Samsung GALAXY Alpha już w sprzedaży!

, Telecom
Teaser

Długo wyczekiwany smartfon Samsung GALAXY Alpha trafił dziś na sklepowe półki w Polsce. Jednocześnie ruszyła także kampania Alpha People, dzięki której określenie „osobowości alfa” już wkrótce całkowicie zmieni znaczenie…

Najnowszy smartfon Samsung Alpha to prawdziwa wisienka na torcie rodziny GALAXY. Zgodzą się z tym wszyscy miłośnicy estetyki i wyszukanego stylu. Model Alpha reprezentuje bowiem zupełnie nową klasę smarftonów, w której projekty designu zostały opracowane w oparciu o bardzo szczegółową analizę potrzeb nowoczesnych konsumentów. W efekcie smartfon GALAXY Alpha wyróżnia się starannie dopracowaną, kompaktową obudową z metalową ramką i solidnym wykończeniem.

Samsung GALAXY Alpha to jednak nie tylko piękny design. Model ma także imponujące parametry techniczne. Pomimo smukłej i lekkiej konstrukcji, GALAXY Alpha oferuje wydajne podzespoły i funkcje, których użytkownicy oczekują od flagowych urządzeń mobilnych z serii GALAXY. Warto zauważyć także, że model Alpha ma niecałe 7mm grubości, co czyni go jednym z najcieńszych smartfonów na rynku!

Inżynierom Samsung udało się stworzyć urządzenie, które pozwala użytkownikom podkreślić ich własny styl i jednocześnie cieszyć się funkcjonalnością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. W kontekście najnowszego produktu przeprowadzone zostało badanie, dzięki któremu można jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby współczesnych użytkowników.

Z przeprowadzonego na zlecenie Samsung badania wyłonił się interesujący trend tzw. osobowości Alpha. Alpha people (czyli ludzie Alpha) to przede wszystkim osoby, które mają własny, niewymuszony styl i nie ulegają zewnętrznym wpływom. Cechuje je silne przekonanie o własnej wartości, które nie potrzebuje znajdowania poparcia u innych. Osoby takie są silne, odporne na krytykę i (jak twierdzą) osiągają założone sobie cele.

Analizą objętych zostało 800 Polaków w wieku od 15 do 50 roku życia, którzy postanowili sprawdzić, czy należą do tej grupy społecznej. W celu przeprowadzenia badań skonstruowano specjalną skalę, mierzącą konkretne postawy według założeń charakteryzujących trend Alpha. Aby zakwalifikować się do grupy Alpha people, badany musiał odpowiedzieć zgodnie z założeniami na minimum 10 z 13 pytań. Wyniki badania są zaskakujące, ponieważ z tak scharakteryzowaną grupą społeczną utożsamia się aż 6 mln Polaków!

Alpha people to zatem grupa wyjątkowa. Ludzie tacy są świadomi swoich potrzeb, mają swój własny styl i podążają wyznaczonymi przez siebie ścieżkami. Firma Samsung wychodzi naprzeciw takim wyjątkowym postawom i dostosowuje do nich swoje produkty. Można śmiało powiedzieć, że najnowszy model smartfona Samsung to najprawdziwsza Alpha wśród GALAXY.

 

Specyfikacja techniczna Samsung GALAXY Alpha:

Sieć

LTE kat. 6 (300/50 Mbps)

Wyświetlacz

4,7” HD Super AMOLED (1280 x 720)

Procesor

Octa Core (cztery rdzenie 1,8 GHz + cztery rdzenie 1,3 GHz)

System operacyjny

Android 4.4.4 (Kitkat)

Aparat

12 megapikseli (tył) + 2,1 megapiksela (przód)

Funkcje aparatu

Piękna twarz, tryb Dual Camera, HDR (zwiększona dynamika tonalna),

Panorama, Selektywne ustawianie ostrości, Shot & More, Virtual Tour

Wideo

UHD 4K (3840 x 2160) przy 30 klatkach na sekundę

Kodeki wideo: H.263, H.264 (AVC), MPEG4, VC-1,

Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8

Formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV,

MKV, WEBM

Audio

Kodeki audio: MP3, AMR-NB, AMR-WB, AAC, AAC+, eAAC+,

WMA, Vorbis, FLAC

Formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA,

AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF,

IMY, RTTTL, RTX, OTA

Dodatkowe funkcje

Tryb Ultra Power Saving Mode

Download Booster

Quick Connect

Tryb prywatny

Usługi mobilne Google

Chrome, Dysk, Zdjęcia, Gmail, Google, Google+, Ustawienia Google, Hangouts, Mapy, Książki Play, Gry Play, Kiosk Play, Filmy i TV Play, Muzyka Play, Sklep Play, Wyszukiwanie głosowe, YouTube

Łączność

WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO (2x2)

Bluetooth®: 4.0 BLE / ANT+

USB: USB 2.0

NFC

Czujniki

Akcelerometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik pola magnetycznego, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy, czujnik gestów, czytnik linii papilarnych, pulsometr

Pamięć

RAM: 2 GB

Pamięć wewnętrzna: 32 GB

Brak gniazda karty microSD

Wymiary

132,4 x 65,5 x 6,7 mm, 114 g

Bateria

1860 mAh

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.