70 szkół w Polsce zostało wyróżnionych przez firmę Samsung

Teaser

Samsung przekazał dodatkowe urządzenia szkołom, które aktywnie brały udział w programie „Mistrzowie Kodowania”. W sumie do placówek oświatowych trafiło 70 monitorów wraz z najlepszymi rozwiązaniami wspierającymi edukację. Z ich pomocą, nauczyciele,  którzy  aktywnie rozwijają kompetencje cyfrowe polskich dzieci mogą prowadzić zajęcia w jeszcze bardziej atrakcyjny i efektywny sposób.

Wyróżnione placówki uczestniczyły w ogólnopolskim programie „Mistrzowie Kodowania”, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. „Widzieliśmy ogromne zaangażowanie nauczycieli i dzieci, niestety wyposażenie szkół nie zawsze wystarczało, by pomysły wprowadzić w życie” – tłumaczy Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager w Samsung Electronics Polska. – „Przekazane monitory mają być narzędziem, dzięki któremu nauka programowania, ale i innych przedmiotów, będzie dla dzieci ciekawsza i angażująca.”

 Wybierając urządzenia dla szkół, Samsung zdecydował się na monitory z rozwiązaniami, które doskonale sprawdzą się w edukacji. Model TD590C ma zakrzywiony ekran o dużej przekątnej, który dopasowany jest do krzywizny ludzkiego oka, przez co praca z nim jest bardziej komfortowa. Monitory posiadają także technologię Flicker Free, która redukuje migotanie obrazu, pozwalając oczom odpocząć. Urządzenia są bezpieczne dla dzieci, a nauczycielom dają ogromne możliwości w zakresie wyboru formy przekazywania wiedzy. Bardzo łatwo i sprawnie mogą prezentować uczniom obrazy, animacje, czy nawet filmy z dźwiękiem.  

 Monitory od firmy Samsung wzbudziły emocje i zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Ci ostatni szczególnie doceniają urządzenia z myślą o prowadzonych zajęciach. „Pracując z małymi grupami uczniów, nie muszę już włączać projektora. Uczniowie doskonale widzą projekty na ekranie, nawet ze znacznej odległości. Ta odległość z kolei powoduje, że wzrok się nie męczy.” – komentuje Iwona Cugier, nauczyciel zajęć komputerowych w Lesznie, trener Mistrzów Kodowania.

Monitory bardzo szybko znalazły zastosowanie w szkołach. Nauczyciele wykorzystują je do zajęć o różnej tematyce, nie tylko do nauki programowania,  o czym opowiada  Sylwester Zasoński, nauczyciel języka angielskiego w Skarżysku-Kamiennej – „Monitor, który otrzymaliśmy od firmy Samsung trafił do pracowni językowej przeznaczonej dla grup 12-14 osób, gdzie idealnie się sprawdza. Na co dzień wykorzystywany jest do prezentacji materiału audio-wizualnego na lekcjach języka angielskiego. Używamy go także do interaktywnych ćwiczeń językowych. Wbudowane głośniki stanowią doskonałą pomoc przy odtwarzaniu nagrań audio, dzięki czemu monitor mógł zastąpić wysłużony magnetofon”. Zwraca także uwagę, że jedno urządzenie jest wykorzystywane przez wielu nauczycieli, w tym także podczas zajęć pozalekcyjnych - „Na zajęciach dodatkowych, monitor służy do prowadzenia warsztatów z programowania oraz robotyki. Podłączony komputer oraz tablet pozwalają na prezentację materiału oraz pracę z mobilną pracownią komputerową. Zajęcia Mistrzów Kodowania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem”.

 Mistrzowie Kodowania to ogólnopolska inicjatywa, której celem jest wprowadzenie zajęć programowania do szkół w całej Polsce. Obecnie w program zaangażowanych jest ponad 1700 placówek, prawie 3500 nauczycieli i 150 000 uczniów, co sprawia, że jest to największa inicjatywa edukacyjna w kraju. Samsung prowadzi także wiele działań na rzecz poszerzania wiedzy i promowania aktywnego stylu życia wśród dorosłych Polaków. Między innymi wspiera Centrum Nauki Kopernik w Warszawie  oraz organizuje popularny wśród kobiet bieg „Samsung Irena Women’s Run”, który patronatem honorowym objęła wielokrotna medalistka olimpijska i jedna z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki – Irena Szewińska.

 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.mistrzowiekodowania.pl lub na www.samsungmedia.pl

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com