Samsung Electronics nagrodzony tytułem „Kreatywnego Marketera Roku 2016” na Cannes LIONS

, Marketing & PR
Teaser

Firma Samsung Electronics została wyróżniona tytułem „Najbardziej kreatywnego marketera 2016 roku” na Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności Cannes LIONS – największym na świecie spotkaniu reklamodawców i specjalistów z branży kreatywnej. Tytuł „Kreatywnego Marketera Roku 2016” otrzymują firmy, które dokonały kreatywnego postępu w działaniach marketingowych.

Fenomenem, jeżeli chodzi o sukcesy firmy Samsung na Cannes LIONS, jest różnorodność kategorii, w jakich zdobywa ona Lwy za kreatywność. Samsung radzi sobie doskonale w najróżniejszych dziedzinach, takich jak komunikacja w ochronie zdrowia oraz specjalne przygotowane treści promujących markę. Firma jest również laureatem Tytanowego Lwa – mówił Terry Savage, prezes Lions Festivals.

Samsung w niezwykle konsekwentny sposób dopracowuje swoje podejście marketingowe pod kątem prokonsumenckiej strategii. W tym celu firma kieruje uwagę na to, jak jej produkty i technologie mogą wpływać na zmiany trybu i stylu życia ich użytkowników. Doskonałymi przykładami kampanii Samsung zrealizowanymi według tej koncepcji w 2015 roku były: „Look at Me” dotycząca autystycznych dzieci, „Safety Truck” (bezpieczeństwo na drogach), „Every Day is Day One” (sportowcy) oraz „Center Stage” (poprawa doświadczeń klienta w placówkach detalicznych). Prestiżowe nagrody są efektem współpracy firmy Samsung ze światowej klasy agencjami kreatywnymi, takimi jak Cheil Worldwide, Leo Burnett i 72&Sunny.

Uważamy, że nasze innowacje otwierają nowe możliwości, dzięki którym ludzie mogą zwiększać swoje aspiracje – powiedział Monsoo Kim, Executive Vice Prezydent w Global Marketing Center Samsung Electronics. – Wzbogacenie jakości życia ludzi to podstawa wszystkich działań firmy Samsung. Staramy się przekazać to także w naszych kampaniach marketingowych.

63. Międzynarodowy Festiwal Kreatywności jest miejscem, gdzie światowe firmy, w ramach różnych kategorii, rywalizują kreatywnością w reklamie, promocji i kampaniach marketingowych. Tegoroczny festiwal odbędzie się jak zwykle w Cannes, w dniach 18-25 czerwca 2016 roku. Organizatorzy spodziewają się ponad 15 000 delegatów z ponad 95 krajów.

Dodatkowe informacje oraz artykuły na powyższy temat są dostępne w Samsung Newsroom: https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-awarded-2016-creative-marketer-of-the-year-by-cannes-lions

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.