Samsung przedstawia najnowszego notebooka Chronos i dotykowe ultrabooki Ultra Serii 7

, IT

Samsung, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, zapowiedział dziś wprowadzenie dwóch nowych modeli z rodziny Serii 7 – lekkiego i smukłego notebooka 770Z5E Chronos zapewniającego profesjonalną wydajność oraz ultrabooka 730U3E Ultra, który wyznacza nowe standardy mocy obliczeniowej, grafiki i obsługi dotykowej. Oficjalna premiera urządzeń odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2013 roku podczas targów 2013 International Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w USA.  

Samsung 770Z5E Chronos Serii 7 – profesjonalizm i wydajność
Nowy notebook Samsung Chronos zapewnia profesjonalną wydajność w jeszcze cieńszej i lżejszej obudowie od swoich poprzedników, oferując przy tym większą moc przetwarzania. Nowy Chronos 770Z5E to także oprogramowanie RAMaccelerator, które zwiększa szybkość przeglądania i uruchamiania aplikacji nawet o 150 proc. dzięki wykorzystanieu preinstalowanej pamięci. 10-punktowa matryca dotykowa 15,6" zapewnia wysoki komfort pracy, pozwalając na obsługę urządzenia nie tylko za pomocą touchpada i myszy, ale także poprzez bezpośrednią interakcję z ekranem. W stylowej, aluminiowej obudowie o grubości zaledwie 20,9 mm kryje się zaawansowany, czterordzeniowy procesor Intel i7, nawet do 16GB pamięci operacyjnej, do 1TB pamięci masowej oraz dedykowana, zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon 2GB.

Wydajny Samsung Chronos Serii 7 został zaprojektowany dla profesjonalnych użytkowników do intesywnego tworzenia zaawansowanych treści. Urządzenie zostało wyposażone w ekran Full HD (1920x1080) o jasności 300 nitów, zoptymalizowane głośniki JBL o bogatej barwie dźwięku, a także pojemną baterię, która wystarcza aż do 11 godzin pracy bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Notebook przechodzi ze stanu uśpienia do pełnej wydajności operacyjnej w zaledwie 2, a uruchamia się w niespełna 12 sekund zapewniając błyskawiczny dostęp do wszystkich aplikacji.

Samsung 730U3E Ultra Serii 7 – nowy standard ultrabooka
Jako pierwszy ultrabook w rodzinie Series 7, Samsung 730U3E Ultra oferuje niezwykłą mobilność i wydajność w ultracienkiej i lekkiej, aluminiowej obudowie. Urządzenie zapewnia wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje dźwiękowe. Doskonałą jakość zdjęć i filmów zapewnia matryca 13,3" o rozdzielczości Full HD (1920x1080) oferująca aż 178-stopniowy kąt widzenia, natomiast za najwyższej jakości dźwięk odpowiadają głośniki JBL.

Bateria, pozwalająca na pracę do 8 godzin bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania, umożliwia całodzienną pracę nawet w podróży, a najnowsze procesory Intel Core i5 lub i7 oraz dysk SSD o pojemności 256GB zapewniają moc obliczeniową, która spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 10-punktowy ekran dotykowy i rozruch urządzenia w zaledwie 6 sekund maksymalizują wydajność mobilnej pracy. Urządzenie będzie także dostępne w wersji z obsługą 4G LTE (model dotykowy), co oznacza jeszcze swobodniejszy dostęp do sieci. Łączność z innymi urządzeniami nie będzie stanowić problemu dzięki trzem portom USB 3.0 i portowi LAN, natomiast cienkie gniazdo blokady pozwoli zabezpieczyć urządzenie przed kradzieżą.

Rok 2012 był decydujący dla naszej działalności na rynku PC. Poszerzyliśmy naszą ofertę, wykorzystując nowe kategorie produktowe co doprowadziło do znaczącego rozwoju branży –powiedział David Song, starszy wiceprzes działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics (Senior Vice President of IT & Mobile Communications). W 2013 roku skupimy się na innowacjach, dostarczając produkty, które dopasowują się do stylu życia klientów, jednocześnie utrzymując wysokie standardy wzornictwa i wydajności. Nowe produkty Serii 7 – Chronos i Ultra, to tylko dwa przykłady tego, czego można po nas oczekiwać w rozpoczętym właśnie roku.

Specyfikacja techniczna:

Kategoria

Szczegóły

Model

Series 7 Chronos (770Z5E)

Series 7 Ultra (730U3E)

Ekran

Rozmiar

15,6"

13,3"

Rozdzielczość

Full HD (1920X1080)

Full HD (1920x1080)

Ekran dotykowy

10-punktowy wielodotykowy

10-punktowy wielodotykowy
(opcja fabryczna)

Zasilanie

Czas pracy na baterii

Do 11 godzin

8 godzin

Wymiary

Wymiary

376 x 249,9 x 20,9 mm

324 x 224 x 17,5 mm

324 x 224 x 18,9 mm
(model dotykowy)

Waga

2,35 kg

1,46 kg

1,65 kg (model dotykowy)

Kolor

Metaliczny

Metaliczny

Wydajność

System operacyjny

Windows 8

Windows 8

Procesor

Intel Core i7 3635QM
(2,40 GHz, 6 MB L3 Cache)

Intel Core i7/i5 ULV

Karta graficzna

AMD Radeon HD 8870M,
2 GB pamięci graficznej
GDDR5 (PowerExpress)

AMD HD8570M
(1GB pamięci gDDR3)

Pamięć systemowa

Do 16 GB
(4 lub 8 GB na płycie)

Do 16GB

Dysk twardy

1TB HDD (maks.)

Port SSD 256GB (maks.)

Multimedia

Efekty dźwiękowe

SoundAlive

SoundAlive

Głośniki

Głośniki stereo JBL 4W x 2
(z wirtualnym wooferem)

Głośniki stereo JBL 2W x 2

Wbudowana kamera

HD 720p

HD 720p

Inne

Porty wejścia-wyjścia

2 x USB3.0, 2 x USB 2.0, HDMI, HP/MIC, VGA

1 x USB3.0, 2 x USB 2.0, HDMI, mini VGA, HP/MIC

RJ 45, 3 w 1

RJ 45, 3 w 1

Zewnętrzne urządzenia

Podświelana klawiatura, Clickpad

Podświelana klawiatura, Clickpad

Blokada

Gniazdo zabezpieczające

Gniazdo zabezpieczające

 

Uwaga: specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od przedstawionych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje. Czas pracy na zasilaniu bateryjnym podano według wyników testu MobileMark, które różnią się w zależności od konfiguracji. Dostępność oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego może się różnić w zależności od kraju, a także wymagać zarejestrowania produktu w kraju nabycia. Użyteczna pojemność może się różnić; MB = 1 milion bajtów, GB = 1 miliard bajtów, TB = 1 bilion bajtów. Część dysku twardego jest zarezerwowana na odzyskiwanie systemu, system operacyjny i preinstalowane oprogramowanie.

Urządzenia i technologie Samsung na targach CES 2013
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Samsung i zapoznania się z technologiami przyszłości. Linia produktów firmy Samsung będzie wystawiana w dniach 8-11 stycznia na stoisku nr 12004 w hallu centralnym Las Vegas Convention Center w USA.

Szczegółowe informacje, materiały wideo oraz zdjęcia produktów są dostępne w mikrowitrynie pod adresem www.samsungces.com lub w witrynie mobilnej pod adresem m.samsungces.com

Konferencję prasową firmy Samsung oraz programy Samsung Tomorrow TV CES 2013 Special będzie można obejrzeć na żywo na blogu Samsung Tomorrow pod adresem global.samsungtomorrow.com oraz w mikrowitrynie firmy Samsung. Po prezentacjach na żywo filmy będą dostępne na kanale http://youtube.com/SamsungTomorrow

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.