Podróżniccy wysłali telefon Samsung GALAXY S II dookoła świata

, Telecom

Dwójka blogerów podróżniczych postanowiła wysłać telefon Samsung GALAXY S II w podróż dookoła świata. Przekazywany z rąk do rąk kolejnych osób ma okrążyć kulę ziemską, zebrać materiał filmowy, ale też regularnie informować w mediach społecznościowych o tym, co się z nim dzieje, gdzie i u kogo w tym momencie przebywa oraz jaka będzie jego kolejna podróż.

Podróżniccy (www.podrozniccy.com), czyli Ania i Jakub Górniccy, wpadli na pomysł, gdy kończyła im się umowa z operatorem komórkowym. „Termin się zbliżał, zastanawialiśmy się, co zrobić z używanym wcześniej telefonem, skoro nie był nam już potrzebny” - mówi Ania Górnicka, blogerka. – „I tak wpadliśmy na pomysł, żeby go wysłać w podróż”.

Już po kilku godzinach od rozpoczęcia akcji zgłosiło się do niej ponad 30 osób z całego świata. A to dopiero początek. Telefon obecnie dotarł do Gruzji, gdzie zostanie przekazany tutejszemu blogerowi – Mirianowi Jugheli. On – po kilku dniach używania – odeśle go dalej do Dubaju. Lista kolejnych osób właśnie się tworzy, ale już teraz wiadomo, że dotrze do Kenii, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Mongolii, Chin, Azerbejdżanu i do kilkudziesięciu innych państw.

Każdy, do którego trafi przesyłka, ma kilka zadań do wykonania, ale najważniejszym jest nagranie 90 sekundowego filmu „One Cool Thing” („Jedna Fajna Rzecz”), zostawienie go w pamięci telefonu i przekazanie sprzętu dalej. W międzyczasie osoby, które biorą udział w akcji, będą na bieżąco relacjonować, co się dzieje z telefonem, ale też pisać o sobie. Z zebranego przez telefon materiału zostanie stworzony jeden film, podsumowujący całą akcję.

„To dopiero początek, minęło parę godzin od rozpoczęcia akcji a zainteresowanie jest duże, żeby nie powiedzieć ogromne” – mówi Jakub Górnicki, bloger i współtwórca pomysłu. – „To było niesamowite, gdy nagle na naszym blogu pojawił się komentarz od osoby z Birmy, która chce telefon, a po paru minutach ktoś napisał, że rusza tam pociągiem z Moskwy. Tak tworzy się super łańcuszek osób, które wzajemnie będą przekazywać sobie telefon”.

"Skoro Podróżniccy wysłali telefon Samsung, to chcemy im pomoc informując o tym media, ponieważ spodobał nam się pomysł wykorzystania GALAXY S II jako urządzenia, którego zadaniem będzie także rejestrowanie materiałów multimedialnych. Nasze telefony tworzone są z myślą o łączeniu ludzi za pomocą wszystkich dostępnych kanałów, więc inicjatywa Podróżnickich, dzięki której telefon obiegnie całą Ziemię i połączy ludzi mieszkających w tak różnych zakątkach świata wydała nam się doskonałym pomysłem - powiedziała Anna Sawa, Specjalista ds. PR w Samsung Electronics Polska.

Akcja nie ma określonego terminu zakończenia – telefon wróci do Polski i tu zwieńczy swoją podróż wielkim tournee, żeby wszyscy mogli się zapoznać z jego zawartością. Do uczestnictwa w akcji cały czas można się zgłaszać na blogu www.podrozniccy.com .

To nie pierwszy projekt Podróżnickich – obecnie kontynuują także wyprawę „Szukając Witkacego”, podążając szlakiem podróży Stanisława Ignacego Witkiewicza na Sri Lankę, do Australii i Petersburga, które odbył w latach 1914-1918.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.