Samsung Electronics Polska drugi na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2016

Teaser

Na prestiżowej Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2016, opublikowanej przez Dziennik Gazetę Prawną, Samsung Electronics Polska zajął 2. miejsce. W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło ponad 30 firm.

5. edycja Listy Firm Społecznie Odpowiedzialnych była wyjątkowa dla Samsung Electronics Polska – firma zajęła w niej zaszczytne 2. miejsce. Wyniki rankingu, publikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ogłoszone zostały na Gali podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Celem rankingu jest wyróżnienie firm rozwijających się w dziedzinie CSR-u. W tegorocznej edycji rankingu konkurowało ze sobą ponad 30 firm.

2. miejsce na Liście Firm Odpowiedzialnych Społecznie to dla nas ogromne wyróżnienie! Można powiedzieć, że to idealny prezent na 20 urodziny firmy Samsung w Polsce. Od wielu lat  prowadzimy działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, a takie chwile jak ta, utwierdzają nas w przekonaniu, że przyjęta przez nas strategia ma głęboki sens – mówi Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager.

Polski oddział firmy Samsung prowadzi wiele inicjatyw społecznych przeciwdziałających wykluczeniu osób niepełnosprawnych, promujących aktywny styl życia oraz nowoczesną edukację. Firma od 6 lat organizuje bieg „Samsung Irena Women’s Run”, jako pierwsza korporacja z branży nowoczesnych technologii w kraju, otrzymała także certyfikat „Obiekt bez barier” Fundacji „Integracja”, a we współpracy z Migam.org stworzyła internetowy punkt obsługi klienta dla osób niesłyszących. Samsung Electronics Polska organizuje również programy edukacyjne Mistrzowie Kodowania, Mistrzowie Kodowania Junior i Samsung LABO, w których przez naukę programowania przygotowuje Polaków do życia w cyfrowym świecie. W firmie prężnie rozwija się również wolontariat pracowniczy, w którym udziela się aż 65% zatrudnionych.

Warto zaznaczyć, że Samsung Electronics Polska wspólnie ze specjalistami Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Polska tworzy koncepcje, które kreują przyszłość technologii na całym świecie. W podpoznańskich Wronkach znajduje się również najważniejsze i najnowocześniejsze polskie i europejskie centrum produkcyjne firmy – Samsung Electronics Poland Manufacturing. Łącznie Samsung Electronics Polska zatrudnia w Polsce 7 tysięcy osób.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com