Samsung wprowadza zakrzywiony 34-calowy monitor

, IT
Teaser

Firma Samsung ogłosiła wprowadzenie najnowszego monitora - SE790C. Zakrzywiony ekran, panoramiczny obraz wysokiej rozdzielczości (ULTRA‑WQHD) oraz wysoki współczynnik kontrastu w 34‑calowym monitorze SE790C zapewniają wydajną pracę oraz dobrą rozrywkę.

Innowacyjne wzornictwo monitora SE790C z krzywizną 3000 R (promień krzywizny 3000 mm) zauważalnie zmienia wrażenia z oglądania obrazu w porównaniu z tradycyjnymi monitorami płaskoekranowymi. W przypadku płaskich monitorów odległość oczu od środka ekranu i od jego krawędzi jest inna, natomiast w przypadku modelu SE790C krawędzie znajdują się w naturalnym, zakrzywionym polu widzenia użytkownika.  Dzięki temu znika wrażenie zniekształcenia obrazu i oko mniej się męczy, co zwiększa komfort korzystania z monitora.

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu oraz jego intensywności wymaganej przy odtwarzaniu multimedialnych treści w monitorze Samsung SE790C zastosowano proporcje ekranu 21:9 i rozdzielczość ULTRA‑WQHD (3440 na 1440 pikseli). Dodatkowo monitor ma szeroki kąt widzenia, współczynnik kontrastu 3000:1 oraz typowa jasność 300 cd/m2. Wartości te uzyskano, stosując dynamiczne podświetlenie i cieniowanie, podkreślające realizm obrazu głębszą czernią, żywymi kolorami i ostrzejszymi detalami. Wyjątkowo duży kąt widzenia wynoszący 178 stopni w poziomie i pionie optymalizuje wrażenia z oglądania obrazu z dowolnej pozycji i minimalizuje jego odkształcenia.

Poszczególne rozwiązania powodują, że wykonywanie wielu czynności jednocześnie, granie i oglądanie filmów staje się jeszcze przyjemniejsze. Efektywność pracy z monitorem SE790C rośnie dzięki takim funkcjom jak „obraz przy obrazie” (PbP) i „obraz w obrazie” (PiP) 2.0. PbP umożliwia łatwe podłączenie dwóch urządzeń, takich jak komputer stacjonarny, laptop, konsola do gier lub dekoder telewizyjny, oraz jednoczesne oglądanie obrazu z obydwu źródeł bez konieczności ustawiania na biurku dodatkowego monitora. PiP 2.0 pozwala z kolei korzystać z wielozadaniowości bez zmniejszania ilości jednocześnie wyświetlanej treści. Monitor jest również wyposażony w cztery porty USB 3.0, które utrzymują wszystkie urządzenia użytkownika w ciągłej gotowości.

SE790C oferuje również różnego rodzaju rozwiązania uatrakcyjniające korzystanie z multimedialnej rozrywki, takie jak tryb gier, dźwięk stereofoniczny wysokiej jakości i szybki czas reakcji. W trybie gier zakrzywiony monitor wykrywa zmiany scen i koryguje rozmazany obraz, wzmacnia kolory lub zmienia kontrast pod kątem lepszej widoczności przebiegu akcji. Monitor ma wbudowane dwa 7‑watowe głośniki, które dzięki wysokiej jakości dźwięku wzbogacają wrażenia podczas korzystania z urządzenia, a czas reakcji wynoszący 4 milisekundy pozwala obserwować nawet najbardziej dynamiczne sceny gry bez rozmazania obrazu.

 

Dane techniczne

Wyświetlacz

Model

LS34E790C: 34 cale

Rodzaj panelu

VA (zakrzywiony) LED BLU

Krzywizna

3000 R

Jasność

300 cd/m2

Współczynnik kontrastu

3000:1

Rozdzielczość

3440 x 1440

Kąt widzenia

178:178

Kolor obrazu

8‑bitowy (16,7 mln kolorów)

Gama kolorów

sRGB 100% (typowo), 99% (min)

Czas reakcji

4 ms

Funkcje ogólne

Funkcje preinstalowane

Tryb gier, flicker free, eco saving, wyłącznik czasowy, rozmiar obrazu, Samsung MagicBright, tryb dźwięku, PIP 2.0, PBP, USB 3.0 Super Charging

Zgodność z OS

Windows, Mac

Certyfikacja Windows

Windows 8.1

Audio

Głośnik

7 W x 2

Interfejs

Display Port

1

HDMI

2

Hub USB

1 we. / 4 wyj. (wer. 3.0)

Ergonomia

Typ podstawy

Zakrzywiona, w kształcie litery T

Regulacja wysokości podstawy

100 mm

Montaż naścienny

VESA 100X100

Eko

Program energooszczędności

Energy Star 6.0

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.