Alessandro Mendini zaprojektował tarcze i paski do Samsung Gear S2

, Telecom
Teaser

Podczas targów IFA w Berlinie oficjalnie ogłoszono, że znany włoski projektant Alessandro Mendini i firma Samsung połączyli swoje siły, aby umożliwić użytkownikom personalizację wyglądu nowego smartwatcha Gear S2.

Samsung Gear S2 to najnowszy smartwatch Samsung z innowacyjnym obrotowym pierścieniem. Charakteryzuje się intuicyjnym, niestandardowym interfejsem i zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają użytkownikom na optymalizację urządzenia, dostosowanie go do swoich potrzeb i przyjemną obsługę.

Zegarki, z racji tego, że są noszone na rękach, mają również ważną funkcję reprezentacyjną – są przez to bardziej osobiste i niezwykle ważna jest strona estetyczna przy ich projektowaniu - powiedział Younghee Lee, Executive Vice President of Global Marketing, IT & Mobile Division w Samsung. Współpraca z Mendinim jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie i sposobem, dzięki któremu użytkownicy będą mogli wyrażać swoje indywidualne preferencje.

Alessandro Mendini odgrywa ważną rolę w rozwoju nowoczesnego włoskiego wzornictwa. Znany jest z mieszania różnych kultur i stylistyk. Dąży do wychodzenia poza schematy i rezygnuje z tradycyjnej koncepcji funkcjonalności. Filozofia ta doskonale wpisuje się w praktykowane przez firmę Samsung podejście do tworzenia urządzeń. Zmieniają one definicję komunikacji mobilnej poprzez tworzenie nie tylko funkcjonalnych, ale i pełnych elegancji, osobistych produktów. Z włoskim projektantem ściśle współpracował Mr. Time by Apposter, jeden z głównych partnerów firmy Samsung w dziedzinie projektowania tarcz zegarków, służąc pomocą w zapewnieniu bezproblemowej integracji projektów ze smartwatchem Gear S2.

Uważam, że Gear S2 to kolejny krok ku doskonałości – stwierdził Alessandro Mendini. Z wielką przyjemnością współpracowałem ze światowym liderem branży urządzeń mobilnych w celu połączenia elegancji tradycyjnego zegarka z cyfrowym światem i stworzenia unikalnych projektów wzorniczych. Z pewnością na tych zasadach będzie się opierała przyszłość świata mobilnych urządzeń.

Samsung Gear S2 jest eleganckim, nowoczesnym zegarkiem, a przy tym zapewnia użytkownikom możliwość stałej łączności dzięki doskonałym parametrom baterii z czasem pracy do 2–3 dni. Dzięki unikalnym, kolorowym tarczom i bardzo cienkim, modnym paskom kolekcja akcesoriów do smartwatcha Gear S2 stworzona przez Alessandro Mendiniego dodatkowo umożliwi każdemu użytkownikowi personalizację wyglądu urządzenia.

Nowa kolekcja tarcz i pasków do zegarka Gear S2 będzie dostępna w dniu premiery zegarka na polskim rynku.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com