Samsung przejmuje Viv, platformę sztucznej inteligencji następnej generacji

Teaser

Seul, Korea, 6 października 2016 r. – Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła, że zawarła porozumienie w sprawie nabycia Viv Labs, Inc., inteligentnego interfejsu o wszechstronnym zastosowaniu. Viv opracowała wyjątkową, otwartą platformę sztucznej inteligencji (AI), która daje niezależnym programistom możliwość używania i tworzenia wirtualnych asystentów konwersacyjnych, a także integrowania języka interfejsu opartego na języku naturalnym w celu zastosowania go w dobrze znanych aplikacjach i usługach.

Transakcja jest dowodem na to, jak ważne dla firmy Samsung jest posiadanie wirtualnych asystentów osobistych, co stanowi część szerszej wizji firmy: dążenia do uzyskania otwartego ekosystemu opartego na sztucznej inteligencji we wszystkich urządzeniach i usługach. Dzięki przejęciu Viv, klienci firmy Samsung będą mieli dostęp do nowych usług w technologii, która dostosowuje się do zachowania i komend użytkownika.

Viv została założona przez wizjonerów sztucznej inteligencji: Daga Kittlausa, Adama Cheyera i Chrisa Brighama. W ramach przejęcia zespół założycieli będzie ściśle współpracował z Dywizją Mobile Communications firmy Samsung, a jednocześnie nadal prowadzić niezależne działania w ramach istniejącego kierownictwa.

–  Naszym celem jest technologiczne przejście na inteligentne interfejsy i sterowanie głosem – powiedział Injong Rhee, CTO Mobile Communications w Samsung Electronics. Dlatego Viv znajdzie swoje zastosowanie zarówno w urządzeniach AGD, technologiach ubieralnych, czy innych produktach oferowanych przez firmę Samsung. Viv jest przyjazny zarówno dla konsumentów, jak i twórców oprogramowania, dlatego jest dla nas tak idealnym partnerem.

Wraz z rozwojem technologii AI konsumenci oczekują możliwości utrzymywania relacji z technologią dostosowaną do ich potrzeb oraz rozumiejącą ich zachowania, a także mającą zastosowanie w codziennym życiu. Aby to osiągnąć, firma Viv opracowała nową, opatentowaną platformę, która umożliwia skalowanie tego rodzaju interakcji.

Twórcy oprogramowania, dzięki platformie Viv mogą również nauczyć system, aby ten tworzył lub wykorzystywał istniejące już aplikacje. Pozwoli to na zbudowanie otwartego ekosytemu, który stworzy nową jakość sztucznej inteligencji, która będzie rozwijać się każdego dnia. Platforma Viv w połączeniu z przodującymi urządzeniami, usługami i globalnymi zasobami firmy Samsung przyczyni się do powstania kolejnej generacji rozwiązań AI.

W Viv tworzymy rozwiązania umożliwiające użytkownikowi wszechstronną komunikację z urządzeniami i usługami w najprostszy możliwy sposób. Widzimy przyszłość, która zdecydowanie wykracza poza aplikacje. Przyszłość, w której możesz szybko i łatwo uzyskać to, czego potrzebujesz, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, i urządzenia, z którego korzystasz, powiedział Dag Kittlaus, współzałożyciel Viv i CEO.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.