Biżuteria XXI wieku – złote telefony od Samsung

, Telecom
Teaser

Aż 2700 ton złota – tą sumą mogły pochwalić się w 2012 roku wszystkie kraje wydobywające ten najbardziej pożądany na świecie kruszec. Natomiast w 2013 roku świat technologii i designu elektryzuje Samsung – wprowadza najnowocześniejszy smartfon Samsung GALAXY S4 Gold, który olśniewa swoją złotą obudową.

Złoto to niezwykły kruszec, trochę tajemniczy, a zarazem przyciągający wzrok. Wzbudza pożądanie, dlatego już od ponad dwóch tysięcy lat jest naturalnym elementem świata mody i sztuki. Wykorzystywany do tworzenia biżuterii, dzisiaj inspiruje wiele osób, które mają do czynienia z projektowaniem, estetyką i luksusem, również producentów sprzętu elektronicznego. Złoty przedmiot pożądania, to już nie tylko drobne akcesoria modowe. Miano biżuterii XXI-wieku zyskują nieodłączni towarzysze – smartfony. Najnowocześniejszym telefonem, który zarazem może trafić w gusta wymagających klientów, o wysublimowanym poczuciu estetyki jest Samsung GALAXY S4 Gold. Nie jest to jednak pierwszy telefon w historii romansu marki Samsung ze złotem…

Niezwykłe wizje wprost ze światowych wybiegów mody niejednokrotnie wywarły wielkie wrażenie na twórcach technologii, ponieważ od kiedy tylko telefony komórkowe pojawiają się w powszechnym obiegu, co jakiś czas pojawiają się wyjątkowe, limitowane złote edycje telefonów. Samsung swoją przygodę ze złotem rozpoczął od Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Z okazji tego wydarzenia, stworzona została seria telefonów Samsung Anycall, których obudowa mieniła się jak śródziemnomorskie słońce. Od tego momentu, pojawiały się co raz to nowsze modele w oprawie ze złotego kruszcu: telefon zaprojektowany przez Giorgio Armani – jednego z pierwszych przedstawicieli high fashion w świecie technologii, a także model Wise Clasic i Wise 2. Każdy był wyjątkowy, zachwycał formą i precyzją wykonania. Im więcej kolejnych modeli pojawiało się na rynku tym większe były oczekiwania wymagających użytkowników.

Technologia się zmienia, jednak złoto wciąż pozostaje synonimem prestiżu. W 2013 roku, specjalnie dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu i Kataru, w złoto został ubrany najnowszy smartfon – Samsung GALAXY S4. Samsung przyozdabia go złotem, a wyrafinowana technologia otrzymuje prestiżową nazwę Gold. Staje się tym samym jeszcze bardziej luksusowym i niezwykłym dziełem sztuki, budzącym pożądanie i zachwyt.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.