Samsung Connect Auto – nowa era wyjątkowych wrażeń z jazdy samochodem

, B2B , IT
Teaser

Firma Samsung Electronics pomaga kierowcom poznać nowe doznania w podróży dzięki przełomowemu rozwiązaniu podłączonego do sieci samochodu "Samsung Connect Auto". W ramach oferty obejmującej korzyści zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i przedsiębiorstw firma Samsung dostarcza ekosystem usług i produktów, które umożliwiają bardziej bezpieczną, ekologiczną i przyjemną jazdę samochodem. Użytkownicy zyskują poczucie komfortu wynikające z wiedzy, że posiadany pojazd jest bezpieczny, a przedsiębiorcy zyskują na wydajności dzięki możliwościom i usługom zarządzania flotą oferowanym przez firmę Samsung, jak również jej partnerów.

Urządzenia systemu Samsung Connect Auto można podłączyć bezpośrednio do gniazda OBD II pod kierownicą. W czasie rzeczywistym system używa alertów, których zadaniem jest uzyskanie poprawy stylu jazdy użytkowników, w tym w celu zwiększenia oszczędności w zużyciu paliwa. System oferuje również możliwość połączeń Wi-Fi i dostęp do Internetu w trybie online dla pasażerów w trakcie jazdy. Bezpieczeństwo rozwiązania zapewnia Samsung KNOX[1], wiodąca na rynku mobilna platforma bezpieczeństwa. Samsung Connect Auto dostarcza na rynek masowy ofertę dostępnego w przystępnej cenie rozwiązania typu "connected car", w którym priorytet stawia się przede wszystkim na bezpieczeństwo, przy jednoczesnym wzbogaceniu interfejsu użytkownika dostępnego zarówno w samochodzie, jak i poza nim. System Samsung Connect Auto będzie początkowo dostępny w drugim kwartale w Stanach Zjednoczonych. AT&T będzie pierwszym bezprzewodowym dostawcą tego rozwiązania w Stanach Zjednoczonych.

Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, przesunęliśmy granice istniejących możliwości technicznych w celu stworzenia podłączonego do sieci ekosystemu samochodowego, w którym integracja naszych produktów i usług partnerskich prowadzi do uzyskania jeszcze lepszych parametrów eksploatacyjnych samochodów -  powiedział dr Injong Rhee, Executive Vice President and Head of R&D, Software and Services, Mobile Communications Business w Samsung Electronics - Dzięki współpracy z wartościowymi partnerami i cennymi ekspertami w wielu gałęziach przemysłu realizujemy naszą wizję wprowadzenia technologii internetu rzeczy (IoT) do codziennego życia użytkowników tej technologii.

Gotowość firmy Samsung do współpracy z innymi podmiotami w celu stworzenia ekosystemu charakteryzującego się prawdziwą interoperacyjnością pozwoli firmie stać się jednym z liderów na rynku samochodów w branży "connected car" - powiedział Chris Penrose, starszy wiceprezes, Internet of Things, AT&T Business Solutions - Aktualnie prowadzimy działalność w bardzo interesującym dla branży "connected car" okresie. Cieszymy się z możliwości zaoferowania klientom tej nowej, atrakcyjnej pod względem możliwości, opcji.

Orange Business Services ma przyjemność prowadzić współpracę z firmą Samsung w ramach wspólnych działań mających celu przekazanie podmiotom branży motoryzacyjnej specjalistycznej wiedzy i usług w zakresie IoT/ M2M. Rynek ten rośnie w postępie geometrycznym. My zaś chętnie podejmujemy działania mające na celu wniesienie wkładu w ekosystem "connected car" firmy Samsung w Europie i poza jej granicami - stwierdził Valérie Cussac, wiceprezes Mobile France & International w firmie Orange.

Ta nowa mobilna platforma dystrybucji może odmienić obowiązujące zasady gry rynkowej. Jesteśmy przekonani, że spowoduje ona na rynku masowym przejście na model UBI oparty na rzeczywistych warunkach eksploatacji pojazdu - powiedział Geoff Werner, Global Telematics Leader, Willis Towers Watson. Cieszymy się bardzo na możliwość współpracy z firmami Samsung i Tantalum, w ramach której poprzez wykorzystanie naszych zasad analizy ubezpieczeniowej będziemy zachęcać do zachowań promujących bezpieczeństwo jazdy oraz udzielać klientom pomocy w uzyskiwaniu dostępu do lepszych stawek ubezpieczeniowych.

 AXA ma przyjemność współpracować z firmą Samsung przy opracowywaniu zabezpieczonego ekosystemu "Connected Car", który zwiększy poczucie bezpieczeństwa naszych klientów, oferując im jednocześnie dodatkowe usługi ubezpieczeniowe oraz pomoc i przyczyniając się do optymalizacji zachowań kierowców - powiedział Serge Morelli, wiceprezes AXA Partners i prezes AXA Assistance.

Bezpieczeństwo bez obaw

Trzonem technologii "Samsung Connect Auto" jest bezpieczeństwo systemu KNOX i interoperacyjność systemu Tizen OS. KNOX zapewnia bezpieczeństwo od poziomu elementów sprzętowych poprzez różne poziomy oprogramowania, w tym aplikacje. Nadawany technologii Samsung Connect Auto priorytet bezpieczeństwa odróżnia to rozwiązanie z ofert konkurencyjnych firm. Programiści mogą korzystać
z zestawu Software Development Kit (SDK) Tizen i Samsung w celu dalszego opracowywania dodatkowych usług. Firma Samsung zachęca również do bezpiecznego stylu jazdy poprzez stosowanie algorytmów oceny kierowcy i funkcji geo-fencing. W razie wypadku do osób z listy kontaktowej kierowcy zostaną wysłane specjalne alerty informujące o nadzwyczajnej sytuacji. Zapewniana będzie również obsługa pakietów concierge w tym zakresie. Aplikacja "Find My Car" pomaga również zlokalizować samochód w czasie rzeczywistym przy użyciu technologii LTE oraz GPS.

Baw się dobrze i bądź ekologiczny

Wysokowydajny hotspot LTE Wi-Fi zapewnia dostęp do internetu wielu użytkownikom, dzięki czemu pasażerowie mogą przesyłać strumieniowo różnorakie treści oraz grać w gry online. Cenną funkcją dla osób pracujących w branży transportu i logistyki jest analiza zużycia paliwa, która pomaga kierowcy
w uzyskaniu oszczędności paliwowych, dzięki zastosowaniu opatentowanych algorytmów analizujących przebieg, czas podróży i cenę paliwa.

Mniejsze koszty i większa wydajność

Wirtualny mechanik w inteligentny sposób sprawdza stan samochodu z poziomu portu diagnostyki pokładowej pod kątem rekomendacji usług serwisowych oferowanych przez wyspecjalizowane sieci. Rozwiązanie to pozwala na szybkie przekazywane powiadomień o uzyskiwanych parametrach eksploatacyjnych pomagając w ten sposób zmniejszyć koszty napraw.

Kierowcy mogą skorzystać z dostępnej w ramach tego rozwiązania funkcji Usage-Based Insurance (UBI). Decydując się na udostępnienie danych pojazdów kierowcy mogą uzyskać cenne oferty ubezpieczeniowe.

Dla tych specjalistów, którzy często są w trasie, dzienniki podróży automatycznie generują raport e-mail pomagający użytkownikom w śledzeniu wydatków podczas podróży służbowych zwiększając w ten sposób wydajność rozwiązań mobilnych w biznesie.

Partnerski ekosystem

Firma Samsung opracowuje obecnie nowy ekosystem partnerów przewoźników, firm ubezpieczeniowych, operatorów pomocy drogowej i sieci serwisowych. Dodatkowo, dzięki współpracy z producentami samochodów, Samsung pomaga wypełnić istniejącą lukę pomiędzy przemysłem motoryzacyjnym
a światem rozwiązań mobilnych. Poprzez inwestycje w tworzenie usług platformy "connected car" po obu stronach rynku - zarówno dla konsumentów jak i przedsiębiorstw - firma Samsung będzie kontynuować budowanie cennych relacji partnerskich wraz z ofertą usług klasy premier dla kierowców.

Firmy, które aktualnie wnoszą swój wkład w ekosystem platformy "Connected Car" firmy Samsung, to między innymi Amdocs, AT&T, AXA, Blink by Agero, China Unicom, Cisco, Crawford & Company, Ericsson, Europcar, HERE, IBM, Jasper, Oberthur Technologies, Openbay, Orange, Tantalum i Willis Towers Watson. 

Rozwiązania w ramach technologii Samsung Connect Auto będzie można oglądać podczas tegorocznych targów Mobile World Congress.

 

[1] KNOX jest znakiem towarowym badanego pod katem bezpieczeństwa urządzenia Samsung. Platforma ta została specjalnie skonfigurowana pod kątem użytkowania w środowiskach przedsiębiorstw.  Informacje na temat platformy KNOX firmy Samsung można znaleźć pod adresem: www.samsung.com/business/knox

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.