Samsung wprowadza na rynek aparat NX30 oraz pierwszy obiektyw "S" klasy premium

, Foto
Teaser

Firma Samsung Electronics Co., Ltd wprowadza na rynek aparat systemu NX30, model najbardziej zaawansowany i zbliżony do profesjonalnych rozwiązań. Aparat oferuje wysoką jakość zdjęć i jeszcze szybsze działanie. Ponadto Samsung poszerza linię obiektywów NX o pierwszy model klasy premium, oznaczony symbolem "S".

NX30 kontynuuje ewolucję naszych wielokrotnie nagradzanych aparatów serii NX, udoskonalając znane już funkcje i wprowadzając szereg nowych. Urządzenie oferuje lepszy procesor obrazu oraz zaawansowany system SMART CAMERA. Aparat zapewnia nie tylko oczekiwane przez użytkowników doskonałe rezultaty, ale również prostotę obsługi, dzięki czemu nie umknie nam już żadna cenna chwila, powiedział Myoung Sup Han, wiceprezes i dyrektor działu Imaging Business Team w Samsung Electronics. Model NX30 daje fotografowi poczucie pewności, wynikające z wyjątkowej kombinacji fotografowania i komunikacji, pozwalając bez problemów utrwalać najciekawsze sytuacje w postaci pięknych zdjęć, a następnie natychmiast je udostępniać.

Przede wszystkim jakość zdjęć

Wysoką jakość zdjęć o nasyconych barwach zapewnia zaawansowany sensor APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 MP. Dużych rozmiarów matryca perfekcyjnie odwzorowuje drobne szczegóły i niuanse kolorystyczne, rejestrując efektowne zdjęcia z dynamicznym pierwszym planem i subtelnie rozmytym tłem – to profesjonalna jakość fotografii i prawdziwa uczta dla oczu. Autofokus NX AF System II działa szybko i precyzyjnie, dzięki czemu fotograf zdąży uchwycić nawet najbardziej ulotne sceny i obiekty, będące świadectwem piękna codziennego życia.

Zatrzymanie w wyrazistych kadrach szybko przemijających chwil umożliwia wyjątkowo krótki czas otwarcia migawki (1/8000 s) i szybki tryb zdjęć seryjnych (9 kl/s). Te cechy modelu NX30 pomagają uchwycić bieg wydarzeń i zatrzymać ruch niedostrzegalny gołym okiem, aby móc w pełni docenić każdy ułamek sekundy.

Wyjątkowy, uchylny wizjer elektroniczny (XGA, o rozdzielczości 2,359 mln pikseli) pozwoli z łatwością odnaleźć nowe, ciekawsze ujęcie. Niezależnie od tego czy kadr wypełnia tłum ludzi czy potrzebne jest bardziej selektywne spojrzenie, ruch wizjera w zakresie 80 stopni gwarantuje wygodę i szerokie możliwości. Jednocześnie ruchomy, dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 76,3 mm (3 cale) można odchylić aż o 180 stopni w poziomie i obrócić o 270 stopni w pionie, co jest niezwykle użyteczne np. w przypadku korzystania ze statywu lub wykonywania autoportretów – zarówno w trybie foto jak również wideo.

Inteligentna łączność i funkcja Tag & Go

Bazując na dotychczasowych sukcesach wiodącej na rynku technologii SMART CAMERA, Samsung wprowadził w modelu NX30 najnowszej generacji technologie łączności NFC i WiFi, dzięki którym korzystanie z licznych opcji przesyłania zdjęć staje się dziecinnie proste. Funkcja Tag & Go pozwala za pomocą jednego dotknięcia łatwo i szybko połączyć aparat NX30 ze smartfonem lub tabletem obsługującym tryb NFC.

Z kolei funkcja Photo Beam umożliwia transfer zdjęć i filmów z aparatu do smartfona lub tabletu za pomocą zetknięcia obu urządzeń - bez konieczności dodatkowej konfiguracji. Dzięki funkcji MobileLink użytkownik może przesłać zestaw wybranych zdjęć aż do czterech różnych urządzeń jednocześnie, by każdy mógł się nimi cieszyć bez straty czasu na nawiązywanie łączności oddzielnie z każdym urządzeniem. Funkcja AutoShare automatycznie przekazuje każde zrobione zdjęcie do wybranego smartfona lub tabletu, a Remote Viewfinder Pro pozwala za pośrednictwem smartfona zdalnie kontrolować aparat NX30 – m.in. zmieniać ogniskową obiektywu czy robić zdjęcia z zachowaniem stałego podglądu sceny – co otwiera przed fotografem zupełnie nowe pola działania. Jednocześnie zapewniony jest stały dostęp do ustawień ręcznych (np. czasu otwarcia migawki lub wartości przysłony), dzięki czemu poszerza się gama twórczych możliwości, a jednocześnie aparat pozostaje nadal pod pełną kontrolą.

W wybranych regionach model NX30 jest domyślnie połączony z popularną usługą Dropbox, oferującą przestrzeń dla danych na wirtualnych dyskach. Jest to pierwszy aparat z bezpośrednim przesyłem danych do Dropbox. Ponadto użytkownicy NX30 w wybranych regionach uzyskują bezpośrednie połączenie z serwisem Flickr (udostępniającym zdjęcia w wysokiej rozdzielczości), co również jest nowością w świecie aparatów. Dzięki zaawansowanym funkcjom łączności model NX30 umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć na serwery, uwalniając kreatywnych fotografów od ograniczeń wynikających z braku miejsca na kartach pamięci.

Życie oglądane z różnych perspektyw

NX30 wyposażono w zaawansowany procesor DRIMeIV najnowszej generacji i wydajny przetwornik obrazu DSP, zapewniający niezrównany komfort fotografowania oraz filmowania w rozdzielczości Full HD 1080/60p. Szeroki zakres światłoczułości ISO100-25600 pozwala uzyskać imponujące rezultaty w trudnych warunkach oświetleniowych, a technologia OIS Duo gwarantuje skuteczną stabilizację obrazu nawet podczas rejestracji filmów w ruchu. Innowacyjna technologia procesora DRIMeIV pozwala na wykonywanie zdjęć i filmów 3D przy użyciu obiektywu Samsung 45 mm F1.8 2D/3D. W ten sposób najcenniejsze chwile – wyświetlane na ekranach kompatybilnych urządzeń 3D – na dłużej pozostaną żywe. Zastosowanie w aparacie NX30 technologii OLED Color pozwala na rejestrację z optymalnym kontrastem i realistycznymi barwami, zachowując naturalną tonację zarówno ujęć portretowych, jak i krajobrazowych.

Zaawansowane funkcje filmowe NX30 stanowią doskonałe rozwiązanie dla filmowców poszukujących kompaktowego, a przy tym w pełni funkcjonalnego aparatu. Poza zapisem filmów w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo aparat posiada gniazdo mikrofonu 3,5 mm dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku podczas filmowania. Na ekranie wyświetlany jest podgląd poziomu dźwięku wejściowego, który można przez cały czas monitorować i ręcznie korygować w celu uzyskania optymalnej jakości nagrania. Ponadto NX30 jest idealnym urządzeniem dla zaawansowanych entuzjastów filmowania ze względu na możliwość transmisji obrazu na żywo w jakości Full HD 30p przez złącze HDMI, które można z łatwością połączyć z dużym ekranem, rejestratorem video oraz innymi urządzeniami HDMI.

Od strony użytkowej NX30 to przede wszystkim intuicyjna obsługa. Pokrętło wyboru trybów oferuje dostęp do dwóch dedykowanych trybów ustawień użytkownika (Custom Modes), dzięki czemu można szybko skorzystać z własnych ulubionych ustawień. Dodatkowo w pamięci aparatu zapisać można jeszcze 10 zestawów własnych ustawień. Oddzielne pokrętło zapewnia błyskawiczny dostęp do popularnych funkcji, m.in. trybu zdjęć seryjnych, bracketingu czy samowyzwalacza. Dzięki temu dobranie optymalnych ustawień staje się szybkie i proste, podobnie jak wykonanie idealnego zdjęcia.

Zaawansowane ustawienia aparatu (np. czas otwarcia migawki i wartość przysłony) dostępne są za pomocą jednego przycisku dzięki innowacyjnej technologii i-Function. Dodatkowa opcja i-Function Plus pozwala doświadczonym fotografom przeprogramować domyślne funkcje przycisków, zapewniając dostęp do ulubionych i często stosowanych ustawień.

Nowa, wydajna, zewnętrzna lampa błyskowa o liczbie przewodniej 58 ułatwia fotografowanie dzięki szerokiemu kątowi i dużej mocy błysku. Specjalny tryb działania lampy pozwala na synchronizację z krótkimi czasami otwarcia migawki (krótszymi niż 1/200 s) w celu dokładnego doświetlenia kadrów z selektywną głębią ostrości. Co więcej, nową lampę można zsynchronizować do zastosowań w trybie bezprzewodowym, nadając zdjęciom dodatkowy wymiar i bardziej naturalny wygląd.

Najwyższa, profesjonalna jakość w każdej sytuacji: obiektyw 16-50 mm F2-2.8 S ED OIS

Dzięki licznym, zaawansowanym i innowacyjnym funkcjom nowy obiektyw Samsung 16-50 mm F2-2.8 S ED OIS pozwala każdemu osiągnąć profesjonalną jakość zdjęć – niezależnie od poziomu umiejętności. Jest to pierwszy obiektyw klasy premium oznaczony symbolem "S", co oznacza najwyższą jakość optyczną dla zaspokojenia wszelkich fotograficznych potrzeb. Niezależnie od miejsca i obiektu zdjęć, ten uniwersalny zoom o standardowym kącie widzenia oferuje wysoki komfort fotografowania. Obiektyw charakteryzuje się dużą jasnością (F2.0 dla ogniskowej 16 mm; F2.8 dla 50 mm), osiągając pod tym względem najlepsze rezultaty w klasie porównywalnych zoomów o 3-krotnym powiększeniu. Doskonałe parametry obiektywu przekładają się na wygodę obsługi i jakość zdjęć, a odporna na pył i kurz obudowa gwarantuje sprawne działanie nawet w ekstremalnych warunkach.

Obiektyw wyposażono w wyjątkowo precyzyjny silnik krokowy UPSM (Ultra-Precise Stepping Motor), oferujący 3-krotnie lepsze parametry ustawiania i kontrolowania ostrości w porównaniu ze standardowym silnikiem SM. Wszystkie układy obiektywu 16-50 mm F2-2.8 S ED OIS – czyli system stabilizacji obrazu, trzy soczewki asferyczne ASP, dwie soczewki niskodyspersyjne ED i dwie soczewki wysokorefrakcyjne XHR – zapewniają nieporuszone, niezwykle wyraziste i pełne szczegółów zdjęcia. Wszystkie te zaawansowane rozwiązania skutecznie ze sobą współpracują, podnosząc ogólną jakość obiektywu. Soczewki ASP redukują praktycznie do zera zniekształcenia sferyczne, elementy ED ograniczają aberracje chromatyczne, natomiast technologia XHR decyduje o lekkości i kompaktowych rozmiarach obiektywu.

Doskonałe zdjęcia każdego dnia: obiektyw 16-50 mm F3.5-3.6 Power Zoom ED OIS

Przy projektowaniu nowego obiektywu 16-50 mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OIS pomyślano nie tylko o codziennym użytkowaniu, ale również o częstych podróżach, w których liczy się jakość i niewielkie wymiary. Obiektyw jest niezwykle lekki (111 g), kompaktowy (31 mm), ma nowoczesny a jednocześnie prosty design. Jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym. Szerokokątny model 16-50 mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OISposiada cichy system ustawiania ostrości i zmiany ogniskowej, przez co doskonale sprawdza się przy nagrywaniu filmów, albowiem odgłosy wewnętrznych mechanizmów nie zakłócają rejestrowanych dźwięków.

Istotną cechą nowego obiektywu jest możliwość szybkiej obsługi elektrycznego silnika zoom za pomocą specjalnego przycisku. Ta unikalna funkcja pozwala zmieniać ogniskową przez proste naciśnięcie przycisku, umożliwiając fotografowanie z różnym kątem, z dowolnej perspektywy, w sposób podobny do aparatów kompaktowych. Zmiana ogniskowej następuje płynnie, jak w wysokiej klasy kamerach, zapewniając profesjonalną jakość zdjęć i filmów. Intuicyjna obsługa, tryb i-Function oraz system UPSM wspomagają precyzję fotografowania, a układ stabilizacji optycznej ogranicza liczbę nieostrych kadrów spowodowanych poruszeniem aparatu – to wszystko składa się na wyjątkową atrakcyjność nowego obiektywu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach CES 2014 i zapoznania się z tą przyszłościową technologią. Produkty Samsung będą prezentowane w dniach 7-10 stycznia na stoisku nr 12004 w Hali Głównej Centrum Kongresowego w Las Vegas.

Szczegóły techniczne, filmy i zdjęcia produktów można znaleźć na stronach http://www.samsungces.com, http://www.samsungmobilepress.com, a także na stronach dla urządzeń mobilnych http://m.samsungces.com, http://m.samsungmobilepress.com.

Specyfikacja aparatu NX30

Matryca

20,3 efektywnych megapikseli, APS-C CMOS

Wyświetlacz

76,7 mm (3 cale) odchylany, dotykowy Super AMOLED

FVGA (720x480) 1 mln pikseli

Wizjer

Uchylny wizjer elektroniczny EVF z czujnikiem zbliżeniowym (odchylenie w górę do 80 stopni)

XGA (1024x768) 2,36 mln pikseli

Czułość ISO

Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600

Zapis zdjęć

JPEG (3:2) : 20,0M (5472x3648), 10,1M (3888x2592), 5,9M (2976x1984),

2,0M (1728x1152), 5,0M (2736x1824): tylko w trybie seryjnym (Burst)

JPEG (16:9) : 16,9M (5472x3080), 7,8M (3712x2088), 4,9M (2944x1656),

2,1M (1920x1080)

JPEG (1:1) : 13,3M (3648x3648), 7,0M (2640x2640), 4,0M (2000x2000),

1,1M (1024x1024)

RAW : 20,0M (5472x3648)

* Zdjęcia 3D: MPO, JPEG (16:9) 4,1M (2688x1512), (16:9) 2,1M (1920x1080)

Video

MP4 (Video: MPEG4, AVC/H.264, Audio: AAC)

1920x1080, 1920x810, 1280x720, 640x480, 320x240 (udostępnianie)

Wyjście wideo

NTS, PAL, HDMI 1.4a

Dodatkowe funkcje

Tag & Go (NFC/Wi-Fi): Photo Beam, AutoShare, Remote View Finder Pro,

Mobile Link

Funkcje SMART Mode: Piękna twarz, Krajobraz, Makro, Zatrzymanie akcji, Nasycone barwy, Panorama, Wodospad, Sylwetka, Zachód słońca, Noc, Fajerwerki, Smuga światła, Kreatywne ujęcie, Najlepsza twarz, Wielokrotna ekspozycja, Ujęcie Smart Jump

Zdjęcia i filmy 3D

i-Function w trybie priorytetu obiektywu: i-Depth, i-Zoom (x1,2, 1,4, 1,7, 2,0), i-Contrast

Wbudowana lampa błyskowa (Liczba przewodnia 11 dla ISO 100)

Łączność Wi-Fi

Obsługa IEEE 802.11b/g/n Dual Channel (SMART Camera 3.0)

 • Funkcja AutoShare
 • SNS & Cloud (Dropbox, Flickr, Facebook, Picasa, YouTube)
 • E-mail
 • Automatyczna kopia zapasowa
 • Remote Viewfinder Pro (Zdalny wizjer)
 • MobileLink
 • Samsung Link
 • Group Share
 • Direct Beam
 • HomeSync (w wybranych regionach)
 • Funkcja elektronicznej niani

 

Uwaga - Dostępność usług może się różnić, w zależności od kraju.

NFC

Zaawansowany pasywny tryb NFC (Wired NFC)

Oprogramowanie w zestawie

iLauncher, Adobe® Photoshop® Lightroom® 5

Karta pamięci

SD, SDHC, SDXC, UHS-1

Akumulator

BP1410 (1410mAh)

Wymiary (SxWxG)

127 x 95,5 x 41,7 mm (bez wystających elementów)

Waga

375 g (bez akumulatora)

 

Specyfikacja obiektywu SAMSUNG 16-50mm F2 - 2.8 S ED OIS

Ogniskowa

16 – 50 mm (odpowiednik 24,6 – 77 mm dla formatu 35 mm)

Elementy i grupy

18 elementów w 12 grupach (w tym 3 soczewki asferyczne, 2 soczewki niskodyspersyjne, 2 soczewki wysokorefrakcyjne)

Kąt widzenia

82,6°- 31,4°

Przysłona

F2 - 2.8 (min. F22), (9 listków przysłony, okrągły otwór)

Optyczna stabilizacja obrazu

Tak

Minimalna odległość ustawiania ostrości

0,3 m

Maksymalne powiększenie

Ok. 0,19X

Tryb i-Scene

Piękne ujęcie, Portret, Dzieci, Pod światło, Krajobraz, Zachód słońca, Świt, Plaża i Śnieg,

Noc

Dodatkowe funkcje

UPSM, ochrona przez zachlapaniem i kurzem

Osłona obiektywu

Tak

Średnica filtra

72 mm

Typ mocowania

NX

Wymiary (Śr x D)

81 x 96,5 mm

Waga

622g

 

Specyfikacja obiektywu SAMSUNG 16-50 mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OIS

Ogniskowa

16 – 50 mm (odpowiednik 24,6 – 77 mm dla formatu 35 mm)

Elementy i grupy

9 elementów w 8 grupach (w tym 4 soczewki asferyczne, 1 soczewka niskodyspersyjna)

Kąt widzenia

82.6°- 31.4°

Przysłona

F3.5-5.6 (min. F22), (7 listków przysłony, okrągły otwór)

Optyczna stabilizacja obrazu

Tak

Minimalna odległość ustawiania ostrości

0,24 m (szeroki kąt), 0,28 m (teleobiektyw)

Maksymalne powiększenie

Ok. 0,24X

Tryb i-Scene

Piękne ujęcie, Portret, Dzieci, Pod światło, Krajobraz, Zachód słońca, Świt, Plaża i Śnieg,

Noc

Dodatkowe funkcje

UPSM (Focus), DC (Zoom)

Osłona obiektywu

Nie

Średnica filtra

43 mm

Typ mocowania

NX

Wymiary (Śr x D)

64,8 x 31 mm

Waga

111g

 

Specyfikacja lampy błyskowej SAMSUNG ED-SEF580A

Liczba przewodnia

58 (ISO100, 105 mm)

Kąt rozsyłu błysku

24-105 mm

Zakres regulacji mocy

1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16,
1/32, 1/64, 1/128, 1/256

Zasilanie

AA*4 (bateria alkaliczna, Ni-MH,
Oxyride, litowa (FR6)

Czas ładowania lampy (nowa bateria)

Alkaliczna - maks. 5,5s,
Ni-MH - maks. 5,0s (2500mAh)

Liczba błysków

Alkaliczna – min. 150,
Ni-MH – min. 220 (2500mAh)

Czas błysku (auto)

maks. 1/125, min 1/33000

Czas błysku
(tryb ręczny)

maks. 1/125, min 1/33000

Napięcie

Przedbłysk 285V, Błysk 330V

Regulacja kąta

W górę 0, 45, 60, 75, 90˚
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara 0, 60, 90, 120˚
Przeciwnie do ruchu wskazówek zegara 0, 60, 90, 120, 150, 180

System kontroli ekspozycji

A-TTL, ręczny

Temperatura barwowa

5600 ± 500K

Lampa wspierająca AF

O (1,0m ~10,0m) (TBD)

Power Zoom (Auto)

24, 28, 35, 50, 70, 85, 105 mm

Zoom ręczny

24, 28, 35, 50, 70, 85, 105 mm

Mocowanie

Samsung Original

Kąt pokrycia

24 mm (P/L 78˚,G/D 60˚),
105 mm (P/L 27˚,G/D 20˚)

Synchronizacja dla krótkich czasów

Tak

Łączność bezprzewodowa

Tak (4 kanały, 3 grupy)

Inne cechy

Wyświetlacz LCD, funkcja oszczędzania mocy, funkcja multiflash,

światło modelujące, dyfuzor szerokokątny

*Wszelkie opisane w niniejszym dokumencie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach – m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, parametrów, dostępności i możliwości produktów – mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.