Eksplozja kolorów – sprawdź zalety monitorów Samsung LED Seria 9

, IT

Monitor można docenić dopiero wtedy, gdy mamy okazję sprawdzić jakość obrazu w różnych warunkach i z różnymi zdjęciami. Nowa inicjatywa firmy Samsung umożliwia wypożyczanie monitora Samsung S27B970D Seria 9, dzięki któremu zobaczymy ile odcieni kolorów i szczegółów umyka nam podczas edycji czy oglądania zdjęć.    

Aby osobiście przekonać się o jego zaletach i innowacyjnej funkcjonalności wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz na stronie https://eksplozjakolorow.samsung.pl podając swoje dane oraz w kilku zdaniach uzasadnić, dlaczego monitor do testów powinien zostać przyznany właśnie nam. Internauci, którzy udzielą najbardziej przekonujących odpowiedzi otrzymają monitor na okres tygodnia. Zgłoszenia można przesyłać do 23 czerwca 2013 roku.

Samsung S27B970D
Monitor Samsung LED Seria 9 to urządzenie dla grafików, edytorów, ale także dla fanów gier. Dzięki innowacyjny funkcjom, takim jak Natural Colour Expert i Accurate Color Presentation, zapewnia niespotykane bogactwo kolorów. Technologia PLS (Plane to Line Switching) sprawia natomiast, że użytkownicy mogą korzystać z oszałamiającej palety barw wyświetlanych na ekranie WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (cztery razy większej niż w standardzie HD 720p).

Technologie zastosowane w monitorze Samsung S27B970D umożliwiają przeprowadzenie sprzętowej kalibracji kolorów w monitorze, co pozwala wyeliminować niewłaściwe odwzorowanie barw na ekranie. Dzięki temu ponad miliard dostępnych kolorów jest wyświetlanych dokładnie tak, jak powinny. Nad realistyczną reprodukcją barw na ekranie czuwają inżynierowie firmy Samsung, którzy ręcznie kalibrują każdy monitor już w fabryce, w końcowej fazie jego produkcji.

W stylowej obudowie z krystalicznym panelem, podstawą umożliwiającą regulację wysokości oraz metalowym obramowaniem, monitor S27B970D posiada imponujący kąt widzenia 178 stopni. Dzięki temu nawet wtedy, gdy zdjęcia ogląda kilka osób, każda z nich zobaczy ten sam obraz, który będzie zawsze wyraźny, zarówno w pionie jak i w poziomie. Współczynnik kontrastu 1000:1 zapewnia nową jakość, wyświetlając obrazy i kolory, które prezentują się w odcieniach identycznych jak w rzeczywistości.

Wewnętrzne komponenty monitora Samsung Seria 9 zostały przeniesione do okrągłej, aluminiowej podstawy, w którą wbudowano wszystkie porty wejścia i wyjścia oraz hub USB. Takie rozwiązanie usprawnia instalację oraz pomaga uniknąć plątaniny kabli. Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 watów, a ponadto obsługuje interfejsy wideo DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz złącze standardu MHL (Mobile High-Definition Link) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów.

Dzięki złączu MHL (Mobile High-Definition Link) użytkownik może oglądać m.in. filmy w dowolnym miejscu swojego domu bądź biura, a następnie podłączyć urządzenie przenośne do monitora za pomocą kabla. Wbudowany głośnik dostarcza wysokiej jakości dźwięk stereo, który zapewnia wrażenia porównywalne do sali kinowej.

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com