Kadra Polski wylatuje do Chin na światowe finały zawodów World Cyber Games 2012

, Marketing & PR

Już dzisiaj 10-osobowa kadra Polski wylatuje do chińskiego miasta Kunshan na światowe finały World Cyber Games, które odbędą się w dniach 29 listopada – 2 grudnia br. Najlepsi polscy zawodnicy będą rywalizować o laury podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów gamingowych na świecie. W tych dniach Kushan z pewnością będzie miastem o najwyższym współczynniku APM (action per minute/akcja na minutę). Emocje podczas zawodów zapewnia firma Samsung, która jest sponsorem WCG 2012.

Już w najbliższą środę najlepsi polscy gracze staną do e-sportowej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Do Chin przyjedzie 500 graczy z 40 krajów, a rozgrywki będzie śledzić ponad 9,5 miliona widzów. Polacy będą rywalizować z czołówką profesjonalnych graczy z całego świata w 4 oficjalnych grach WCG 2012: FIFA 2012, StarCraft II, Warcraft III oraz World of Tanks.

Wszyscy zawodnicy przygotowania do turnieju rozpoczęli w zasadzie od razu po polskich eliminacjach, które odbyły się 6 października w Warszawie.

Trenuję dość intensywnie, minimum 5 meczów dziennie z moimi sparingpartnerami z Ukrainy i Włoch. Są to moje standardowe treningi przed każdym ważnym turniejem, przed WCG tym bardziej. Mam nadzieję, że ciężka praca przyniesie efekty w postaci bardzo dobrej postawy w Chinach” – mówi Bartosz Tritt, zwycięzca polskich eliminacji w FIFA 2012.

Podczas WCG 2012 nie zabraknie również jednej z najpopularniejszych gier typu RTS, czyli StarCraft 2.

Przygotowania do WCG 2012 ze względu na prestiż turnieju są dla mnie czymś specjalnym, dlatego staram się grać jak najwięcej. Zebrałem oczywiście kolekcję powtórek moich potencjalnych przeciwników i mam zamiar przestudiować ich taktykę, aby znaleźć najsłabsze punkty. Myślę, że intensywność, z jaką się przygotowywałem do zawodów, pozwoli na osiągnięcie jak najlepszego wyniku i uda mi się powalczyć o jak najlepsze miejsce w Chinach” – mówi Rafał Kontowicz, który będzie reprezentować nasz kraj w grze StarCraft.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG jest prowadzone przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG jest organizowane przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.