Bądź kreatywny z GALAXY Note II

, Telecom

Dziś na Samsung Mobile Unpacked podczas targów IFA w Berlinie, Samsung zaprezentował GALAXY Note II, niezwykle innowacyjne urządzenie z rodziny GALAXY Note. Samsung GALAXY Note II oferuje unikalne doświadczenie w tworzeniu spersonalizowanych i indywidualnych materiałów, przez co jest najlepszym połączeniem zalet tabletu ze smartfonem dla kreatywnych użytkowników.

„Podczas zeszłorocznych targów IFA przedstawiliśmy po raz pierwszy GALAXY Note’a, który zdefiniował nową kategorię inteligentnych urządzeń mobilnych. W tym roku, znów na targach IFA, z przyjemnością zapowiadam model GALAXY Note II, który zachęca użytkowników do uwolnienia kreatywności. Dzięki niezrównanym wrażeniom wizualnym oraz unikatowym, zróżnicowanym funkcjom użytkownicy mogą szybciej odkrywać informacje oraz zapisywać pomysły, swobodniej wyrażać myśli i efektywniej zarządzać zadaniami. Urządzenie zapewnia kreatywność dla wszystkich, pozwalając użytkownikom na prowadzenie niezwykłego życia”, powiedział JK Shin, prezes działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics.

Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego urządzenia GALAXY Note Samsung ulepszał i rozszerzał tę kategorię produktów. W maju 2012 r. firma udostępniła aktualizację oprogramowania „Premium Suite”, która zwiększyła komfort obsługi smartfonu: wraz z nowym systemem operacyjnym Ice Cream Sandwich użytkownicy mogli skorzystać z innowacyjnych funkcji, takich jak Shape Match (dopasowywanie kształtów) i Formula Match (dopasowywanie formuł). Funkcje te umożliwiły użytkownikom zorganizowaną ekspresję w życiu osobistym i zawodowym. W połowie sierpnia Samsung rozszerzył kategorię o smartfon GALAXY Note 10.1 z dużym ekranem o przekątnej 10,1 cala, funkcją Multiwindows (współdzielenie ekranu pomiędzy aplikacjami) do pracy wielozadaniowej oraz bardziej ergonomicznym i dokładnym rysikiem S Pen, wspomagającym produktywność, kreatywność i uczenie się. Dalsze rozszerzanie kategorii Galaxy Note, poprzez wprowadzenie Samsung GALAXY Note II pomaga użytkownikom uwolnić kreatywność poprzez szybsze odkrywanie informacji, zapisywanie pomysłów i wyrażanie ich w bardziej zorganizowany i efektywny sposób.

Niezrównane wrażenia wizualne – większy i lepszy obraz

GALAXY Note II jest wyposażony w ekran HD Super AMOLED o przekątnej 5,55” (140,9 mm), który zapewnia doskonałą jakość obrazu. Proporcje 16:9 gwarantują perfekcyjne wrażenia podczas oglądania filmów, idealne do przeglądania filmów na żądanie. Treść na większym ekranie jest bardziej wyrazista i żywa, co zwiększa czytelność obrazu. Użytkownicy mogą nie tylko konsumować treść, ale również swobodnie tworzyć ją wszędzie, gdzie akurat przebywają, ponieważ ekran GALAXY Note II jest smuklejszy i lżejszy, a mimo to większy.

Prosta wielozadaniowość

Samsung GALAXY Note II pozwala łatwo i intuicyjnie wykonywać codzienne zadania z wykorzystaniem rysika S Pen. Dzięki funkcji Air View można przytrzymać rysik S Pen ponad ekranem z wyświetloną wiadomością e-mail, programem S Note lub S Planner, galerią zdjęć lub filmów wideo, aby wyświetlić podgląd bez otwierania treści. Pozwala to szybko wyszukać informacje i obejrzeć szczegóły bez przełączania ekranów.

Funkcja Popup Note pozwala otworzyć aplikację S Note w wyskakującym oknie w dowolnej części ekranu. Kiedy użytkownik wyjmie pióro S Pen w trakcie połączenia telefonicznego, aplikacja S Note automatycznie wyświetli na ekranie okienko, w którym będzie można zanotować odręczną wiadomość.

Dodatkowo urządzenie posiada nową funkcję sterowania gestami Quick Command, która umożliwia za pomocą pióra S Pen szybkie uruchomienie często używanych aplikacji.  Skrót przejścia do aplikacji pojawi się na ekranie, gdy użytkownik przesunie piórem od dołu do góry z wciśniętym przyciskiem S Pen. W ten sposób użytkownik może szybko wysłać e-maila, zadzwonić lub wyszukać lokalizacji, jeśli skrót został już zdefiniowany w liście gestów. Użytkownik może również utworzyć swoje gesty ze skrótami do innych aplikacji. 

Co więcej, dzięki funkcji Screen Recorder użytkownicy będą mogli szybko i łatwo podzielić się swoimi doświadczeniami ze znajomymi. Umożliwia ona zarejestrowanie całej sekwencji akcji na ekranie — na przykład w celu zademonstrowania, jak używać pewnej aplikacji — a następnie udostępnić ją przyjaciołom do skomentowania lub po prostu dla zabawy.

Zaawansowane pióro S Pen i aplikacja S Note

Nowe pióro S Pen jest dłuższe i cieńsze, a przy tym tak zaprojektowane by zapewnić lepsze trzymanie i dotyk na ekran. Te zmiany umożliwiają zaoferowanie użytkownikom lepszego, bardziej komfortowe odczucia pisania odręcznego na ekranie urządzenia.

Zaawansowane funkcje S Pen ułatwiają też zapisywanie pomysłów i inspiracji albo łączenie pisma ręcznego z dowolną treścią cyfrową bezpośrednio na ekranie. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk S Pen, aby urządzenie „magicznie” rozpoznało, że użytkownik chce wyciąć lub zmodyfikować treść zaznaczoną na ekranie. A funkcja Easy Clip pozwala na błyskawicznie przycięcie zawartość ekranu do żądanego kształtu — gotowego do zapisania, udostępnienia lub wklejenia — a także edytować obrazy cyfrowe poprzez kolorowanie, cieniowanie albo dodawanie pisma odręcznego. Jest to równie szybkie i łatwe.

Inna znakomita funkcja Idea Visualizer umożliwia użytkownikom szybkie dodanie zdjęć do odręcznie pisanych notatek S Note. Poprzez zdefiniowanie słów kluczowych i napisanie ich w notatce S Note, urządzenie rozpozna jakie zdjęcie ma dodać. Ta nowoczesna funkcja pozwala użytkownikom wyrazić swoje myśli i idee w bardziej innowacyjny i kreatywny sposób. Co więcej NOTE2 umożliwia również zdefiniowanie swojej biblioteki zdjęć.

Wysoka wydajność

Oprócz tworzenia treści, funkcji udostępniania i wielozadaniowości GALAXY Note II zapewnia wysoką wydajność, której użytkownicy oczekują po najnowszych smartfonach z rodziny Samsung GALAXY. Potężny, czterordzeniowy procesor 1,6 GHz oraz łączność HSPA Plus lub 4G LTE przekładają się na komfortową pracę wielozadaniową, szybkie przełączanie ekranów, wydajne przeglądanie sieci oraz błyskawiczne uruchamianie aplikacji. GALAXY Note II będzie działać pod kontrolą systemu Android™ 4.1 (JellyBean). Zapewni to użytkownikom zdumiewające możliwości graficzne oraz dostęp do zmodernizowanej usługi Google Now z nowymi funkcjami, takimi jak wyszukiwanie kontekstowe. Dostępne będą wersje wyposażone w 16, 32 lub 64 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty micro SD. Dzięki baterii o pojemności 3100 mAh użytkownicy będą mogli cieszyć się treściami multimedialnymi, pracować wydajniej i zapisywać pomysły w dowolnym miejscu o każdej porze bez obaw o niski poziom baterii.

GALAXY Note II jest wyposażony w 8-megapikselowy aparat tylny oraz 1,9-megapikselowy aparat przedni z funkcją nagrywania wideo HD. Aparat oferuje przydatne funkcje, takie jak Buddy Photo Share (automatyczne udostępnianie zdjęć przyjaciołom, którzy się na nich znajdują), Burst Shot (zdjęcia seryjne) i Best Photo (najlepsze zdjęcie), które pojawiły się wcześniej w smartfonie GALAXY S III. Ponadto GALAXY Note II jest wyposażony w unikatową funkcję o nazwie Best Faces. Pozwala ona użytkownikom wybrać preferowaną minę lub pozę każdej osoby z fotografii grupowych.

Samsung GALAXY Note II, dostępny w kolorze marmurowym białym lub tytanowym szarym, zadebiutuje w październiku na największych rynkach Europy, Azji i Bliskiego Wschodu.

Samsung GALAXY Note II będzie prezentowany na stoisku Samsunga #20 na targach IFA 2012, które odbędą się w dnia 31 sierpnia – 5 września. Więcej informacji o urządzeniach ATIV można znaleźć pod adresem www.samsungmobilepress.com.

Pełne informacje, materiały wideo i zdjęcia produktu są dostępne na stronie Samsung IFA 2012: http://www.samsungifa2012.com lub w witrynie mobilnej: m.samsungifa2012.com.

 

Samsung GALAXY Note II – specyfikacja produktu

Transmisja danych

 3G (N7100): HSPA+ (odbieranie 21Mb/s i wysyłanie 5.76Mb/s)

 LTE (N7100): LTE (odbieranie 100Mb/s i wysyłanie 50Mb/s) i HSPA+  (odbieranie 42Mb/s i wysyłanie 5.76Mb/s)

Procesor

 1.6 GHz czterordzeniowy / 2GB pamięci RAM

Wyświetlacz

 5.55” HD Super AMOLED (1280 x 720), dioda RGB informująca o powiadomieniach

System operacyjny

Android 4.1 (Jelly Bean)

Aparat

Główny: 8 Mpix, Auto Focus, Lampa błyskowa LED, BSI, HDR, stabilizacją obrazu, Best Photo, Best Faces

Przedni: 1.9 Mpix

Video

Kodeki: DivX, MPEG4, H.263, H.264, VC-1, WMV7, WMV8, WMV9, VP8

Nagrywanie i odtwarzanie: Full HD(1080p)

Audio

Kodeki: MP3, OGG, WMA, AAC, ACC+, eAAC+, AMR(NB,WB), MIDI, WAV,

 AC-3, Flac

Odtwarzacz muzyki z funkcją SoundAlive, Złącze słuchawkowe 3.5mm  

Funkcje S Pen

Aplikacje rysika S Pen

- S Note, S Planner, Email z integracją odręcznego pisma

- S Pen Keeper

- Quick Command, Easy Clip, Photo Note, Paper Artist

Air View, Popup Note, Popup Video

Shape Match, Formula Match – dopasowywanie kształtów i formuł matematycznych

Funkcje współdzielenia

Samsung AllShare Play, Control i Cast – wymiana plików, obrazu i kontentu z innymi urządzeniami Samsung

S Beam - wymiana plików przez zetknięcie dwóch urządzeń

Funkcje dodatkowe

Samsung Apps, Samsung S Suggest – sklep z aplikacjami firmy Samsung (darmowe, płatność SMS i karta kredytowa)

Samsung Kies /Samsung Kies Air

Samsung TouchWiz / Samsung L!ve Panel

Samsung ChatOn

Samsung S Suggest

Multiwindows - wielozadaniowość z podziałem ekranu

Smart Stay, Direct Call, Screen Recorder, Quick Glance

Page Buddy/ Tag Buddy/ Word Buddy

Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

Dostępne funkcje rozszerzające

(na żądanie)

 On Device Encryption (H/W)

Microsoft Exchange ActiveSync

VPN(F5, Cisco, Juniper)

MDM(Sybase Afaria, MobileIron, SOTI, Good)

CCX

VMware MVP

GPS

Odbiornik A-GPS, Glonass

Komunikacja

Bluetooth® v 4.0 (Apt-X Codec support) LE

USB 2.0 Host, mHL

WiFi 802.11 a/b/g/n (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi HT40, Wi-Fi Direct, AllShare, Router WiFi, NFC

Czuniki

Akcelometr, zbliżeniowy, położenia i przyśpieszenia

Pamięć

16/32/64GB pamięci użytkownika + 2GB (RAM)

microSD (do 64GB)

Wymiary

80.5 x 151.1 x 9.4 mm, 180 g

Bateria

Li-ion 3,100mAh

Dostępność każdego z Samsung Hubs i serwisów Google może być różna w zaleności od kraju.

** Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie zawarte w tym dokumencie, w tym m.in. o jego zaletach, projekcie, cenie, komponentach, wydajności, dostępności i możliwościach, mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań. Dostępność funkcji jest zależna od kraju.

* Android, Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation, Google Downloads są znakami towarowymi Google Inc.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.