Badania: dlaczego Europejczycy nie ćwiczą

, Telecom
Teaser

Dbanie o własną kondycję przychodzi Europejczykom z trudnością – mimo, że ponad 60% badanych stwierdziło, że stara się dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, tylko połowa z tej grupy (38%) rzeczywiście podejmuje odpowiednie starania – wykazały badania przeprowadzone na zlecenie Samsung. Coraz więcej z nas, w dbaniu o kondycję sięga też po elektronikę.

Presja i szybkie tempo współczesnego stylu życia obniżają naszą motywację w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Pomimo, że ponad 60% badanych Europejczyków stara się dbać o zdrowie (podobny odsetek jest wśród Polaków - badanie CBOS, 2013 r.), tylko co dziesiąty ankietowany (12%) ćwiczy trzy do pięciu razy tygodniowo - a właśnie taka częstotliwość jest zalecana przez ekspertów. Badanie wykazało, że 39% badanych uprawia sport tylko raz w miesiącu, natomiast 40% Europejczyków dba o siebie nieco lepiej i uprawia sport wciąż niewystarczająco, jednak częściej niż raz w tygodniu.

Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung pokazały też, że zwiększa się zainteresowanie konsumentów urządzeniami, które pomagają w dbaniu o kondycję. Obecnie ponad jedna czwarta Europejczyków (27%) używa urządzeń do pomiaru wyników i zapisywania danych oraz poczynionych postępów. Zakładane cele różnią się w zależności od osoby – może to być redukcja masy ciała, utrzymanie dobrej kondycji lub przygotowanie do maratonu. I tu właśnie pojawia się prawdziwe wyzwanie – ponad połowa ankietowanych (54%) twierdzi, że urządzenia i aplikacje, których używają lub używali w przeszłości, nie umożliwiają holistycznego podejścia do życia, prowadząc tym samym do rozczarowania i rezygnacji z realizacji wyznaczonych celów.

W kontekście dobrego samopoczucia, sen jest dla Europejczyków równie istotną kwestią. 81% respondentów uważa, że sen ma wpływ na to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia, a około dwie trzecie ankietowanych (63%) chciałoby zadbać o lepszą jakość snu, aby poprawić swoje samopoczucie. Coraz więcej osób chce dbać o dobrą kondycję i ma świadomość, że dzięki temu poprawi też swoje samopoczucie. Wiedzą też, ze ćwiczenia fizyczne i dobry sen idą ze sobą w parze. Niestety początkowy entuzjazm towarzyszący rozpoczynaniu ćwiczeń może szybko zgasnąć z różnych powodów. Samsung próbuje tworzyć produkty ułatwiające dbanie o dobrą kondycję, takie jak GALAXY S5 – powiedział Luke Mansfield, Dyrektor ds. Innowacji w Europie w firmie Samsung.

GALAXY S5 to prosty w obsłudze smartfon, który posiada wiele narzędzi wspierających dbanie o kondycję i motywujących do uprawiania sportu. W jednym urządzeniu znajdziemy m. in. czujnik monitorowania rytmu serca, ulepszoną aplikację S Health 3.0, która dostarcza spersonalizowanych cyfrowych porad treningowych dostarcza i wiele domyślnych aplikacji do zarządzania programem ćwiczeń i dietą, monitorowania masy ciała, odżywiania i ilości wypitej wody. Użytkownicy GALAXY S5 mogą także skorzystać z jeszcze bardziej zaawansowanych możliwości, synchronizując smartfon z najnowszymi urządzeniami marki Samsung, czyli GEAR 2 i GEAR FIT.

Samsung zaprasza również do odwiedzenia strony pieknieproste.pl, gdzie można przeczytać m. in. porady lekkoatlecistki Anny Jagaciak jak dbać o formę i dobre samopoczucie.

Badanie zostało przeprowadzone przez Kandace International na zlecenie Samsung na grupie 920 respondetów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.