Samsung wspiera Mistrzynie Kodowania

Teaser

Samsung Electronics Polska i Barbie zapraszają najmłodszych uczniów do udziału w konkursie programistycznym. Wystarczy zebrać zespół i pod opieką nauczyciela przygotować animację lub grę w programie Scratch. To świetna zabawa zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców.  

Konkurs „Mistrzynie Kodowania” to połączenie zabawy i nauki kompetencji technologicznych, dlatego partnerami w tym przedsięwzięciu są Barbie i Samsung – dwie doskonale znane marki, eksperci w swoich dziedzinach. Barbie z hasłem „Możesz być kim chcesz” inspiruje dziewczynki do zabawy i realizowania własnych planów i marzeń. A w najnowszym filmie „Barbie w świecie gier”, wcielając się w rolę programistki pokazuje, że warto pracować w zespole i szukać nowych rozwiązań, bo dzięki współdziałaniu i kreatywności można odnosić sukcesy. Samsung natomiast nieprzerwanie od 2013 roku wspiera naukę programowania dla dzieci w polskich szkołach i przedszkolach. Dzięki inicjatywie Mistrzowie Kodowania w programie uczestniczy już 1700 placówek, prawie 4000 nauczycieli i 100 000 uczniów.

Konkurs „Mistrzynie Kodowania” to zaproszenie do zabawy dla uczniów klas 1-3 publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z całej Polski. Jego celem jest zainteresowanie dzieci programowaniem i pokazanie jego wszystkich korzyści. Dla uczniów to frajda z tworzenia, ale także szansa na zdobywanie e-kompetencji i poszerzanie umiejętności matematycznych oraz impuls pobudzający wyobraźnię, który zachęca do logicznego i niestandardowego myślenia. To również nauka współdziałania i zespołowego realizowania celów, co w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.

Głównym tematem konkursu jest hasło „Możesz być kim chcesz”, które ma zachęcać dzieci do wiary we własne możliwości i podejmowania wyzwań. Przygotowane w programie Scratch animacje lub gry wraz ze zgłoszeniem konkursowym można przesłać do 12 kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej kanału telewizyjnego dla dzieci i młodzieży Nickelodeon - www.nick.com.pl. Zwycięskie zespoły otrzymają dla swoich szkół urządzenia wielofunkcyjne i tablety Samsung, a dla siebie zabawki firmy Mattel, właściciela marki Barbie. Laureatów konkursu poznamy 8 maja 2017 roku.

Dzieci które dziś kodują, jutro będą zmieniać świat.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com