Samsung bada filmowe preferencje Europejczyków

, RTV
Teaser

Nagrodzona Oscarem trylogia Władca Pierścieni, nakręcona z epickim rozmachem, znalazła się na szczycie europejskich notowań jako najczęściej wskazywany przez Europejczyków film, który chcieliby obejrzeć w kinie. W ankiecie przeprowadzonej przez firmę Samsung z okazji wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie telewizora z ekranem UHD kinowa adaptacja arcydzieła Tolkiena zajęła pierwsze trzy miejsca*.

LISTA 10 FILMÓW, KTÓRE EUROPEJCZYCY CHCIELIBY ZOBACZYĆ W KINIE**:

1. Władca Pierścieni: Dwie wieże – 35%
2. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – 35%
3. Władca Pierścieni: Powrót króla – 35%
4. Gladiator – 31%
5. Matrix – 30%
6. Szeregowiec Ryan – 25%
7. Forrest Gump – 25%
8. Zielona mila – 24%
9. Mroczny Rycerz – 22%
10. Mroczny Rycerz powstaje – 21%

Dużą popularnością wśród Europejczyków cieszyły się również wysokobudżetowe filmy przygodowe pełne spektakularnych efektów specjalnych. Czołowe miejsca na liście 10 najlepszych filmów zajęły takie kultowe tytuły jak Gladiator (miejsce 4), Matrix (miejsce 5) oraz filmy, których bohaterem jest Batman: Mroczny Rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje. Co czwarty kinoman oddał głos także na trzy poruszające dramaty z udziałem nagrodzonego Oscarem Toma Hanksa – Szeregowiec Ryan, Forrest Gump oraz Zielona mila – uznając je za filmy warte obejrzenia na dużym ekranie.

Luke Mansfield, Dyrektor ds. innowacji w firmie Samsung w Europie stwierdził -  Wszyscy lubią oglądać przebojowe produkcje w kinie, by w pełni docenić efekty pracy filmowców. Nasz zespół ds. innowacji od lat pracuje nad tym, aby wrażenia dotąd zarezerwowane dla osób oglądających film na dużym ekranie stały się dostępne także dla widzów w domach, tak aby magię filmów można było poczuć także na ulubionej kanapie. Po obejrzeniu setek filmów w kinach w całej Europie z różnych punktów na sali odkryliśmy, że kluczem do odtworzenia wyjątkowej kinowej atmosfery jest odpowiednie zakrzywienie ekranu. Spostrzeżenie to dało początek pierwszemu na świecie telewizorowi z zakrzywionym ekranem – Samsung UHD – który pozwala cieszyć się kinową jakością obrazu we własnym domu.

Telewizor Samsung UHD HU8500 z zakrzywionym ekranem sprawia, że oglądanie telewizji staje się zupełnie nowym, niezwykłym przeżyciem. Zakrzywienie ekranu jest nie tylko przyjemne dla oka, ale oferuje również doskonałe wrażenia wizualne niedostępne dla posiadaczy tradycyjnych telewizorów. Wyjątkowy kształt pozwala uzyskać głębszy, szerszy obraz i większe pole widzenia, a widz siedzący na kanapie ma wrażenie, że filmowe wydarzenia rozgrywają się wokół niego.

Dzięki nowemu telewizorowi Samsung UHD HU8500 z zakrzywionym ekranem nie musimy wychodzić z domu, by obejrzeć swoje ulubione przeboje kinowe w doskonałej jakości. Teraz możemy oglądać filmy i przeżywać wydarzenia sportowe w całkowicie nowy sposób.

Telewizor Samsung UHD HU8500 z zakrzywionym ekranem jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej: UE55HU8500 – 13 999 PLN, UE65HU8500 – 20 999 PLN.

Informacja dla wydawców

*Niezależne badanie przeprowadzone przez firmę Kantar Media – badanie internetowe na reprezentatywnej próbie użytkowników z pięciu rynków, przeprowadzone wśród osób dorosłych w wieku od 16 do 64 lat (ok. 1000 ankiet na każdym rynku).

**Ankietowanych poproszono o wybranie filmu (filmów), który chcieliby obejrzeć w kinie (niezależnie od tego, czy już go oglądali), z listy 30 najlepszych filmów w rankingu portalu imdb.com, zrealizowanych w ciągu ostatnich 20 lat.

EUROPA: Listy 10 najlepszych filmów*

Na liście 10 filmów najczęściej wskazywanych przez mężczyzn znalazły się te same produkcje, co na liście ogólnej, lecz w zestawieniu opracowanym przez kobiety Zielona mila znalazła się na czwartym miejscu. Zasadniczo mężczyźni skłaniali się ku filmom sensacyjnym, natomiast kobiety oprócz kina akcji preferowały także dramaty i filmy psychologiczne. Na szczycie listy 10 najlepszych filmów wskazanych przez przedstawicieli generacji X znalazły się takie produkcje jak Pulp Fiction i Siedem. W przypadku generacji Y szczególnie wysokie noty uzyskała Incepcja. Dla tej grupy wiekowej Incepcja może stać się w przyszłości filmem kultowym – tym, czym dla generacji X był Matrix. Ten ostatni film cieszy się jednak powodzeniem wśród wielu grup, więc jego pozycja wydaje się niezagrożona.

10 najlepszych filmów według mężczyzn (we wszystkich grupach wiekowych)

Władca Pierścieni: Dwie wieże - 38%
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 38%
Władca Pierścieni: Powrót króla - 38%
Gladiator - 37%
Matrix - 35%
Szeregowiec Ryan - 30%
Mroczny Rycerz - 26%
Mroczny Rycerz powstaje - 26%
Forrest Gump - 25%
Zielona mila - 23%

10 najlepszych filmów według kobiet (we wszystkich grupach wiekowych)

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 32%
Władca Pierścieni: Dwie wieże - 32%
Władca Pierścieni: Powrót króla - 31%
Zielona mila - 26%
Gladiator - 25%
Forrest Gump - 25%
Matrix - 25%
Nietykalni - 20%
Szeregowiec Ryan - 20%
Życie jest piękne - 20% 

Wszyscy ankietowani posiadający dzieci

Władca Pierścieni: Dwie wieże - 36%
Władca Pierścieni: Powrót króla - 35%
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 35%
Gladiator - 34%
Matrix - 32%
Forrest Gump - 27%
Szeregowiec Ryan - 27%
Zielona mila - 27%
Mroczny Rycerz - 23%
Toy Story 3 - 22% 

Wszyscy ankietowani nieposiadający dzieci

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 35%
Władca Pierścieni: Dwie wieże - 35%
Władca Pierścieni: Powrót króla - 35%
Gladiator - 29%
Matrix - 29%
Szeregowiec Ryan - 24%
Forrest Gump - 24%
Zielona mila - 23%
Mroczny Rycerz powstaje - 21%
Mroczny Rycerz - 21% 

Generacja X

Władca Pierścieni: Dwie wieże - 35%
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 35%
Władca Pierścieni: Powrót króla - 35%
Gladiator - 31%
Matrix - 30%
Szeregowiec Ryan - 26%
Zielona mila - 24%
Forrest Gump - 24%
Pulp Fiction - 19%
Siedem - 18% 

Generacja Y

Władca Pierścieni: Dwie wieże - 38%
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 38%
Władca Pierścieni: Powrót króla - 38%
Matrix - 35%
Gladiator - 34%
Mroczny Rycerz - 31%
Mroczny Rycerz powstaje - 30%
Incepcja - 29%
Forrest Gump - 26%
Szeregowiec Ryan - 25%

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.