Samsung S-Pen – 10 funkcji, które warto poznać

, Telecom
Teaser

Wprowadzenie w serii urządzeń Note rysika spowodowało, że na nowo odzyskał on sympatię użytkowników. Przedstawiamy listę 10 najciekawszych i najwygodniejszych zastosowań S-Pen

Poza podstawową możliwością sterowania funkcjami urządzenia, przeglądu plików multimedialnych czy rysowania, rysik S-Pen oferuje ogromną liczbę dodatkowych zastosowań, które sprawią, że niepozorny dodatek stanie się dla nas gadżetem obowiązkowym. Nawet jeśli nie zastąpi tradycyjnego sposób użytkowania tabletu czy smartfonu, na pewno doda wiele naprawdę pożytecznych funkcji.

Notatka z akcji
Po wyciągnięciu rysika system automatycznie uruchamia funkcję podręcznej notatki – umożliwia to szybkie sporządzenie krótkiego teksu. Wysunięcie piórka powoduje także automatyczne uruchomienie menu podpowiedzi Pen Detection czy Page Buddy - intuicyjne uruchamianie ostatnio używanego ekranu domowego S Note.

Funkcja rozpoznawania pisma odręcznego
Wprowadzając tekst za pomocą rysika, system automatycznie rozpoznaje ręczne pismo i przetwarza je w zorganizowaną notatkę, dzięki czemu zarządzanie treścią jest znacznie skuteczniejsze, szybsze i bardziej uporządkowane.

Przytnij i zapisz
Dzięki funkcji Easy Clip, dużo łatwiej zorganizować ważne dane z różnych źródeł. Za pomocą jednego ruchu rysikiem możemy wyciąć interesujące nas treści, takie jak zdjęcia, grafiki czy fragmenty tekstu, które trafiają następnie do albumu z wycinkami. Korzystając z funkcji Screen Write możemy także szybko dodać własny komentarz lub rysunek do zrzutu ekranu. Użytkownik zyskuje łatwy dostęp do materiałów źródłowych lub adresów URL, które są rejestrowane przez funkcję Scrapbook.

Jak na kartce papieru
W urządzeniach z serii Samsung Note zastosowano dodatkowe czujniki, które reagują na siłę nacisku rysika, sprawiając, że pisanie i rysowanie odbywa się zupełnie jak za pomocą zwykłych przyrządów do pisania. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się podczas twórczej pracy profesjonalnych grafików, którzy mogą korzystać z funkcjonalności rysika projektując lub nanosząc poprawki w programach graficznych. Z myślą o wykorzystaniu rysika S-Pen, Samsung stworzył także aplikację SketchBook - zaawansowany program do malowania czy szkicowania na ekranie urządzenia.

Lśniący ekran
Wyświetlacze tabletów czy smartfonów są podatne na zabrudzenia. Pozostawione na ekranie odciski palców nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także obniżają widoczność i utrudniają korzystanie z urządzenia. Dzięki rysikowi nie narażamy ekranu na kontakt z brudem i tłuszczem.

Personalizacja zdjęć
S-Pen, dzięki możliwości nadania unikalnego charakteru zdjęciom i filmom, skraca drogę do pełnego wyrażenia naszych emocji. Funkcja S-Pen Gesture zapewnia łatwą edycję i przycinanie obrazów i treści, a Paper Artist i Photo Note umożliwiają kreatywną personalizację fotografii. Przy użyciu rysika do zapisanych obrazów, możemy dodać własne komentarze, rysunki, uwagi, uwiecznić wspomnienia.

Wielozadaniowość
Funkcja Pen Window
umożliwia użytkownikowi narysowanie na ekranie okna o dowolnym wymiarze i uruchomienie w nim wielu różnych aplikacji, na przykład YouTube i przeglądarki bez konieczności przerywania bieżącej pracy.

Action Memo
Dzięki S-Pen dodawanie nowych kontaktów jest proste i szybkie – wystarczy wysunąć rysik, na ekranie urządzenia odręcznie napisać numer telefonu i nazwę nowego kontaktu, a system sam wprowadzi go to naszej listy adresów.

Łatwy dostęp do historii
Chcesz szybko powrócić do ostatnio przeglądanej strony czy notatki? Funkcja S Finder otwiera podręczne okno, w którym wpisać możemy szukaną frazę i błyskawicznie odnaleźć poszukiwaną treść. Wszystko za pomocą kilku dotknięć rysikiem.

S-Pen dla biznesu
Urządzenia wyposażone w rysik S-Pen perfekcyjnie sprawdzają się w zastosowaniach biznesowych. Funkcja Easy Chart błyskawicznie przekształca ręcznie sporządzone wizualizacje danych w bardziej uporządkowane tabele i wykresy. Elementem, dzięki któremu smartfon czy tablet wyposażony w rysik S-Pen sprawdzi się w pracy, jest także łatwy dostęp do 5 funkcji w aplikacji Air Command, która pozwala zaoszczędzić cenny czas w natłoku codziennych obowiązków.

Tym co wyróżnia urządzenia z rodziny Note z rysikiem S-Pen są także dedykowane aplikacje, które dostępne są w Samsung GALAXY Apps pod adresem www.apps.samsung.com. Na uwagę zasługują na przykład PEN.UP – aplikacja umożliwiająca dzielenie się stworzonymi za pomocą rysika grafik oraz organizator zadań JusWrite.

Niewielki gadżet, wspierający kreatywność użytkownika, sprawia, że korzystanie z ekranu dotykowego jeszcze nigdy nie było tak intuicyjne i praktyczne. Urządzenia, które dostosowano do pracy za pomocą dołączonego rysika S-Pen to przede wszystkim cieszące się wielką popularnością wśród użytkowników Samsung modele: GALAXY Note 3, GALAXY Note 10.1 czy GALAXY NotePRO.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com