Kamera Samsung HMX-H205 nagrodzona w plebiscycie TIPA Awards 2010

, RTV

W tegorocznym plebiscycie TIPA Awards, kamera Samsung HMX-H205 otrzymała tytuł najlepszego produktu video w kategorii urządzeń dla początkujących użytkowników. W tegorocznej edycji konkursu, najlepsze produkty foto-video wybrali przedstawiciele 28 magazynów branżowych z dziewięciu krajów Europy oraz z USA, Kanady i RPA.

W kwietniu przyznano jedne z najważniejszych wyróżnień w branży foto i video – coroczne nagrody stowarzyszenia TIPA (Technical Image Press Association). Niekwestionowanym liderem w swojej kategorii okazała się kamera cyfrowa Samsung HMX-H205. Urządzenie zostało docenione między innymi za imponującą listę zaawansowanych funkcji. Ponadto, kamera została uznana za idealną dla klientów, którzy wymagają od urządzenia video wysokiej jakości, możliwości nagrywania w formacje HD, a zarazem przystępnej ceny.

Samsung HMX-H205 z serii H to urządzenie, którego premiera miała miejsce na początku tego roku. Kamery z tej serii wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem dysków w innowacyjnej technologii Solid State Drive (SSD). Rozwiązanie to pozwoliło na wyeliminowanie ruchomych części pamięci, dzięki czemu kamera jest bardziej trwała i odporna na wstrząsy.

Nowe kamery Samsung serii H, oferują ponadto szeroki zakres unikalnych funkcji, takich jak automatyczne dobieranie optymalnych ustawień dla danych warunków, czy możliwość nagrywania poklatkowego, która pozwala na zupełnie nowe, kreatywne wykorzystanie urządzeń. Kamery są także uzbrojone w system Smart Optical Image Stabilization, który doskonale redukuje drgania.

Dodatkowo każda z czterech kamer serii H korzysta ze specjalnie opracowanego przez firmę Samsung sensora BSI CMOS. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na absorbowanie większej ilości światła niż tradycyjne czujniki, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Kamery z serii H to idealne połączenie najwyższej jakość oraz innowacyjnych rozwiązań w przystępnej cenie.

Stowarzyszenie TIPA zrzesza dziennikarzy z 28 najważniejszych pism fotograficznych z Europy, Południowej Afryki, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Każdego roku członkowie stowarzyszenia spotykają się, aby przyznać najbardziej pożądane w branży nagrody dla produktów foto i video – TIPA Awards. Podczas niezależnego głosowania dziennikarze wybierają najlepsze produkty, które pojawiły się na rynku w ciągu minionego roku. Liczą się przede wszystkim urządzenia innowacyjne, wykorzystujące najnowsze technologie. Nie bez znaczenia jest także ergonomia oraz łatwość użycia.

Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy model kamery Samsung z serii H – HMX-H200 – w cenie sugerowanej 1799 zł.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com