Samsung przedstawia nową, rozszerzoną linię komputerów osobistych ATIV z Windows 8

, IT

Firma Samsung poinformowała o planach rozwoju marki ATIV i włączeniu do niej najlepszych komputerów z systemem Windows 8. Linia ATIV, w skład której do tej pory wchodziły urządzenia hybrydowe Smart PC i Smart PC Pro, połączy teraz wszystkie komputery przenośne Samsung z systemem operacyjnym Windows zapewniając jeszcze większą mobilność oraz nowe funkcje.  

W odpowiedzi na dynamicznie rosnące potrzeby i oczekiwania wymagających współczesnych użytkowników, linia Samsung ATIV została rozszerzona o najlepsze w swojej klasie urządzenia PC z systemem Windows. Dzięki temu, z mobilnych rozwiązań znanych dotąd z telefonów i smartfonów można teraz korzystać na laptopie i odwrotnie. Wszystko po to, aby wciąż ułatwiać pracę i podnosić komfort życia użytkowników. 

Od trzech lat Samsung jest najszybciej rozwijającą się marką w sektorze PC* – powiedział David Song, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu działu PC w Samsung Electronics. Nowa marka ATIV pozwoli utrzymać ten pozytywny trend, abyśmy nadal mogli oferować użytkownikom przełomowe technologie i innowacje w zakresie komputerów z systemem Windows, z myślą o większej wygodzie zarówno w życiu codziennym jak i w pracy.

Wygoda korzystania z różnorodnych urządzeń
Wraz z ewolucją marki, Samsung wprowadza we wszystkich komputerach z systemem Windows  technologię SideSync. Jest to jedynie pierwsza z wielu nowych funkcji planowanych dla marki ATIV na 2013 rok. Dzięki niej użytkownicy mogą łatwo i sprawnie dzielić swoją pracę między komputerem a smartfonem Samsung z systemem operacyjnym Android.

SideSync sprawia, że komputer i urządzenie mobilne stają się jednością. Można na przykład korzystać z klawiatury komputera, aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową otrzymaną na telefon. Można też na obu urządzeniach wyświetlać powiększenia map, zdjęć i multimediów lub je edytować. Możliwe jest także stworzenie na komputerze zapasowej kopii danych urządzenia mobilnego (np. smartfona) lub naładowanie jego baterii, aby bez przeszkód pracować i cieszyć się codziennym życiem.

Zmiany w nazewnictwie urządzeń mobilnych Samsung
Od 29 kwietnia 2013 roku wprowadzane zostaną zmiany w nazewnictwie urządzeń Samsung, w tym notebooków: Seria 9, Seria 7 Chronos, Seria 5 Chronos, Seria 7 Ultra, Seria 5 Ultra, Seria 5 510, Seria 3 370, Seria 3 300 oraz komputerów Samsung Smart PC oraz Smart PC Pro, a także komputerów Samsung All in One PC (Seria 5, 7 i 3).

Więcej informacji na temat linii komputerów ATIV dostępnych jest na stronie www.samsung.com lub www.samsungmobileuspress.com

* Dane według IDC

Nowa linia Samsung ATIV:

Kategoria ATIV

Dotychczasowa   nazwa modelu

Nowa nazwa modelu

Tab

ATIV Smart PC Pro

ATIV Tab 7

ATIV Smart PC

ATIV Tab 5

One

All-In-One PC Serii 7

ATIV One 7

All-In-One PC Serii 5

ATIV One 5

All-In-One PC Series 3

ATIV One 3

Book

Seria 9

ATIV Book 9

Seria 7 Chronos

ATIV Book 8

Seria 5 Chronos

ATIV Book 6

Seria 7 Ultra

ATIV Book 7

Seria 5 Ultra

ATIV Book 5

Seria 5 510

ATIV Book 4

Seria 3 370

Seria 3 300

ATIV Book 2

 

Wszelkie opisane funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach – m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, osiągów, dostępności i możliwości produktów – mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com  

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com