Od dziś każdy może kodować!

Teaser

W Centrum Nauki Kopernik otwarto pierwszą ogólnodostępną Strefę Kodowania – miejsce gdzie każdy może poznać podstawy programowania.

Dziś w Centrum Nauki Kopernik otwarto Strefę Kodowania pierwsze ogólnodostępne miejsce w Polsce, gdzie każdy, niezależnie od tego ile ma lat, może nauczyć się kodować. Odwiedzający CNK będą mieli szansę w ciągu 30 minutowych zajęć dowiedzieć się, jakie możliwości daje nauka programowania, poznać jej podstawy, a także stworzyć swoje pierwsze projekty. W nowoczesnej edukacji ważne jest nauczanie trzech języków: ojczystego, obcego i języka programowania – mówił Michał Boni. – W Wielkiej Brytanii na przykład uczy się języka programowania już najmłodsze dzieci. To bardzo ważne, żeby łączyć nabywanie tej kompetencji z zabawą również w Polsce.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przeszkoleni w ramach programu Mistrzowie Kodowania trenerzy będą prowadzić zajęcia z podstaw programowania w prostym i dostępnym w sieci za darmo języku Scratch, stworzonym przez Massachusetts Institute of Technology (MIT). Strefa Mistrzów Kodowania, która od dziś dostępna będzie dla gości Centrum, uczy logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do racjonalnych rozwiązań i cierpliwości, czyli umiejętności niezbędnych we współczesnym świecie – powiedział Przemysław Wielowiejski, Zastępca Dyrektora Centrum Nauki Kopernik.

Warsztaty prowadzone w Strefie Kodowania są częścią programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania prowadzonego przez firmę Samsung przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszenia „Rodzice w Edukacji”. Oficjalnego otwarcia strefy dokonali Michał Boni Minister Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013 oraz Hadrian Baumann prezes Samsung Electronics Polska.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.