Pierwszy Samsung Safety Truck na drogach

, B2B , IT
Teaser

Samsung Electronics zaprezentował pierwszy prototyp Samsung Safety Truck – pojazdu ciężarowego wyposażonego w technologię służącą zapobieganiu wypadkom drogowym przy wyprzedzaniu.

Samsung stara się poprawiać jakość życia ludzi poprzez rozwijanie technologii umożliwiających interakcję z produktami w innowacyjny sposób. Samsung Safety Truck to technologia wykorzystująca dwie kamery wbudowane w przednią części pojazdu oraz platformę oprogramowania opracowaną specjalnie na potrzeby branży transportowej przez firmę Ingematica. Technologia umożliwia rejestrację i transmisję obrazu sprzed ciężarówki w taki sposób, aby kierowcy pojazdów jadących za nią mogli lepiej ocenić szanse na bezpieczne wyprzedzanie i podejmować decyzje o manewrze oparte na większej ilości informacji. Obraz jest udostępniany na wysokiej jakości wyświetlaczu złożonym z czterech ścian wideo Samsung OH46D. Pyło i wodoszczelne monitory wielkoformatowe OHD spełniają wymagania klasy IP56 i wyświetlają wyraźny obraz niezależnie od warunków panujących na drodze, czy od pogody.

Od samego początku prace nad projektem prowadzono wyłącznie w Argentynie, ze względu na dużą ilość dróg jednopasmowych i wysoką liczbę wypadków związanych z wyprzedaniem na nich. Samsung Safety Truck będzie poruszał się po drogach przez rok.

Bezpieczeństwo jest podstawową zasadą obowiązującą w każdym projekcie realizowanym przez Volvo Trucks. Dlatego nasza Grupa uczestniczy w przedsięwzięciach mających na celu rozwijanie innowacyjnych technologii, które pozwoliłby wyeliminować ryzyko wypadków. Zgodnie z tymi założeniami Volvo Trucks Argentina postanowiła wziąć udział w projekcie Samsung Safety Truck, aby promować refleksję nad zwiększaniem bezpieczeństwa zarówno kierowców pojazdów ciężarowych, jak i innych użytkowników dróg – powiedział Valere Lourme, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Volvo Trucks.

Film z Samsung Safety Truck można obejrzeć poniżej:

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy Samsung Electronics Argentyna z międzynarodową agencją reklamową Leo Burnett Argentina, argentyńską firmą Ingemática specjalizującą się w projektowaniu rozwiązań technicznych, krajową firmą Helvetica SA zajmującą się projektowaniem i budową naczep oraz Volvo Trucks Argentina, jednym z czołowych producentów samochodów ciężarowych na świecie.

Dane techniczne produktu:

Monitor Samsung OH46D

 

 

OHD

Wyświetlacz

Modele

OH46D-: 46 cali

Typ

Zestaw

Przeznaczenie

Zestaw zewnętrzny
o ekstremalnie wysokiej jakości

Procesor

Procesor czterordzeniowy

Jasność

3000 nitów

Rozdzielczość

1920 x 1080

Typ panelu

LED BLU

Obsługa kolorów

8 bitów (16,7 mln kolorów)

Pamięć masowa

8 GB (2 GB zajęte przez system operacyjny, 6 GB dostępne)

Standard wyświetlania

 

Paleta kolorów: 72%

 

Współczynnik kontrastu

5000:1

Kąt widzenia

178:178

Czas reakcji

6 ms (GTG)

Odtwarzacz mediów

 

Wbudowany SSSP 2. gen.

Łączność

Wejścia wideo

HDMI1, HDMI2, HDBaseT (LAN Common)

USB

USB 2.0 x 1

Sterowanie zewnętrzne

RS232C (In), RJ45

Warunki eksploatacji

Certyfikacja IP

IP56

Dodatkowe funkcje

Szerokość ramki (mm)

9,3 (góra); 6,5 (dół); 7,9 (lewa/prawa)

Grafika

Silnik graficzny 2D i 3D

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com