Samsung wprowadza model GALAXY A7 – smartfon dla entuzjastów mediów społecznościowych

, Telecom
Teaser

Firma Samsung Electronics zaprezentowała telefon GALAXY A7 - jeden z najcieńszych smartfonów w rodzinie GALAXY, który jako sprzęt najwyższej klasy, świetnie sprawdza się przy korzystaniu z portali społecznościowych. GALAXY A7 z parametrami umożliwiającymi wielozadaniowość oraz wyszukaną stylistyką zapewnia szerszy dostęp do usług oferowanych w modelach GALAXY A5 i A3, znakomicie ułatwiając uwiecznianie wydarzeń i udostępnianie materiałów na platformach społecznościowych.

Dążymy do opracowywania urządzeń, które trafiają w gust różnych odbiorców i wyprzedzają przyszłe trendy — powiedział JK Shin, prezes i dyrektor generalny działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics - GALAXY A7 łączący atrakcyjną stylistykę ze znakomitymi parametrami jest eleganckim urządzeniem zapewniającym bardzo dobre wrażenia z jego użytkowania.

Nowy standard dla urządzeń do interaktywnego korzystania z sieci społecznościowych

GALAXY A7 jest wyposażony w wielordzeniowy procesor łączący dwa niezależne procesory czterordzeniowe. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i łatwe wykonywanie zadań wymagających przetwarzania dużej ilości danych. GALAXY A7 ma 16 GB pamięci i 2 GB RAM, które są w stanie obsłużyć wszystkie najczęściej wykorzystywane przez użytkowników aplikacje i media. Źródłem energii dla smartfona jest akumulator o pojemności 2600 mAh i długiej żywotności.

GALAXY A7 oferuje także intuicyjne funkcje i usługi dostępne w GALAXY A5 i A3, w tym 5-cio megapikselowy aparat umieszczony z przodu i zaawansowane funkcje robienia zdjęć w trybie ultraszerokokątnym (Ultra Wide Shot) oraz w trybie autoportretu (Auto Selfie), w którym migawkę można uruchomić poleceniem głosowym lub nawet gestem ręki. Funkcja Always Clear Voice Auto Control ogranicza szum otoczenia przy rejestracji dźwięku, a transmisja danych w standardzie LTE kategorii 4 pozwala łatwo i szybko umieszczać zdjęcia i filmy w portalach społecznościowych. Tryb prywatny w GALAXY A7 zapewnia dodatkową ochronę ważnych plików i dokumentów. A7 obsługuje także tryb Multi Screen.

Znakomite wzornictwo Samsung GALAXY w nowym wydaniu

Smartfony GALAXY A7, A5 i A3 są przeznaczone dla osób, które chcą w nieskrępowany sposób wyrażać swój wyjątkowy styl. Oferując te urządzenia, firma Samsung poszerza ofertę doskonale układających się w dłoni, najcieńszych, jednobryłowych smartfonach z metalowymi obudowami na rynku. Użytkownicy mają do wyboru modele, które najlepiej odzwierciedlają ich indywidualny styl i zaspokajają potrzeby nie tylko pod względem unikatowych funkcji, ale także rozmiarów i opcji kolorystycznych.

GALAXY A7 będzie dostępny w kolorze białym, czarnym i złotym.

 

Samsung GALAXY A7 — dane techniczne:

Sieć

LTE Cat4 150/50 Mb/s, HSPA + 42/5,76 Mb/s

Procesor

LTE DS/3G DS: A53 1,5 GHz Quad + A53 1,0 GHz Quad

LTE SS: A15 1,8 GHz Quad + A7 1,3 GHz Quad

Wyświetlacz

5,5” HD sAMOLED

System operacyjny

Android 4.4 (KitKat)

Chipset

LTE DS/3G: MSM 8x39 (Quad A53 1,5 GHz + Quad A53 1,0 GHz)

LTE SS: Exynos 5430 + M7450 (Quad A15 1,8 GHz + Quad A7 1,3 GHz)

Aparat

13 MP, AF z lampą błyskową LED + 5,0 MP

Funkcje aparatu

Wide Selfie (panoramiczny autoportret), Rear-cam Selfie (autoportret przy użyciu tylnego aparatu), Beauty Face Features (funkcje poprawiające wygląd twarzy)

Wideo

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Odtwarzanie: FHD (1920 x 1080) przy 30 kl./s

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI,XMF,MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Dodatkowe funkcje

Ultra Power Saving Mode (tryb ultraoszczędzania energii), Changeable Theme (zmienna kompozycja — Natural (naturalna), Classic (klasyczna), Casual (swobodna), Romantic (romantyczna)), Private Mode (tryb prywatny), Multi Screen (obsługa wielu ekranów), Quick Connect (szybkie łączenie)

Łączność

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n

BT 4.0, USB 2.0, A-GPS+GLONASS, NFC (tylko wersja LTE)

Czujniki

Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, geomagnetyczny, RGB, Halla, natężenia światła

Pamięć

2,0 GB RAM + 16 GB

Gniazdo kart microSD (do 64 GB)

Wymiary

151 x 76,2 x 6,3 mm, 141 g

Akumulator

2600 mAh

 

 

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com