samsung 85S9 posiada rozdzielczość czterokrotnie wyższą niż ekrany Full HD. Oferuje też ulepszoną technologię wygaszania z bardzo wysokim współczynnikiem kontrastu, co pozwala na wyświetlanie głębszej czerni i czystszej bieli. Autorskie rozwiązanie firmy Samsung potrafi konwertować obraz HD lub Full HD w górę do poziomu UHD poprzez odtworzenie informacji o szczegółach i stworzenie wysoce realistycznego i precyzyjnego obrazu.

Wzornictwo modelu 85S9 wyznacza nowy standard w branży, rewolucjonizując dotąd stosowane konwencje. Telewizor, sprawiający wrażenie unoszenia się w ramie, w połączeniu w ogromnym ekranem, sprawia niezwykłe wrażenie. Wyposażono go też w trójdrożny system głośników mocy 120W umieszczony w zewnętrznej ramie telewizora, który zapewnia doskonałe wrażenia, oferując brzmienie, które znakomicie uzupełnia obraz UHD.

Samsung LED TV F8000 – niezwykły design i jakość obrazu
Charakteryzujący się wyrafinowanym wzornictwem, telewizor F8000 LED oferuje jaśniejszy, żywszy obraz o bardziej intensywnych barwach, głębszej czerni i wyższym kontraście. Jest to możliwe dzięki autorskiej technologii Samsung, Micro Dimming Ultimate. Model F8000 należy – obok F8500 i F7000 – do pierwszej linii telewizorów Samsung Smart TV wyposażonych w czterordzeniowy procesor. Dzięki temu możliwe jest jeszcze płynniejsze przełączanie między aplikacjami oraz szybki dostęp do usług. Model F8000 będzie w dostępny w rozmiarach ekranów: 40", 46", 55", 65" i 75".

Dopełnieniem flagowej serii telewizorów Samsung LED jest model F7000, posiadający ekran z wysublimowaną cienką ramą ze srebrnymi akcentami i eleganckimi liniami. Wyposażony w czterordzeniowy procesor, Samsung F7000 zapewnia obsługę tych samych funkcji Smart TV jak F8000. Samsung F7000 będzie dostępny w rozmiarach: 40", 46", 55" i 60".

Samsung Evolution Kit – aktualizacja funkcji Smart TV
System Evolution Kit, dostępny dla telewizorów Smart TV serii 7, 8 i 9 z 2012 roku, umożliwia aktualizację zarówno oprogramowania, jak i sprzętu, aby użytkownicy mogli korzystać z najnowszych funkcjonalności Smart TV. System zapewnia m.in. dostęp do serwera Smart Hub z 2013 roku i przekształca dwurdzeniowy procesor tych modeli w procesor czterordzeniowy, dzięki czemu zwiększa ich wydajność. Wybrane modele telewizorów Samsung Smart TV z 2013 roku także będą wyposażone w porty na potrzeby zestawów Evolution Kit.

Samsung Soundbar – cieplejszy dźwięk bez zniekształceń
Samsung Soundbar HW-F750 wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników na czyste, ciepłe i naturalne brzmienie, wykorzystując wzmacniacz z lampami próżniowymi. HW-F750 oferuje także maksimum wygody dzięki funkcji SoundShare, która pozwala bezprzewodowo połączyć listwę dźwiękową z telewizorem za pomocą technologii Bluetooth. Ponadto, wbudowany żyroskop mierzy wysokość, obrót i nachylenie urządzenia, aby zoptymalizować jakość dźwięku w zależności od tego, czy listwa jest ustawiono poziomo, czy pionowo. Sprawia to, że Samsung Soundbar HW-F750 może zostać umieszczony w najbardziej komfortowym dla użytkownika miejscu i pozycji.

Nowością jest także funkcja AirtrackON, która automatycznie uruchamia listwę HW-F750 podczas włączania telewizora i pozwala sterować nią za pomocą pilota do telewizora. Samsung Soundbar HW-F750 ma smukłą konstrukcję i dedykowany bezprzewodowy subwoofer, przez co stanowi idealne uzupełnienie każdego telewizora Samsung Smart TV. Stylowe, metalowe wzornictwo łączy to, co najlepsze w tradycyjnych i nowoczesnych technologiach.

Przenośny, bezprzewodowy głośnik Bluetooth
Przenośny głośnik bezprzewodowy Samsung DA-F60 oferuje wysoką jakość dźwięku i łatwość użycia zarówno w domu, jak i w podróży. Zintegrowana łączność Near-Field Communications (NFC) umożliwia podłączanie głośnika do smartfona lub tabletu. Ponadto, obsługa funkcji Samsung SoundShare sprawia, że DA-F60 można stosować jako głośnik do telewizora z wykorzystaniem bezprzewodowej łączności Bluetooth. Użytkownicy docenią też zastosowanie kodeka apt-X, który zapewnia wyższą jakość brzmienia poprzez doskonałe parametry kompresji dźwięku, przy przesyłaniu przez Bluetooth, zwłaszcza w górnym zakresie częstotliwości.

Samsung DA-F60 waży zaledwie 1,3 kg i jest doskonałym towarzyszem podróży, który łączy wysoką jakość brzmienia i mobilność, aby zapewnić pełnię wrażeń słuchowych również poza domem.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com