PrzyGOTUJ się na Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

, AGD
Teaser

8 listopada przypada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wprowadzono go przez Komisję Europejską, by popularyzować prawidłowe nawyki żywieniowe, szczególnie wśród najmłodszych, ponieważ już w dzieciństwie kształtujemy nasz przyszły sposób odżywiania. To co jemy oraz w jaki sposób przyrządzamy posiłki jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Co należy robić, by nasza codzienna dieta była zdrowa, bogata w składniki odżywcze a jednocześnie przygotowane posiłki były smaczne? Dietetycy i szefowie kuchni znają wiele sposobów, by poprawić nasz codzienny styl odżywiania. Proponują, by pszenną bułkę czy chleb zastąpić produktami pełnoziarnistymi, które są bogate w składniki odżywcze, takie jak: błonnik, witaminy i minerały. Krwisty, tłusty stek zamienić na chude mięso i nabiał. Zamiast ciastek i słonych przekąsek postawić na warzywa i owoce, które zawierają niezbędne witaminy, składniki mineralne i błonnik pokarmowy. Zachęcają nas, byśmy jedli małe porcje, najlepiej 5 razy w ciągu dnia. Dzięki temu nasz organizm nie będzie odkładał nadmiaru energii w postaci tłuszczu i zachowany zostanie odpowiedni poziom cukru we krwi. Wiedza o tym, co jeść i kiedy jeść pomoże nam utrzymać zdrowie, energię i dobre samopoczucie.

Technologie ułatwiają prowadzenie zdrowego trybu życia

Ważny jest sposób w jaki przygotowujemy posiłki. Nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego wyposażone są w coraz bardziej zaawansowane technologie, które ułatwiają nam utrzymywanie zdrowego stylu odżywiania na co dzień. Oto kilka sposobów, które sprawią, że przygotowane przez nas posiłki będą zdrowe i smaczne, a kuchenne eksperymenty staną się przyjemnością.

  • Gotuj na parze. Przygotowywane w ten sposób posiłki, szczególnie mięso i warzywa, zachowują swój naturalny smak, wygląd, a przede wszystkim witaminy i inne wartości odżywcze. Podczas gotowania w tradycyjny sposób tracimy wiele tych cennych składników, ponieważ przechodzą do wody. W trakcie gotowania na parze wszystkie wartości odżywcze pozostają w gotowanych produktach. Gotowanie na parze umożliwi nam m.in. piekarnik z technologią Steam Twin™. Wykonane ze stali nierdzewnej i szkła żaroodpornego naczynie, w które jest wyposażony, podłączone jest do generatora pary, byśmy mogli przygotowywać zdrowe i lekkostrawne potrawy.
  • Piecz zamiast smażyć. Smażone mięso wchłania tłuszcz, który niekorzystnie wpływa na naszą sylwetkę, zatem warto przygotować je wykorzystując piekarnik. Dobrym pomysłem jest także pieczenie warzyw, które dzięki tej metodzie zachowują cenne witaminy i minerały. Decydując się na wykorzystanie piekarnika możemy cieszyć się bogatymi w składniki odżywcze, smacznymi i aromatycznymi potrawami bez obaw, że ,,pójdzie nam w boczki”.
  • Jeśli nie masz czasu, by codziennie gotować pełnowartościowe obiady, nie musisz uciekać się do zastępowania ich gotowymi produktami ze sklepu, które zamiast składników odżywczych zawierają wiele niezdrowych konserwantów. Przygotowując kilka posiłków jednocześnie, przeznaczając na to tylko jeden wieczór, znacznie zaoszczędzisz swój czas i energię. To zadanie ułatwi z pewnością funkcja Dual Cook™ w piekarnikach Samsung, która pozwala piec dwie potrawy na raz, w różnych trybach i różnych temperaturach.
  • Dbaj o odpowiednie przechowywanie. Zdrowe, naturalne produkty bardzo często wymagają specjalnych warunków przechowywania. Nie zawierają konserwantów, zatem ich termin ważności jest znacznie krótszy niż w przetworzonych odpowiednikach. Nowoczesne sprzęty firmy Samsung wyposażone są w technologie takie jak: No Frost czy Twin Cooling+, które eliminują powstawanie wilgoci wewnątrz urządzenia, przez co zmniejszają ryzyko rozwoju bakterii i psucia się żywności. Twin Cooling+ dodatkowo zapobiega mieszaniu się zapachów między komorami chłodziarki i zamrażalnika, dzięki czemu wyjęte z lodówki jedzenie jest smaczne i aromatyczne.

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania powinniśmy celebrować nie tylko 8 listopada. Zasady zdrowego odżywiania powinny gościć w naszej kuchni na co dzień. Każdego dnia zwracajmy zatem uwagę na to co kupujemy, jakie potrawy przygotowujemy oraz w jaki sposób to robimy. A pomocne w tym okażą nam się z pewnością nowe technologie, które usprawnią nasze kuchenne zmagania i uczynią codzienną dietę zdrowszą.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.