Samsung zaprasza na Audio Video Show 2017

, RTV
Teaser

Telewizory QLED i The Frame są dowodem na to, że połączenie zaawansowanej technologii i dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach designu nie tylko jest możliwe, ale także na nowo definiuje rolę ekranów w naszych domach. Goście odwiedzający strefę Samsung podczas wystawy Audio Video Show (17-19 listopada) będą mogli zobaczyć nowe produkty, ale także dowiedzieć się więcej na temat technologii, które stoją za najwyższą jakością obrazu i dźwięku.

Audio Video Show to prawdziwe święto branży audio-wideo. Wystawa, która co roku cieszy się ogromną popularnością, jest miejscem, gdzie można zobaczyć i poznać nowoczesne rozwiązania, a także uzyskać dogłębne informacje na temat produktów. W tym roku w strefie Samsung, która zlokalizowana jest w sali Platynowej nr 3 na Stadionie PGE Narodowy, przygotowane zostały trzy sekcje, gdzie dostępne będą telewizory The Frame i QLED TV, odtwarzacze Blu-ray oraz soundbary. Odwiedzający będą także mogli wziąć udział w spotkaniach i wykładach prowadzonych przez cenionych specjalistów i dziennikarzy branżowych. Na stoisku firmy Samsung można będzie zapoznać się także z ofertą filmów na płytach Blu- Ray UHD, przygotowaną przez firmę Galapagos. 

Prezentacje i wykłady

W ramach wystawy odbędą się spotkania i wykłady, podczas których będzie można zgłębić wiedzę o najnowszych technologiach oraz trendach na rynku telewizorów. W sobotę, 18 listopada o godz. 13.00 oraz  w niedzielę, 19 listopada o godzinie 12.00 w strefie Samsung zaplanowane są wykłady pt. „Ultra HD: szeroki gamut i HDR”. Spotkania poprowadzą Piotr Gmerek i Maciej Koper z portalu HDTVPolska.com.

Z kolei miłośników nowych technologii i sztuki powinny zainteresować krótkie spotkania z The Frame – telewizorem, który na nowo definiuje rolę ekranu w domu. Odbędą się one w sobotę i niedzielę o godz. 16.00.

Nowości sprzętowe

Telewizor The Frame w niezwykły sposób łączy sztukę i technologię. Powieszony na ścianie w salonie, pomiędzy innymi dziełami, będzie prezentował się jak element domowej kolekcji sztuki. Wszystko za sprawą trybu „Sztuka”. Zamiast pustego ekranu wyświetlone zostaną obrazy i zdjęcia wybrane z galerii Samsung Collection lub kupione w sklepie Art Store. The Frame może być także nośnikiem naszych własnych wspomnień utrwalonych na zdjęciach. A jeśli będziemy chcieli wrócić do oglądania programów, zobaczymy je nawet w jakości UHD (4K), z pięknymi nasyconymi kolorami.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną także modele z linii QLED TV. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii Quantum Dot, są to pierwsze na rynku telewizory, które zapewniają 100 proc. natężenia koloru niezależnie od poziomu jasności obrazu – barwy są nasycone, intensywne i rzeczywiste. Wszystkie produkty z tej linii – seria Q9, Q8 i Q7 – łączy niespotykana dotychczas jasność oraz jakość obrazu, piękny design, a także bogata funkcjonalność Smart TV. Wizytówką tej gamy produktów jest minimalistyczna konstrukcja i design 360 stopni. Oznacza to, że telewizory te znakomicie prezentują się z każdej strony. Niemal niewidoczny kabel optyczny Invisible Connection pozwala uniknąć nieeleganckich przewodów w domowym salonie. Oprócz standardowej podstawy możemy skorzystać z dodatkowych akcesoriów, np. przypominającego nowoczesną rzeźbę stojaka Tower czy prezentującego się niczym sztaluga stojaka Studio.

Dopełnienie wrażeń wizualnych stanowi wysokiej jakości dźwięk, dlatego w strefie Samsung nie zabraknie produktów z tej kategorii. Wśród prezentowanych rozwiązań będą między innymi soundbar HW-K950 z technologią Dolby Atmos, który zapewnia niesamowite wrażenia dźwięku przestrzennego. W tym roku w ofercie producenta nowością są soundbary z linii Sound+, które wyróżniają się kompaktową konstrukcją typu „One Body”. W tym przypadku głośnik niskotonowy jest wbudowany w listwę głośnikową, dzięki czemu soundbar zajmuje mniej miejsca, oferując jednocześnie pełnię filmowych i muzycznych doznań. W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć zarówno najnowszy model HW-MS750, jak i wygięty HW-MS6500, który idealnie koresponduje z zakrzywionymi telewizorami Samsung.

Więcej informacji na temat wystawy Audio Video Show 2017 można znaleźć na stronie www.avshow.pl

 

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.