Samsung uruchamia masową produkcję procesora Exynos w technologii 14-nanometrowej

, Telecom , B2B , IT
Teaser

Firma Samsung Electronics, światowy lider zaawansowanej technologii półprzewodnikowej, poinformowała o uruchomieniu masowej produkcji procesora Exynos 7 Quad 7570 – najnowszego procesora do urządzeń mobilnych zbudowanego w technologii 14‑nanometrowej i przeznaczonego do budżetowych smartfonów oraz innych urządzeń połączonych z Internetem Rzeczy.

Exynos 7570 to pierwszy procesor mobilny ze średniej półki z tak zaawansowaną architekturą. To również pierwszy procesor Exynos w pełni zintegrowany z modemem Cat.4 LTE 2CA i rozwiązaniami w zakresie łączności, takimi jak WiFi, Bluetooth, modulacja częstotliwości (FM) i obsługa globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS) w jednym układzie scalonym.

- Dzięki Exynos 7570 większa liczba użytkowników będzie mogła korzystać z wydajności zaawansowanego technologii 14nm FinFET w przystępnych cenowo urządzeniach. Skutecznie integrując poszczególne opcje łączności, Samsung wzmacnia swoją konkurencyjność na rynku jednostrukturowych układów scalonych – powiedział Ben K. Hur, Vice President of System LSI Marketing w Samsung Electronics.

W ubiegłym roku Samsung jako pierwszy w branży zastosował technologię 14nm FinFET w swoich procesorach klasy premium. Od tego czasu firma wprowadza ją w kolejnych segmentach, udostępniając ekskluzywne funkcje w urządzeniach bardziej przystępnych cenowo. Jednym z przykładów jest właśnie Exynos 7570 – pierwszy procesor w tej klasie z technologią 14nm FinFET – charakteryzujący się wysoką efektywnością energetyczną i znakomitymi parametrami.

Exynos 7570, z czterema rdzeniami Cortex-A53 w technologii 14 nm, ma o 70 procent wyższą wydajność CPU i o 30 procent wyższą efektywność energetyczną w porównaniu ze swoim 28‑nanometrowym poprzednikiem. Nowy Exynos oferuje również pełną integrację mobilnych opcji łączności dzięki wbudowanemu modemowi Cat. 4 LTE 2CA oraz obsłudze wielu innych standardów łączności, takich jak WiFi, Bluetooth, radio FM i GNSS.

Ponadto optymalizacja konstrukcji i konsolidacja funkcji w takich komponentach jak PMIC (układ zarządzania zasilaniem) i RF (obsługa częstotliwości radiowych) pozwoliła o 20 procent zmniejszyć całkowite wymiary chipsetu, co ułatwia jego montaż w smuklejszych smartfonach.

Dzięki obsłudze rozdzielczości ekranu do WXGA oraz nagrywania i odtwarzania wideo Full HD, a także udoskonalonemu procesorowi sygnału obrazu (ISP) współpracującemu z przednim i tylnym aparatem fotograficznym (odpowiednio 8 i 13 megapikseli), Exynos 7570 zapewnia użytkownikowi smartfona szereg korzyści.

Więcej informacji o produktach Samsung z serii Exynos znajduje się na stronie www.samsung.com/exynos.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.