Samsung wspólnie z 20th Century Fox stworzy nowy system dystrybucji materiałów UHD

, RTV
Teaser

Samsung Electronics, globalny lider i zdobywca licznych nagród w dziedzinie elektroniki użytkowej, ogłosiła dzisiaj nawiązanie strategicznej współpracy z wiodącym hollywoodzkim studiem filmowym 20th Century Fox. Celem współpracy jest stworzenie bezpiecznego systemu dystrybucji materiałów Ultra High Definition (UHD).

System ten ma działać w oparciu o platformę SmartHub stanowiącą element wyposażenia wszystkich telewizorów UHD firmy Samsung, które zapewniają krystalicznie czysty obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD.

Firma Samsung poinformowała o nawiązaniu współpracy ze studiem 20th Century Fox dwa miesiące wcześniej, na targach CES 2014, gdzie przedstawiła UHD Video Pack – urządzenie do przechowywania danych z fabrycznie preinstalowanymi materiałami z wielu studiów, m.in. z najlepszymi filmami 20th Century Fox, takimi jak Noc w muzeum, X-men geneza: Wolverine oraz Adwokat. W przyszłości Samsung i 20th Century Fox zamierzają poszerzyć zakres współpracy, by stworzyć szerszy system dystrybucji materiałów UHD.

Jako lider rynku telewizorów UHD, Samsung aktywnie współpracuje z najlepszymi firmami z branży filmowej w celu stworzenia pionierskiego systemu dystrybucji materiałów UHD, który przyniesie korzyści nie tylko użytkownikom, ale zapewni także naszym partnerom nowe sposoby na poszerzenie swojej roli w rozprowadzaniu materiałów UHD – powiedział Kyungshik Lee, wiceprezes zespołu ds. strategii obsługi klienta w dziale Visual Display Business w Samsung Electronics. – Strategiczna współpraca między firmą Samsung a studiem 20th Century Fox jest doskonałym przykładem tego, jak w naszej branży dążymy do możliwie najsprawniejszego dostarczania materiałów UHD użytkownikom końcowym, starając się jednocześnie jak najszybciej stworzyć pełen ekosystem UHD.

Współpraca z firmą Samsung dała nam jedyną w swoim rodzaju okazję, by zapoznać widzów z całego świata z filmami w jakości Ultra HD – powiedział Mike Dunn, prezes Twentieth Century Fox Home Entertainment. – Jesteśmy skupieni na opracowywaniu rozwiązań, dzięki którym innowacje takie jak jakość Ultra HD trafią ze stoisk na targach CES do domów..

O Twentieth Century Fox Home Entertainment
Twentieth Century Fox Home Entertainment zajmuje się globalnym marketingiem, sprzedażą i dystrybucją wszystkich filmów i programów telewizyjnych sieci Fox, w tym zarówno jej materiałów autorskich, jak i produkcji nabytych bądź oferowanych przez partnerów zewnętrznych. Jako lider w swojej branży, TCHFE co roku poszerza swoją wielokrotnie nagradzaną ofertę o nowe pozycje, wydawane zarówno w tradycyjnych, jak i nowatorskich formatach, takich jak DVD, Blu-rayTM i Digital HD. Twentieth Century Fox Home Entertainment należy do grupy 21st Century Fox.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.