Moduł One Connect, czyli jeden dla wszystkich

, RTV
Teaser

Możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do telewizora za pomocą jednego kabla jest już rzeczywistością. Jednak prezentując serię telewizorów QLED TV, Samsung poszedł o krok dalej. Firma wykorzystała przezroczysty przewód optyczny Invisible Connection, który w połączeniu z modułem One Connect pozwala podłączyć do telewizora dodatkowe sprzęty, takie jak soundbary, odtwarzacze Blu-ray czy konsole. Dzięki temu widzowie z przyjemnością patrzą na telewizor nie tylko, gdy jest włączony – QLED TV to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej.

Q Picture, Q Smart i Q Style to trzy najważniejsze filary, na których zbudowana została seria QLED TV. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne Samsung wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników w zakresie jakości obrazu, funkcji Smart TV czy wyglądu samego telewizora, ale także otoczenia wokół niego. Jednym z takich rozwiązań jest nowy moduł One Connect, który teraz łączy się z telewizorem za pośrednictwem jednego, przezroczystego przewodu optycznego.

One Connect to zewnętrzny moduł, który dostępny jest w zestawie z telewizorem. Modele z serii QLED otrzymały dedykowaną wersję tego modułu, który teraz oferuje więcej złącz. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zewnętrzne urządzenia, najczęściej wykorzystywane wraz z telewizorem, możemy podłączyć w jednym miejscu i za pośrednictwem jednego przewodu Invisible Connection  – w ten sposób kłębiące się, często zakurzone kable przestaną zaburzać przestrzeń salonu. Przewód Invisible Connection, który łączy telewizor z One Connect ma długość 5 metrów, a opcjonalnie dostępny jest także dłuższy kabel (15 metrów). Oznacza to, że urządzenia, takie jak dekodery, odtwarzacze Blu-ray i konsole nie muszą już być ustawione bezpośrednio pod telewizorem, co ma szczególne znaczenie jeśli wisi on płasko przy samej ścianie.

Moduł One Connect, który dostępny jest wraz z telewizorami QLED TV, oferuje m.in. cztery złącza HDMI, trzy złącza USB, cyfrowe wyjście audio, gniazdo kabla sieciowego (LAN) i złącza antenowe. Wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy do modułu, który następnie łączymy z telewizorem za pośrednictwem prawie niewidocznego przewodu Invisible Connection. Warto podkreślić, że w przypadku telewizorów QLED TV wyszukiwanie i rozpoznawanie urządzeń odbywa się jeszcze szybciej. W menu ustawień telewizor automatycznie wyświetla nazwy wykrytych urządzeń i ułatwia wybór źródła sygnału.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com