Nowości na Europejskim Forum Samsung 2016

, Telecom , AGD , RTV , IT
Teaser

Samsung Electronics zaprezentował na Europejskim Forum w Monako innowacyjne rozwiązania, które mają uczynić nasze życie wygodniejszym i ciekawszym. Z pomocą urządzeń połączonych z Internetem, takich jak lodówka Family Hub, która sama zrobi zakupy, zegarek Gear S2 czy zakrzywiony telewizor SUHD bez ramek, codzienne życie konsumenta może wznieść się na zupełnie nowy, cyfrowy poziom.

Podczas Forum Samsung Electronics koncentrował się na promocji inteligentnych rozwiązań połączonych z Internetem i usług, które jeszcze w tym roku zostaną wprowadzone na rynek europejski. Przedstawiono zakrzywiony, bezramkowy telewizor SUHD z panelem Quantum Dot, zegarki Gear S2, pralkę AddWash, kolejną generację inteligentnych urządzeń kuchennych wraz z lodówką Family Hub podłączoną do Internetu oraz Galaxy TabPro S – nowy tablet 2w1 z systemem operacyjnym Windows 10.

Telewizory SUHD – nowa jakość obrazu i inteligentny dostęp do treści

Samsung Electronics przedstawił nową linię telewizorów SUHD z panelem Quantum Dot. Zostały one wyposażone w pierwsze na świecie zakrzywione ekrany bez ramki. W telewizorach Samsung SUHD 2016 zastosowano bezkadmowy panel dziesięciobitowy Quantum Dot, oferujący najbardziej zbliżoną do rzeczywistości jakość obrazu, zadziwiającą jasność, wyjątkowy kontrast oraz najbardziej naturalne kolory spośród rozwiązań oferowanych do tej pory przez Samsung.

Nowa seria telewizorów wykorzystuje technologię HDR i przy jasności panelu równej 1000 nitów zapewnia wyższy poziom kontrastu pomiędzy jasnymi a ciemnymi elementami ekranu. Z kolei technologia Ultra Black istotnie redukuje odbicie światła i poprawia jakość obrazu dzięki minimalnemu odblaskowi.

Odbiorniki Smart TV firmy Samsung z system operacyjnym Tizen ułatwią wyszukiwanie oraz dostęp do ulubionych treści i usług. Programy telewizyjne, filmy, gry i informacje o programie - wszystko znajduje się w jednym miejscu – nowym Smart Hub. Co ważne, nie trzeba już żonglować kilkoma pilotami. Samsung Smart TV automatycznie rozpozna typ dekodera, konsolę do gier czy system kina domowego, do których jest podłączony.

Nowy odtwarzacz Blue-ray Ultra HD i Soundbar – wyższy poziom rozrywki

Samsung zaprezentował także pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD kompatybilny z HDR – UBD‑K8500, który oferuje 4-krotnie wyższą rozdzielczość oraz 64 razy więcej kolorów niż konwencjonalne odtwarzacze Blu-ray. Wbudowana w UBDK8500 technologia skalowania poprawia jakość obrazu wyświetlanego ze standardowych płyt Blu-ray lub DVD, przy czym użytkownicy mogą także odtwarzać płyty CD.

Samsung zaprezentował również najnowsze propozycje w linii audio, w tym soundbar HW‑K950, pierwszy głośnik firmy z technologią Dolby Atmos®, w skład którego wchodzą także dwa bezprzewodowe tylne głośniki. Soundbar HW-K950 zapewnia niewiarygodny dźwięk w układzie 5.1.4.

Firma przedstawiła też swoje najnowsze zakrzywione monitory - CF591 i CF390, oferujące wyższą jakość obrazu i zwiększony komfort użytkowania. Monitory o zakrzywieniu 1800R są dostosowane do kształtu ludzkiego oka, co sprawia, że odbiór obrazu jest bardziej naturalny.

AddWash – pralka, która umożliwia dorzucanie ubrań w trakcie prania 

Pralka Samsung AddWash umożliwia dodanie ubrań w trakcie cyklu prania. Jest to rozwiązanie problemu ponad 90% europejskich domów, w których często przypomina się o wypraniu dodatkowych ubrań, gdy pralka już działa. W górnej części głównych drzwi Samsung AddWash umieszczono dodatkowe drzwi, które pozwalają na dodanie zapomnianych lub pilnie potrzebnych do wyprania rzeczy, a także wstępnie wypranych, tylko do płukania lub odwirowania – a nawet dodatkowej porcji detergentu lub środka do płukania tkanin – w dowolnym momencie.

Pralka Samsung AddWash wyposażona jest w szereg inteligentnych funkcji dostępnych poprzez smartfony zarówno z systemem Android, jak i iOS. Nie tylko ułatwiają one monitorowanie przebiegu programu prania. Umożliwiają również przesłanie użytkownikom na smartfon informacji tuż przed rozpoczęciem cyklu płukania bądź wirowania.

Cykl Superszybki wykorzystuje technologię SpeedSpray, dzięki której można istotnie skrócić czas prania – nawet do 59 minut. Wszystko dzięki użyciu dwóch dodatkowych natrysków umieszczonych w górnej części bębna.

Pralka wyposażona jest w technologię Eco Bubble, która już w niskiej temperaturze efektywnie usuwa zabrudzenia dzięki generatorowi wytwarzającemu miliony bąbelków, ułatwiających wnikanie detergentu w tkaninę.

Nowy, potężny robot sprzątający

Firma Samsung ogłosiła również rozszerzenie swojej linii robotów odkurzających o nowy model - POWERbot Turbo Wi-Fi. Urządzenie wyróżnia się ogromną siłą ssącą (70-krotnie większą niż podobne urządzenia innych czołowych marek*). Jest też wyposażony w funkcję łączności Wi-Fi, co ułatwia użytkownikowi ustalenie harmonogramu pracy, a także włączenie/wyłączenie urządzenia za pomocą smartfona.

Robot wyposażony jest w cyfrową kamerę i czujniki identyfikujące otoczenie, które ustalają optymalną trasę sprzątania. Podczas pracy odkurzacz zapamiętuje najbardziej efektywną trasę, z łatwością omija też przeszkody. Funkcja „Select & Go™” tworzy w aplikacji telefonu wirtualną mapę całego domu, przy czym każdemu pomieszczeniu można przydzielić oddzielną nazwę. Dzięki temu można wybierać określone obszary lub pokoje, które wymagają sprzątania. Wystarczy podać nazwę pomieszczenia, a robot sam się do niego uda.

W technologii CycloneForce zastosowano duże siły odśrodkowe, które kierują zanieczyszczenia do komory zewnętrznej, ograniczając zatykanie się filtra i zapewniają optymalną siłę ssania podczas sprzątania całej powierzchni.

Lodówka, która sama zrobi zakupy

Jedną z największych atrakcji na Europejskim Forum Samsung 2016 była nowa lodówka Family Hub podłączona do Internetu, która ma szansę wprowadzić zarządzanie gospodarstwem domowym na zupełnie nowy poziom. W przednim panelu lodówki zamontowano wyświetlacz cyfrowy Full HD LCD o przekątnej 21,5 cala. Jest to cyfrowe centrum zarządzania domem.

Kluczowe funkcje Family Hub obejmują:

  • lepsze gospodarowanie żywnością: wbudowane aparaty wykonują zdjęcia wnętrza lodówki po każdym zamknięciu drzwiczek, dzięki czemu użytkownicy w każdej chwili i z każdego miejsca mogą sprawdzić, co mają w lodówce, korzystając ze swojego smartfona;
  • centrum komunikowania się rodziny: lodówka Samsung Family Hub umożliwia pisanie notatek, zamieszczanie zdjęć, dzielenie się harmonogramami, a nawet pracami artystycznymi, bezpośrednio na ekranie dotykowym urządzenia lub, jeżeli użytkownicy przebywają poza domem, przy wykorzystaniu smartfona;
  • rozrywkę: lodówka Family Hub posiada wbudowane głośniki stereo, do których można przesłać ulubioną muzykę, z kolei na ekran dotykowy przesłać można treści telewizyjne z telewizora Samsung Smart TV. Można także podłączyć własne głośniki Bluetooth.

Nowe zegarki Gear S2 i tablet Galaxy TabPro S

Na Europejskim Forum firma Samsung zaprezentowała również nowe zegarki Gear S2 w wersji klasycznej pokryte 18-karatowym, różowym złotem oraz platyną, które zostaną wkrótce wprowadzone na rynek. Samsung rozszerza też linię pasków do zegarków oraz cyferblatów, aby możliwe było lepsze spersonalizowanie urządzeń. Przy opracowywaniu wysokiej jakości pasków do Gear S2 firma współpracowała z wyjątkowymi projektantami, takimi jak Colombo. Ponadto przygotowane zostały kreatywne cyferblaty ozdobione bohaterami komiksów z serii Peanuts i szatą graficzną opracowaną przez Keitha Haringa, Jeana-Michaela Basquiata, Jeremyville czy Burtona Morrisa.

Dodatkowo zegarki Gear S2 będą kompatybilne z urządzeniami obsługiwanymi przez system iOS, aby zapewnić dostępność większej liczbie użytkowników mobilnych.

Firma Samsung przedstawiła także tablet Galaxy TabPro S, który pracuje w oparciu o system operacyjny Microsoft Windows 10. Jest to najcieńszy i najlżejszy tablet typu 2-w-1 dostępny na rynku. Po zintegrowaniu najbardziej popularnych cech laptopów i tabletów użytkownicy mają dostęp do pełnej funkcjonalności notebooka w formie lekkiego tabletu, co zapewnia najbardziej efektywną pracę mobilną.

Cienki i lekki Galaxy TabPro S to urządzenie, które użytkownik może nosić przy sobie przez cały dzień i które będzie nieodzowne zarówno przy czynnościach domowych, jak i w pracy. Pokrywa z pełnowymiarową klawiaturą poprawia komfort użytkowania, a elastyczne zawiasy pozwalają na optymalne ustawienie w dwóch pozycjach, aby w każdych warunkach uzyskać na wyświetlaczu wyraźny obraz.

Galaxy TabPro S stanowi uzupełnienie zaawansowanej technologii Samsung obsługiwanej przez system operacyjny Windows. Urządzenie zostało wyposażone w pierwszy wyświetlacz Super AMOLED dla Windows, a także inne podstawowe funkcje, jak na przykład szybkie ładowanie czy możliwość pracy na baterii przez 10,5 godziny. Wydajność Galaxy TabPro S zwiększono, zapewniając kompatybilność z adapterem multiport oraz piórem Bluetooth.

* Siła ssania przetestowana na Samsung VR9300 w porównaniu do określonych modeli robotów odkurzających czołowych marek na rynku amerykańskim w 2016 r. Próba została przeprowadzona przez niezależne laboratorium (SLG) w oparciu o zmodyfikowaną metodę badawczą zawartą w normie EN 60312-1.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.