Samsung HU7500 – UHD w nowej odsłonie

, RTV
Teaser

Choć już zdecydowanie wkroczyliśmy w świat zakrzywionych telewizorów, Samsung pamięta także o miłośnikach płaskich ekranów. Najnowszy model HU7500 to najbardziej zaawansowany technologicznie model Samsung Smart TV 3D wyposażony w niezakrzywioną matrycę typu Ultra Clear Panel, oferującą obraz w rewelacyjnej rozdzielczości UHD (3840 x 2160).

Model HU7500 będzie dostępny w kilku wariantach o przekątnej ekranu – 48, 55, 65 i 75 cali, na których zobaczymy obraz w rozdzielczości UHD niezależnie od źródła jego przesyłania. Telewizor został wyposażony w algorytm skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition, dzięki czemu ulubione programy telewizyjne czy filmy na płytach DVD zyskają nową jakość – UHD to aż cztery razy więcej szczegółów niż w standardowej rozdzielczości Full HD. Telewizor także przekonwertuje obraz 2D na 3D zapewniając dodatkowe emocje w trakcie oglądania spotkań piłkarskich lub porywających filmów akcji.

Za najlepszą jakość obrazu odpowiada szereg autorskich rozwiązań firmy Samsung. Brak cyfrowych zakłóceń zagwarantują technologie Digital Noise Filter oraz Digital Clean View, z kolei ostrość w każdej sytuacji będzie zasługą dynamicznego kontrastu Mega DCR oraz Clean Motion Rate o współczynniku 1000 Hz. Zaawansowany algorytm UHD Dimming zoptymalizuje całość obrazu pod kątem dostarczenia odpowiednich czerni i kontrastu w każdym obszarze ekranu. Wszystkie wymienione rozwiązania będą działały błyskawicznie, dzięki zastosowaniu w telewizorze wydajnego, czterordzeniowego procesora.

Nowa seria telewizorów, to także nowa platforma SmartHub 2014 z odświeżonym, nowoczesnym i przejrzystym wyglądem. Za jego pośrednictwem skorzystamy między innymi z bogatej oferty aplikacji Samsung Smart TV, takich jak najbogatsza gama serwisów oferujących wideo na życzenie, stacji radiowych czy aplikacji informacyjnych. Wbudowana karta sieciowa z opcją WiFi Direct pozwoli nam nie tylko połączyć telewizor z Internetem, ale także z innymi urządzeniami zarejestrowanymi w domowej sieci lokalnej. Dzięki temu skorzystamy chociażby z najnowszej wersji aplikacji Smart View, która umożliwi nam strumieniowanie dźwięku i obrazu z urządzeń mobilnych takich jak smartfon, bezpośrednio na ekran telewizora.

Za pomocą nowej funkcjonalności Multi Screen na ekranie modelu HU7500 możliwe staje się jednoczesne wyświetlanie obrazu z aż czterech źródeł. W tym samym czasie możemy, przykładowo, oglądać telewizję, przeglądać programy Warte Obejrzenia, odtwarzać klip na YouTube i ustalać dalszą ramówkę. Funkcja ta doskonale się sprawdza gdy w jednym momencie dwie lub więcej osób potrzebują skorzystać z telewizora.

Samsung Smart TV 3D HU7500 będzie dostępny w sugerowanych cenach detalicznych:

UE55HU7500 – 11 499 zł
UE65HU7500 – 16 999 zł

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com