Pierwsze Ultrabooki™ firmy Samsung w sprzedaży w Polsce

, IT

Na polskim rynku pojawiły się pierwsze ultrabooki Samsung – Seria 5 ULTRA. Nowe modele to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie styl i wygodę, szukając jednocześnie szybkiego i wydajnego urządzenia.

Główną zaletą nowych notebooków Samsung Serii 5 ULTRA, opracowanych na podstawie szczegółowych badań rynku i preferencji konsumentów, jest ich elegancki wygląd, smukła konstrukcja oraz wysoka mobilność. Dzięki niewielkim rozmiarom, lekkiej obudowie oraz wydłużonej pracy na baterii do ponad 6 godzin, ultrabooki doskonale sprawdzają się w podróży oraz pracy wymagającej częstej zmiany miejsca. Dodatkową ich zaletą jest szybkość reakcji - uruchamiają się już w 20 sekund, a w zaledwie 2 sekundy wybudzają ze stanu wstrzymania. Doskonałe osiągi nowych notebooków pozwalają również na dwukrotnie szybsze korzystanie z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, aplikacji i gier niż miało to miejsce w przypadku notebooków poprzedniej generacji.

Elegancja w niezwykle przenośnym wydaniu

Modele z serii Samsung Serii 5 ULTRA spełniają wszystkie wymagania stawiane ultrabookom przez potencjalnych użytkowników. Na ich korzyść przemawia lekka i cienka konstrukcja oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym bez problemu mieszczą się w damskiej torebce lub niewielkim plecaku. Ultrabooki Samsung z pewnością przemówią też do miłośników eleganckiego wzornictwa inspirowanego modnym, minimalistycznym stylem.

Atrakcyjny design oraz szybkość i wydajność pracy to nie jedyne cechy notebooków Samsung Serii 5 ULTRA. Użytkownicy w równym stopniu docenią możliwość swobodnego korzystania z plików o dużych rozmiarach bez potrzeby noszenia przy sobie zewnętrznych nośników pamięci. Nowe notebooki Samsung Serii 5 ULTRA oferują dużo większą przestrzeń dyskową niż modele poprzedniej generacji, w przypadku modelu 14-calowego nawet do 1TB.

Dzięki wydłużonej żywotności baterii aż do 6,5 godziny, ultrabooki firmy Samsung odznaczają się wysokim komfortem użytkowania w ruchu. Co ciekawe, notebooki Samsung Serii 5 ULTRA mają jednocześnie zapewniony pięciokrotnie dłuższy okres sprawności akumulatora. Zastosowana w nich technologia Samsung Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 80% oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres 3 lat.

Miłośników podróżowania z pewnością zadowoli możliwość korzystania z notebooków w każdym miejscu i czasie, bez względu na lokalizację czy oświetlenie. Wygodę tę zapewnia zastosowany w Samsung Serii 5 ULTRA antyodblaskowy ekran oraz zaawansowane matryce LCD HD LED SuperBright o jasności 300nit, wzbogacone technologią Image Enhancer.

ULTRA w dwóch wersjach

Niewielkie rozmiary i lekkość konstrukcji to kluczowe cechy modelu Samsung Serii 5 ULTRA 13,3”, który ma zaledwie 14,9~17,6mm grubości i waży 1,47kg. Nie oznacza to jednak kompromisów w wyposażeniu – notebook oferuje procesor Intel® Core™ i5, do 8GB pamięci RAM, do 500GB miejsca na dysku twardym oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCache™. Klienci mogą również wybrać dyski 128GB SSD lub 256GB SSD jako preferowany nośnik danych. Co ciekawe, model 13,3-calowy zapewnia też wiele sposobów łączności z innymi urządzeniami: złącze HDMI oraz jedno złącze USB 3.0, dwa złącza USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową.

Model 14” wyposażono z kolei w procesor Intel® Core™ i5, do 8GB pamięci RAM oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCache™, gwarantujące świetne osiągi. Model Series 5 ULTRA 14” oferuje również w dysk o maksymalnej pojemności 1TB oraz kartę graficzną AMD Radeon™ HD7550M 1GB. Wygodę użytkowania i wszechstronność komputera zwiększa zintegrowany napęd optyczny. Ponadto, model 14-calowy wyposażono w złącze HDMI, VGA, dwa złącza USB 3.0, jedno złącze USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową. Całość zamknięto w obudowie o grubości 20,9mm i wadze 1,84kg.

Sugerowane ceny producenta w Polsce to: 3499 zł za model 13-calowy i 3899 zł za 14-calowy.

Notebooki Samsung Seria 5 ULTRA – specyfikacja techniczna

 

 

Series 5 ULTRA 530U 13,3”

Series 5 ULTRA 530U 14”

System operacyjny

Genuine Windows® 7 Home Premium (64-bit)

Genuine Windows® 7 Home Premium (64-bit)

Procesor

Procesor Intel® Core™ i5 2467M (1.60 GHz)

Procesor Intel® Core™ i5 2467M (1.60 GHz)

Wyświetlacz LCD

13.3” antyodblaskowy wyświetlacz HD LED SuperBright (1366 x 768) 300nit

14.0” antyodblaskowy wyświetlacz HD LED SuperBright (1366 x 768) 300nit

Wymiary (szer. x gł. x wys. mm)

315.1 x 218.9 x 14.9 ~ 17.6 mm 

333 x 229.5 x 20.9 mm

Waga (kg)

1.47 kg z HDD

1.84 kg z HDD

Układ graficzny*

Intel HD Graphics 3000

AMD Radeon™ HD7550M

Pamięć graficzna

Współdzielona z pamięcią systemową

1GB gDDR3

Pamięć systemowa*

4GB DDR3 pamięci systemowej o taktowaniu 1333MHz (maksymalnie 8GB)

4GB DDR3 pamięci systemowej o taktowaniu 1333MHz (maksymalnie 8GB)

Dysk twardy

-  500GB S-ATA II HDD + 16GB iSSD

(z technologią ExpressCache™)

-  1TB S-ATA II HDD + 16GB iSSD (z technologią ExpressCache™)

Napęd optyczny

Brak

Super Multi Dual Layer

Dźwięk

HD Audio

HD Audio

Efekty dźwiękowe

Tłumienie szumów mikrofonu, Sound Alive™

Tłumienie szumów mikrofonu, Sound Alive™

Głośniki

Głośniki stereofoniczne 3W (1.5W x 2)

Głośniki stereofoniczne 4W (2W x 2)

Zintegrowana kamera

Kamera HD 1.3M

Kamera HD 1.3M

Łączność WLAN / Bluetooth

802.11 abgn (2x2) + Bluetooth 3.0 High Speed (HS)

802.11 abgn (2x2) + Bluetooth 3.0 High Speed (HS)

Porty wejścia/wyjścia

VGA za pośrednictwem klucza sprzętowego, HDMI, połączone gniazdo wyjścia słuchawek i wejścia mikrofonu, wbudowany mikrofon,

1 port USB 3.0, 2 porty USB 2.0
Wielofunkcyjny czytnik kart pamięci (SD, SDHC, SDXC, MMC)
RJ45 (LAN), DC-In (gniazdo zasilania), złącze bezpieczeństwa

VGA, HDMI, połączone gniazdo wyjścia słuchawek i wejścia mikrofonu, wbudowany mikrofon,

2 porty USB 3.0, 1 port USB 2.0
Wielofunkcyjny czytnik kart pamięci (SD, SDHC, SDXC, MMC)
RJ45 (LAN), DC-In (gniazdo zasilania), złącze bezpieczeństwa

Standardowy akumulator

45 Wh

45.3 Wh

 

Uwaga: wszystkie informacje oparte są na specyfikacjach fabrycznych. Specyfikacje wzornictwa i kolorystyki produktów mogą ulec zmianie bez powiadomienia i mogą różnić się od przedstawionych na zdjęciach. Firma Samsung nie ponosi odpowiedzialności za błędne i niepełne informacje. Żywotność akumulatora określono na podstawie testów MobileMark, które mogą się różnić w zależności od konfiguracji. Dostępność obsługi gwarancyjnej i czasy reakcji mogą różnić się w zależności od kraju i mogą również wiązać się z koniecznością rejestracji w kraju zakupu. System operacyjny przedstawia niższą pojemność dysku twardego niż określona w specyfikacji ze względu na różnicę w metodzie obliczania pojemności oraz obecność partycji ratunkowej (recovery partition).

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com