Odkryj koreańską kulturę i technologię podczas Korea Festival 2017

Teaser

Czy można poczuć koreański klimat i poznać kulturę nie wydając ani grosza na bilety lotnicze? Można. Wystarczy odwiedzić Korea Festival 2017, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Warszawie.

Już jutro w warszawskim Parku Agrykola odbędzie się festiwal, na który czekają wszyscy zakochani w orientalnej kulturze i kuchni, a także fani koreańskiej technologii. Ci ostatni powinny odwiedzić strefę Samsung, gdzie dostępne będą  najnowsze produkty koreańskiego giganta. Na gości festiwalu czekają m.in. nowoczesne tablety i smartfony, coraz popularniejsze urządzenia „ubieralne”, a także budzące ogromne zainteresowanie rozwiązania VR (Virtual Reality). Zasiadając w fotelu JET PACK fani awiacji będą mogli odbyć symulacje lotu i przeżyć niezwykłe emocje, na co dzień towarzyszące pilotowi odrzutowca. Festiwal to świetna okazja, żeby poznać najnowsze trendy technologiczne i zasmakować w wizualnych doznaniach, jakie daje wirtualna rzeczywistość.

Dla najmłodszych gości przygotowane zostały warsztaty z podstaw kodowania, odbywające się w ramach Mistrzów Kodowania – inicjatywy  firmy Samsung, której celem jest wprowadzenie zajęć programowania do szkół w całej Polsce. To jednak nie wszystko. Na odwiedzających strefę Samsung będą czekały orientalne koreańskie przysmaki, a także warsztaty kulinarne, które poprowadzi specjalista od kuchni dalekowschodniej Chef Paweł Kamiński. W trwających przez cały dzień konkursach do wygrania będą atrakcyjne nagrody i vouchery zniżkowe do salonów Samsung.

Korea Festival 2017 to nie pierwsza taka impreza w Warszawie. Miłośnicy koreańskiej kultury spotykają się już po raz 6., by wspólnie smakować regionalnych potraw, podziwiać koreańskie tańce i sztuki walki, a także słuchać tamtejszej muzyki. W tym roku główną gwiazdą Festiwalu będzie zespół Hijump. Goście będą mieli także okazję poznać tajemnicę urody Koreanek w strefie K-Beauti, zagrać w tradycyjne gry, zdobić wachlarze, a także obejrzeć film ,,Wewnętrzne piękno” w reżyserii Jong Yeol Beak’a.

Festiwal potrwa w godzinach 11.00 – 19.00. Wstęp wolny.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com