Mistrzowie Kodowania zachęcają do programowania w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania

, B2B , IT , Informacje korporacyjne
Teaser

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się Europejski Tydzień Kodowania. Między 15 a 23 października w całej Polsce odbędą się setki wydarzeń organizowanych przez pasjonatów i promotorów uczenia się kompetencji cyfrowych. Wśród nich nie zabraknie oczywiście imprez Mistrzów Kodowania.

Tydzień Kodowania to wielkie święto programowania obchodzone w całej Europie. Celem inicjatywy jest zainteresowanie kodowaniem ludzi w każdym wieku i stworzenie dla nich przestrzeni, w której będą mogli postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie. Szereg programistycznych imprez przygotowali również Mistrzowie Kodowania. Inicjatorka tego programu – Blanka Fijołek z firmy Samsung Electronics Polska – jest również ambasadorką Tygodnia Kodowania w Polsce.

Strefa kodowania w Centrum Nauki Kopernik

Między 8 a 23 października w Centrum Nauki Kopernik trenerzy Mistrzów Kodowania prowadzić będą spotkania, w trakcie których najmłodsi dowiedzą się czym jest myślenie programistyczne i zakodują swoje pierwsze projekty. Dzieci programować będą za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, z wykorzystaniem robotów i specjalnych zestawów do kodowania muzyki, a także – co ciekawe, bez urządzeń cyfrowych z użyciem specjalnej maty edukacyjnej. Spotkania odbywają się przy udziale Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Korzystać ze Strefy można w ramach biletu do Centrum Nauki Kopernik.

Strefa kodowania działa dzięki Funduszom Europejskim w ramach promocji działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 

„Kodowanie daje radość!” –  warsztaty programistyczne w wybranych miejscach w Polsce

Podczas zajęć trenerzy Mistrzów Kodowania pokażą najmłodszym, w jaki sposób można rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Zaproszą dzieci do udziału w interaktywnych zabawach z użyciem specjalnej maty edukacyjnej Mistrzów Kodowania, do programowania online dzięki mobilnym aplikacjom na tabletach, a także zapoznają ich z robotami Dash i Dot.

Europejski Tydzień Kodowania dzięki Mistrzom Kodowania zawita m.in. do Warszawy (Samsung Service Plaza), Lublina (Lubelski Park Naukowo-Technologiczny), Gdańska (EduPark w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym) Specjalne warsztaty odbędą się w Ministerstwie Cyfryzacji i siedzibie NASK.

To oczywiście nie wszystko. Uczestnicy programu Mistrzowie Kodowania organizują w całej Polsce dziesiątki wydarzeń dla lokalnych społeczności. Zawsze aktualna, pełna lista imprez wraz z dodatkowymi informacjami jest dostępna na stronie www.codeweek.org.pl. Spotkania organizowane przez nauczycieli współtworzących inicjatywę Mistrzowie Kodowania są oznaczone hashtagiem #M_Kodownia.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com