Polska premiera notebooka firmy Samsung z Serii 9

, IT

Najnowszy notebook Samsung Serii 9 łączy w sobie wyrafinowany, aerodynamiczny design z wysoką jakością, bezkompromisową wydajnością i szerokim spektrum innowacyjnych funkcji. Laptop o grubości 12,9 mm i wadze zaledwie 1,16 kg jest najcieńszym i najbardziej kompaktowym komputerem przenośnym w ofercie firmy Samsung. Przeznaczony jest dla wymagających użytkowników, poszukujących zarówno zaawansowanych parametrów sprzętowych jak i unikalnego wzornictwa cechującego najbardziej pożądane produkty luksusowe.

Nowa generacja notebooków z Serii 9 w pełni oddaje innowacyjność i zaawansowanie rozwiązań firmy Samsung w segmencie premium komputerów przenośnych. Notebook Serii 9 zawdzięcza swoją nieprzeciętną lekkość i kompaktowe rozmiary podzespołom zaprojektowanym specjalnie dla tej serii i zamontowanym z zegarmistrzowską precyzją w jednolitej obudowie komputera. Dzięki zaawansowanej inżynierii, nowy notebook Serii 9 ma jedną z najbardziej smukłych i kompaktowych konstrukcji w segmencie komputerów przenośnych z ekranem 13” (model 900X3C) i 15” (model 900X4C).

Wyrafinowany i ultra-kompaktowy design
Nowy notebook Serii 9 wyróżnia się stylowym, aerodynamicznym designem, pozbawionym niepotrzebnych ozdobników. Jednolita, wykonana w całości z aluminium obudowa w kolorze Mineral Ash Black została dodatkowo poddana piaskowaniu, aby zapewnić eleganckie, matowe wykończenie, które zapobiega pozostawaniu odcisków palców. Uzyskanie kompaktowej i harmonijnej formy nowej Serii 9, bez uszczerbku dla osiągów i funkcjonalności notebooka, było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie skonstruowanych od podstaw podzespołów, takich jak panel LCD, płyta główna, pamięć, klawiatura, touch pad czy wentylator. Poprzez unikalne rozwiązanie ograniczające rozmiary ramki monitora przy jednoczesnym zwiększeniu jego wymiarów o cal, możliwe stało się zastosowanie dużych ekranów 15-calowych w kompaktowym urządzeniu z segmentu najbardziej cienkich i lekkich notebooków.

Bezkompromisowa wydajność i szybkość
Notebook Samsung Serii 9 gwarantuje znakomite osiągi dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Core™ i5 / i7 trzeciej generacji. Komfort użytkowania wymagających aplikacji zapewnia 4GB pamięci operacyjnej DDR3/1600MHz. Zastosowanie szybkiego dysku SSD (128GB lub 256GB) zapewnia błyskawiczny dostęp do plików, a także większą niezawodność i bezpieczeństwo danych, mniejsze zużycie energii i nagrzewania się oraz cichszą pracę w porównaniu z tradycyjnymi dyskami. Użycie dysku SSD to większy komfort pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie oraz oszczędność czasu, dzięki szybkiemu uruchamianiu systemu. Nowy notebook Serii 9 ładuje system w rekordowym czasie 9,8 sekundy a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu zaledwie 1,4 sekundy.

Obraz czysty jak łza
W komputerach Serii 9 zastosowano matrycą LED w technologii SuperBright Plus, dzięki czemu może on poszczycić się wysoką jakością wyświetlanego obrazu. Głębia 16 milionów kolorów i jasność 400 cd/m2 zapewniają krystalicznie czysty obraz, intensywne barwy i bogactwo wrażeń multimedialnych bez względu na środowisko użytkowania. Dodatkowo szeroki, 160-stopniowy kąt widzenia z każdej pozycji, zapewnia optymalne wrażenia wizualne. Zastosowanie matrycy o rozdzielczości HD+ (1600x900 px) zwiększa wygodę pracy z wieloma oknami i aplikacjami wyświetlanymi jednocześnie na ekranie. Jaśniejszy o 180% ekran SuperBright Plus z powłoką antyrefleksyjną nie męczy wzroku i zapewnia znakomitą wyrazistość wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu.

Niezrównany komfort użytkowania
Notebook Samsung Serii 9 został wyposażony w duży, zaawansowany ClickPad, który oferuje nieporównanie większe możliwości niż tradycyjny touch pad. Szeroki na blisko 10 cm, zaopatrzony w szklaną powłokę ClickPad zapewnia większą kontrolę nad urządzeniem dzięki zastosowaniu czujnika gestów wielodotykowych. Użytkownik może wygodnie sterować komputerem poprzez szeroki zestaw wbudowanych i edytowalnych gestów, takich jak „szczypanie”, przesuwanie, przewijanie czy obracanie.

Dzięki aplikacji Samsung Easy Settings dopasowanie notebooka do swoich potrzeb jest banalnie proste. Narzędzie umożliwia szybki wybór opcji dzięki skrótom klawiszowym i pozwala w kilku prostych krokach dopasować najbardziej potrzebne funkcje. Aplikacja integruje się również z oprogramowaniem narzędziowym Samsung, dzięki czemu notebook Serii 9 uruchamia się i pracuje jeszcze szybciej.

Komfort użytkowania notebooka podnosi także zastosowanie czujników mierzących natężenie światła otoczenia, które dostosowują optymalną jasność ekranu i podświetlenia klawiatury do warunków środowiska pracy i potrzeb użytkownika.

Polską premierę notebooka Samsung Serii 9 poprowadził Olivier Janiak, redaktor naczelny magazynu MaleMEN. Konferencję prasową uświetnili swoją obecnością także znani projektanci mody - Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Specjalnie na tę okazję stworzyli oni limitowaną kolekcję eleganckich etui, a także wybrali ze swojej kolekcji 9 kreacji nawiązujących do 9 cech notebooka, takich jak na przykład: lekkość, smukłość, minimalizm czy elegancja. Kreacje, notebooki i specjalnie zaprojektowane dla nich etui zaprezentowały modelki podczas pokazu, a projektanci opowiedzieli również o swoich wrażeniach dotyczących styku świata mody i technologii.

Nowy notebook Serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 5599 zł (model NP900X3C-A01PL) i od 6999 zł (model NP900X4C-A01PL).

# # #

Uwaga: specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od pokazanych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje. Dostępność oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego może się różnić w zależności od kraju, a także wymagać zarejestrowania produktu w kraju nabycia.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com