Samsung zaprezentuje nowy monitor Quantum Dot z zakrzywionym ekranem na targach CES 2017

, IT
Teaser

Nowy monitor CH711 zaprojektowano dla intensywniejszych, bardziej wciągających wrażeń z gry i multimedialnej rozrywki

SEUL, Korea Południowa – 29 grudnia 2016 – Podczas targów CES 2017 Samsung Electronics przedstawi nowy monitor CH711 Quantum dot z zakrzywionym ekranem. To dowód na to, że firma nadal niepodzielnie panuje na rynku wyświetlaczy przeznaczonych do celów rozrywkowych.

Współcześni gracze i odbiorcy multimediów, mają duże oczekiwania głębi wrażeń i chcą wyświetlaczy prezentujących pełen potencjał używanych przez nich urządzeń – mówi Seoggi Kim, Senior Vice President pionu wyświetlaczy cyfrowych w firmie Samsung Electronics. – Tegoroczna linia monitorów Quantum Dot z zakrzywionym ekranem cechuje się doskonałym wzornictwem oraz bogatszą paletą barw i głębszym kontrastem niż kiedykolwiek wcześniej. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zaprezentować nasze dzieło światu podczas targów CES 2017 w Las Vegas.

Multum kolorowej rozrywki na zakrzywionym ekranie

Nowy monitor CH711 Quantum Dot z zakrzywionym wyświetlaczem firmy Samsung powstał z myślą o graczach. Dostępne są warianty z ekranami o przekątnych 27 i 31,5 cala. Monitor CH711 zapewnia żywy obraz o olśniewającej jakości, niezależnie od tego, co aktualnie oglądamy.

Dzięki krzywiźnie 1800 R i super szerokiemu kątowi widoczności 178 stopni, obraz na ekranie CH711 jest widoczny niezależnie od tego, skąd patrzymy. Ergonomiczna konstrukcja umożliwia użytkownikowi regulację położenia monitora w poziomie i w pionie dla maksymalnej wygody. Dodając do tego pokrycie przestrzeni kolorów sRGB sięgające niemal 125% i rozdzielczość 2560 x 1440 WQHD, monitor CH711 wyznacza nową jakość w zakresie dokładnego odwzorowania kolorów niezależnie od odległości dzielącej monitor od użytkownika.

Eleganckie i wyrafinowane wzornictwo zastosowane w modelu CH711 doskonale komponuje się z każdym biurkiem czy wnętrzem. Nieskazitelnie biała obudowa cechuje się fantastyczną bezramkową konstrukcją z trzech stron, a kable zasilania i HDMI są sprytnie ukryte w nóżce monitora.

Ewolucja monitora Quantum Dot

Pionierskie zakrzywione monitory CFG70 i CF791 Quantum Dot firmy Samsung, które trafiły na rynek pod koniec 2016 roku, również zostaną zaprezentowane na targach CES 2017.

24- i 27-calowe monitory z zakrzywionym ekranem CFG70 zostały stworzone z myślą o profesjonalnych i zagorzałych graczach. Dzięki połączeniu wyrafinowanej wizualnie technologii obrazu Quantum Dot opracowanej przez firmę Samsung oraz komfortowego, wyjątkowo szerokiego kąta widzenia zakrzywionych monitorów, gracze mogą cieszyć się niesamowitymi wrażeniami. Monitor CFG70 wyposażono w mnóstwo funkcji przyjaznych graczom, takich jak interfejs użytkownika „Gaming UX” oraz zaawansowane opcje kalibracji, umożliwiające optymalizację obrazu dla gier typu FPS, RTS, RPG i AOS.

Przy krzywiźnie 1500 R i ultraszerokim formacie obrazu 21:9, monitor CF791 Quantum Dot równie doskonale sprawdza się w pracy, wyświetlając niezrównanie czysty obraz i wiernie oddając detale. Korzystając z technologii Picture-by-Picture (PBP), klienci mogą pobierać treści ze źródeł podłączanych przez HDMI lub DP i umieszczać je w dowolnym położeniu na ekranie. Jej uzupełnieniem jest funkcja Picture-in-Picture (obraz w obrazie, PIP), która umożliwia zmniejszanie obrazów i umieszczanie ich w dowolnym punkcie ekranu bez utraty rozdzielczości ani jakości wizualnej. Wbudowana nóżka z regulacją wysokości zapewnia jednocześnie ergonomię i komfort, czyniąc monitor CF791 idealnym urządzeniem do pracy w domu lub w biurze. 

Zapraszamy do gry

Aby uświetnić premierę swoich najnowszych monitorów, Samsung zaoferuje gościom CES 2017 pierwszorzędną okazję, aby porywalizować ze sobą w przyjaznej atmosferze w interaktywnej strefie gier. Stoisko firmy Samsung zostanie wyposażone w interaktywne stanowiska, na których odwiedzający będą mogli zagrać w najpopularniejsze obecnie gry wideo, wyświetlane na monitorach dla graczy CFG70 Quantum Dot z zakrzywionym ekranem. Rywalizacja będzie relacjonowana na żywo na wyświetlaczach SMART LED, które zaprezentują jednocześnie pozostałym gościom CES doskonałą jakość obrazu wyświetlanego na profesjonalnych monitorach.  

Wyświetlacze przyszłości

Uczestnicy CES będą także mogli zobaczyć kolejną generację monitorów Samsung o wysokiej rozdzielczości, która ma się pojawić w sprzedaży w 2017 roku:

  • 28-calowy monitor UH750 łączy w sobie funkcje przyjazne graczom, ultraszybki czas reakcji 1 ms, technologię wyświetlania obrazu Quantum Dot i rozdzielczość wysokiej jakości UHD zamknięte w cienkiej obudowie z wąskimi ramkami.
  • Modele SH850 o przekątnych ekranu 23,8 i 27 cali oferują rozdzielczość WQHD oraz możliwość łączenia łańcuchowego przez port DP, zachwycając płaską konstrukcją, pozbawioną ramek z trzech stron, z kwadratową podstawą i stylowym wyglądem, który dobrze wkomponuje się w każde wnętrze. Monitory SH850 wyposażono dodatkowo w nóżkę o regulowanej wysokości i funkcję pivot oraz możliwość przechylania i obracania ekranu dla maksymalnego komfortu użytkownika.

Monitor CH711 będzie można zobaczyć na stoisku Samsung Electronics (nr 15006 w Hali Głównej Las Vegas Convention Center), obok monitorów CFG70 i CF791 z wyświetlaczami Quantum Dot, które niedawno miały swoją premierę.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com