Nowoczesna technologia VoLTE dla klientów Orange na Galaxy S7 i S7 edge

Teaser

Samsung Electronics Polska razem z Orange Polska dostarcza klientom sieci Orange nowoczesną technologię połączeń głosowych VoLTE. Nowe rozwiązanie jest dostępne dla użytkowników smartfonów Samsung Galaxy S7 i S7 edge.


VoLTE to skrót od nazwy „Voice-over-LTE” (pol. „głos przez LTE”). To nowocześniejsza wersja dobrze znanej technologii, np. z usługi Skype, VoIP-a (ang. Voice over Internet Protocol), która wykorzystuje łącza internetowe do nawiązywania połączeń głosowych. Smartfony obsługujące technologię VoLTE zamiast w trakcie rozmowy przełączać się na sieci UMTS czy GSM (tradycyjne komórkowe połączenia głosowe), cały czas, także w trakcie rozmowy, korzystają z szybkiego internetu LTE.


Zalety technologii VoLTE
Do tej pory największą barierą w rozwoju różnych usług korzystających z VoIP była jakość połączenia internetowego na urządzeniach mobilnych. Tego typu połączenia „zjadały” sporą część transferu danych i jakością często odbiegały od tradycyjnych połączeń głosowych, ponieważ bazowały na łączności internetowej starszej generacji. Dlatego nie stanowiły realnej alternatywy dla połączeń wykorzystujących UMTS i GSM. Teraz to się zmieniło. Dzięki wykorzystaniu sieci szybkiego internetu LTE do nawiązywania połączeń głosowych dawne problemy można odłożyć ad acta. Technologia VoLTE zapewnia wysoką jakość rozmowy, niezależnie od obciążenia sieci.
Niesie to ze sobą bardzo konkretne korzyści dla użytkowników. Dzięki temu, że smartfon obsługujący VoLTE nie musi przełączać się na sieci starszych generacji połączenia są nawiązywane w ciągu sekundy lub dwóch, a nie pięciu jak to bywa w systemach konwencjonalnych. Pozytywnie wpływa to również na zużycie baterii smartfonu. Jakość rozmowy z wykorzystaniem tej technologii także jest znacząco lepsza. VoLTE umożliwia też oczywiście nawiązywanie połączeń alarmowych.

Podstawowe zalety VoLTE to:
- szybsze zestawianie połączeń głosowych (brak przełączania się telefonu na 3G podczas zestawiania połączeń głosowych)
- lepsza jakość połączeń głosowych
- mniejsze zużycie baterii

VoLTE w Orange na Galaxy S7 i S7 edge
Orange jako pierwszy operator na polskim rynku uruchomił komercyjnie usługę VoLTE. Aby korzystać z tej technologii wystarczy mieć odpowiedni smartfon i znajdować się w zasięgu sieci LTE Orange. Wyjście poza zasięg LTE nie powoduje jednak przerwania połączenia. Jest ono kontynuowane w innych technologiach dostępnych na danym obszarze. Połączenia głosowe wykonane w technologii VoLTE są rozliczane tak jak normalne połączenie głosowe zgodnie z posiadanym planem taryfowym.
Lista telefonów wspierających VoLTE w sieci Orange jest dostępna na stronie www.orange.pl. Obecnie są to smartfony Samsung Galaxy S7 i S7 edge z oprogramowaniem umożliwiającym  korzystanie z VoLTE w sieci Orange. Klienci, którzy kupili je wcześniej, otrzymają powiadomienie o dostępnej aktualizacji oprogramowania. Jej pobranie i zainstalowanie umożliwi im natychmiastowe korzystanie z połączeń w nowej technologii. Smartfony będą domyślnie wybierały VoLTE jako preferowaną technologię usług głosowych.

Samsung Galaxy S7 i S7 edge
Zaawansowany aparat fotograficzny, doskonały ekran Super AMOLED, wydajny procesor i wodoszczelna obudowa – to wszystko oferują flagowe modele smartfonów Samsung – Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Tegoroczne modele Samsung Galaxy S zdobyły serca dotychczasowych użytkowników połączeniem wyjątkowego designu z doskonałymi parametrami technicznymi.
Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge, wyposażone w ekrany o przekątnej odpowiednio 5,1 oraz 5,5 cala, są wykonane ze szkła z efektem 3D i metalu. Ergonomiczny kształt ich obudowy sprawia, że wygodnie i pewnie leżą w dłoni. Producent zadbał o wodoszczelność i odporność na pył (IP68). Zaawansowany aparat fotograficzny Dual Pixel umożliwia uzyskanie ostrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu, a przy wykorzystaniu trybu pracy Motion Panorama osiągamy poczucie zanurzenia w obrazie.

Samsung wprowadził także istotne udoskonalenia sprzętowe i w zakresie oprogramowania, optymalizujące wydajność urządzeń. Oba telefony mają funkcję szybkiego ładowania przewodowego i bezprzewodowego. Ponadto hybrydowe gniazdo karty SIM umożliwia zainstalowanie karty microSD o pojemności do 200 GB.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.