Samsung prezentuje nowe urządzenie Gear VR z kontrolerem

, Telecom
Teaser

Firma Samsung Electronics podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie ogłosiła wprowadzenie całkiem nowego Gear VR z kontrolerem, bazującego na rozwiązaniu firmy Oculus. To pierwsze urządzenie VR firmy Samsung wyposażone w kontroler. Uzupełnia ono rodzinę urządzeń Samsung VR i zapewnia użytkownikom jeszcze większą przyjemność korzystania z Gear VR.                            

Ergonomiczny kontroler o zaokrąglonym kształcie zaprojektowano tak, by w łatwy sposób można nim było sterować. Zapewnia on lepszą interakcję przy zminimalizowanych ruchach ręki i głowy. Dodatkowo kontroler oferuje:

Zróżnicowane interfejsy wejścia zapewniające lepsze wrażenia z użytkowania - Touchpad zapewnia szybszy wybór i interakcję z aplikacjami VR za pomocą różnorodnych ruchów, w tym m.in. wskazywania czy przeciągania i upuszczania, natomiast Trigger pozwala na łatwiejsze uruchomienie opcji w trakcie gry.

Przyciski Home, Volume i Back – Dzięki podstawowym przyciskom sterującym użytkownicy mają pod ręką wszystko, czego potrzebują, i dzięki temu mogą się skupić na wciągającej rzeczywistości wirtualnej.

Pasek na nadgarstek – Nawet przy bardzo aktywnym ruchu pasek na nadgarstek zapewnia pewny uchwyt.

– Firma Samsung pozostaje skoncentrowana na wyznaczaniu standardów w dziedzinie rozwiązań VR, czyniąc te urządzenia jeszcze bardziej dostępnymi i zaawansowanymi – mówi Younghee Lee, Vice President of Mobile Communications Business w Samsung Electronics. Gear VR z kontrolerem rozszerza nasz ekosystem VR, i pozwala użytkownikom jeszcze bardziej zagłębić się w wirtualnym świecie VR, bez względu na to, czy używają oni urządzenia do grania, czy do oglądania filmów – dodaje Younghee Lee.

W celu pogłębienia wrażeń z oglądanych treści Gear VR z kontrolerem wyposażono w 42 mm soczewki o polu widzenia 101 (FOV), a także zaawansowaną technologię korekty zniekształceń, aby uniknąć choroby lokomocyjnej. Samsung Gear VR z kontrolerem będzie wyposażony w port micro USB i USB typu C, a także spejcalny pasek utrzymujący kontroler gdy nie jest on używany.  

Najnowszy model Samsung Gear VR jest kompatybilny z Galaxy S7, S7 Edge, Galaxy S6 Edge+, S6, S6 Edge oraz Galaxy Note5.

Specyfikacja urządzenia

 

Samsung Gear VR z kontrolerem

 

Kontroler

Wymiary i Waga

345 g, 207,8 (szer.) x 122,5 (dł.) x 98,6 (wys.) mm / 345g

Wymiary i Waga

108,1 x 48,1 x 38,2 mm / 64,3g

Soczewki optyczne

Φ42, FOV 101º x6.25

Sterowanie i funkcje

Touchpad (z możliwością klikania), Trigger, przycisk Home, przycisk Back, przycisk Volume

Czujniki

 

Żyroskop, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy

Czujniki

Żyroskop, akcelerometr, czujnik magnetyczny

 

Kompatybilność z telefonem

Galaxy S7, S7 edge, Note5,

S6 edge+, S6, S6 edge

Bateria

Bateria AAA * 2ea (1000 mAh, średnio 2 g. dziennego korzystania przez 40

* Wszelkie funkcje, charakterystyki i specyfikacje oraz inne informacje na temat urządzeń zawarte w tym dokumencie, co do tyczy w szczególności korzyści, projektu, ceny, komponentów, wydajności, dostępności oraz możliwości wyrobu, mogą się zmienić bez powiadomienia i bez jakichkolwiek zobowiązań.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com