Samsung prezentuje GALAXY Tab Active

, Telecom , B2B
Teaser

Podczas targów IFA 2014 firma Samsung Electronics zaprezentowała GALAXY Tab Active, swój pierwszy tablet stworzony specjalnie z myślą o biznesie. Jest to innowacyjne, dodatkowo wzmocnione urządzenie o wyróżniającym się wzornictwie. GALAXY Tab Active został zainspirowany przez profesjonalistów, dzięki czemu pomoże im stawiać czoła wyzwaniom dzisiejszego, wymagającego środowiska biznesowego.

Samsung rozumie, że dzisiejsze przedsiębiorstwa mają wysokie wymagania, których spełnienie umożliwia im rozwój - powiedział JK Shin, dyrektor generalny i szef działu IT & Mobile Communication w firmie Samsung Electronics. - Jako sprawdzony, globalny lider w dziedzinie technologii mobilnej, firma Samsung jest przygotowana i gotowa oferować rozwiązania stworzone specjalnie do użytku profesjonalnego, posiadające innowacyjne funkcje i możliwości technologiczne nie mające sobie równych na rynku.

Firma Samsung prezentując GALAXY Tab Active wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Aby sprawdzić, jakich cech liderzy biznesu oczekują od urządzenia mobilnego mającego zapewnić im optymalną wydajność i skuteczność działania, firma Samsung zorganizowała serię warsztatów grupowych prowadzonych w firmach z listy Fortune 500. W warsztatach uczestniczyły najważniejsze firmy z takich branż jak sprzedaż detaliczna, logistyka i transport, dostarczając cennych informacji, które zostały następnie uwzględnione przy pracach nad GALAXY Tab Active. W ten sposób powstał pierwszy tablet zainspirowany przez profesjonalistów oraz zaprojektowany specjalnie w celu zwiększenia rentowności przedsiębiorstw.

Żadnych ograniczeń, zwiększona wydajność

GALAXY Tab Active znakomicie sprawdza się w środowisku biznesowym, zapewniając użytkownikom wydajność, trwałość i ochronę. Pozwala on profesjonalistom pracować bez żadnych ograniczeń zarówno w biurze, jak i poza nim. Urządzenie posiada pełny zestaw opcji łączności, dzięki czemu użytkownik zawsze jest „w kontakcie”, czego wymaga dzisiejsze mobilne środowisko pracy. GALAXY Tab Active jest przygotowany do działania w najtrudniejszych warunkach. Jest cienki, lekki, elegancki, a jednocześnie wzmocniony oraz wyposażony w wymienialną baterię, co pozwala użytkownikom pracować bez przeszkód w dowolnym miejscu.

GALAXY Tab Active jako urządzenie dla osób wymagających wydajności i trwałości cechuje:

  • Antywstrząsowa obudowa dzięki, której tablet jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1,2 metra. Jego odporność na wodę i kurz zgodna jest z certyfikatem IP67. Dzięki temu na przykład handlowiec zajmujący się detaliczną sprzedażą samochodów może spotkać się z potencjalnymi klientami w terenie, nie martwiąc się o to, że może upuścić lub zamoczyć swój GALAXY Tab Active. Pracownicy terenowi wszystkich branż będą mogli od dzisiaj zabierać swoje urządzenie przenośne w miejsca, w których panują trudne warunki i nie przejmować się już, że narażają je na działanie wysokiej lub niskiej temperatury, kurzu czy wody.
  • Aparat 3,1 MP wyposażony w auto focus z łatwością skanuje kody kreskowe, a technologia NFC skraca czas komunikacji i zarządzania procesami w pracy. Te kluczowe cechy mogą istotnie zwiększyć wydajność, na przykład w przypadku menedżerów z branży transportowej lub logistycznej, którzy dzięki GALAXY Tab Active mogą bez problemów łączyć się z szefami zmiany odpowiedzialnymi za wysyłkę lub odbiór towarów.
  • Solidny rysik „C-Pen” firmy Samsung został zainstalowany w górnej części obudowy ochronnej GALAXY Tab Active. Umożliwia on specjalistom, którzy nieraz muszą nosić rękawice – na przykład na placu budowy, korzystanie z tabletu bez konieczności dotykania ekranu palcem.
  • Bateria o wydłużonej żywotności, wytrzymująca 8-10 godzin zapewniająca pracownikom stale będącym w terenie, jak na przykład monterzy, korzystanie z możliwości ciągłego użytkowania sprzętu. Wyjmowana bateria umożliwia szybką i łatwą wymianę na nową w każdej sytuacji. Wbudowane złącze do ładowania POGO pin zapobiega uszkodzeniu wejścia micro-USB i umożliwia ładowanie kilku urządzeń po powrocie do biura.

GALAXY Tab Active wspierany jest przez platformę Samsung KNOX, która zapewnia jego wielopoziomową i kompleksową ochronę. Zwiększone środki bezpieczeństwa, których wymagają dziś środowiska biznesowe, umożliwiają przechowywanie aplikacji i danych w zabezpieczonej przestrzeni należącej do użytkownika, bez potrzeby korzystania z platform zewnętrznych i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Firma Samsung oferuje wraz z GALAXY Tab Active usługę Mobile Care, przedłużającą podstawowy okres gwarancji do trzech lat i obejmującą przypadkowe uszkodzenia. Rozumiejąc znaczenie czasu w biznesie, Samsung oferuje też usługę instruktora, gwarantującego zdalną pomoc, która zapewnia każdemu użytkownikowi GALAXY Tab Active dostęp do wsparcia technicznego, w każdym miejscu i o każdej porze.

Pionowa integracja rynku

Samsung wdrażając filozofię innowacji inspirowanych przez ludzi ułatwia pionową integrację swoich rozwiązań technologicznych. Firma Samsung od wielu lat niestrudzenie proponuje licznym klientom branżowym zintegrowane oferty poprzez swoje kompleksowe portfolio rozwiązań z zakresu mobilności, technologii wyświetlania i druku.

Dziś wszystkie branże mają do czynienia ze stale rozwijającą się technologią. Podejście firmy Samsung koncentruje się na dostarczeniu każdej branży produktów innowacyjnych, takich jak GALAXY Tab Active, które odpowiadają na specyficzne potrzeby danego rynku. Samsung rozpoczyna dialog biznesowy wprowadzając solidną, kompleksową ofertę , która będzie dalej czynnikiem napędzającym zapotrzebowanie na coraz inteligentniejsze rozwiązania, spełniające wymagania każdej branży w miarę jak miejsca pracy przenoszą się do świata cyfrowego.

Tablet Samsung GALAXY Tab Active oferuje wiele możliwości nawiązywania połączeń: Wi-Fi lub Wi-Fi i LTE z pamięcią 16 GB + karta MicroSD (do 64 GB). Urządzenie dostępne jest w kolorze tytanowej zieleni. W zestawie znajduje się obudowa ochronna oraz rysik C-Pen.

 

Specyfikacja produktu GALAXY Tab Active

 

Kategoria

Specyfikacje

Sieć

LTE:  800/850/900/1800/2100/2600

3G:  850/900/1900/2100

2G:  850/900/1800/1900

Procesor

APQ8026 (Wi-Fi), MSM8926(LTE)

Wyświetlacz

8” WXGA(1280 x 800) TFT LCD

System operacyjny

Android Kitkat (4.4)

Aparat / Lampa błyskowa

3,1 MP Auto Focus (aparat z tyłu) z lampą błyskową + 1,2 MP (aparat z przodu)

Wideo

MP4, 3GP, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Nagrywanie: HD (1280 x 720) przy 30 klatkach na sekundę.

Odtwarzanie: FHD (1920 x 1080) przy 30 klatkach na sekundę

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, WAV, WMA, FLAC

 Usługi/aplikacje do obsługi treści

Obsługa instruktora (usługa zdalnego wsparcia klienta), tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving

Darmowe aplikacje do pobrania

ChatON, Flipboard, Group Play, S Translator, Samsung Link, Story Album, TripAdvisor, Businessweek+, Side Sync, Skaner kodów kreskowych, Hanshow, Hancell, Hanwrite

Usługi mobilne Google

Chrome, Dysk, Gmail, Google, Ustawienia Google, Google+, Hangouts, Mapy, Zdjęcia, Książki Play, Gry Play, Filmy i TV Play, Muzyka Play, Kiosk Play, Sklep Play, Wyszukiwanie głosowe, YouTube

Łączność

Szybkie łącze USB 2.0 High Speed , BT 4.0 BLE, WiFi 802,11 a/b/g/n, NFC

GPS

GPS, GLONASS

Czujniki

Akcelerometr, czujnik światła

Pamięć

1,5 GB LPDDR3 + 16 GB pamięci wewnętrznej

MicroSD do 64 GB

Wymiary / waga

126,1 x 212,9 x 9,75 mm, 388 g

Bateria

 4,450 mAh (wymieniana przez użytkownika)

 

* Wszelkie opisane w niniejszym dokumencie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach — m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, parametrów, dostępności i możliwości produktów — mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.