Polskie aplikacje wirtualnej rzeczywistości dostępne na Samsung Gear VR

, IT
Teaser

Polscy developerzy od lat, z dużym powodzeniem tworzą gry na PC i platformy mobilne. Jednak w raz z rozwojem technologii spotkało ich nowe wyzwanie – tworzenie aplikacji w oparciu o system rozszerzonej rzeczywistości. Wyzwaniu temu podołała z sukcesem firma Setapp z Poznania, której najnowsze aplikacje – Escape Velocity oraz Neverout są już dostępne na Samsung Gear VR.

Systemy wirtualnej rzeczywistości stają się co raz bardziej popularne, dlatego też developerzy z chęcią podejmują się programowania w nich. Jednak tworzenie aplikacji na Samsung Gear VR stawia przed nimi nowe wyzwania. Obsługiwana przez urządzenie wysoka rozdzielczość, konieczność dwukrotnego renderingu każdej sceny oraz dbałość o najwyższą wydajność – to wszystko wymaga  innej wiedzy oraz umiejętności niż w przypadku klasycznego programowania gier na PC, czy aplikacji na platformy mobilne. Dlatego z ogromną przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z polską firmą Setapp, która udowodniła, że polscy developerzy oferują aplikacje na najlepszym, światowym poziomie – powiedział Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

Escape Velocity – interaktywne doświadczenie

W tej aplikacji użytkownik wciela się w rolę astronauty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie bez grawitacji może udać się w podróż w przestrzeń kosmiczną.

Escape Velocity ma dwa tryby. W pierwszym użytkownik ma za zadanie wykonać prostą misję, a w drugim może po prostu eksplorować okolice stacji kosmicznej. Sterowanie również jest dostępne w dwóch opcjach – uproszczonej, przy użyciu touchpada oraz „realistycznej”, przy użyciu pada z systemem Bluetooth. Jest to jedna z pierwszych aplikacji na Samsung Gear VR korzystających z silnika Unreal Engine 4.

Neverout – gra logiczna

W Neverout gracz zostaje zamknięty w pomieszczeniu w kształcie sześcianu, z którego musi znaleźć wyjście. Jest to gra logiczna o unikalnej mechanice, a swoim klimatem przypomina gry z rodzaju „escape room”. Aby odnaleźć jedyne wyjście gracz musi wykonywać odpowiednie sekwencje ruchów, unikać przeszkód, a także wchodzić w interakcje z otaczającymi go elementami. Każda decyzja ma swoje konsekwencje.

Neverout dzięki wykorzystaniu Samsung Gear VR pozwala stymulować i rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz doświadczać unikalnych przeżyć. Gra powstała w oparciu o silnik graficzny Unity3D.

Obydwie aplikacje są dostępne do pobrania w Oculus Store - Escape Velocity w cenie 2,99 USD, a Neverout w cenie 7,99 USD. Developerem i wydawcą obu aplikacji jest poznańska firma Setapp.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.