Samsung wydaje aktualizację oprogramowania dla urządzeń Note7 w Europie

Teaser

Aktualizacja oprogramowania ogranicza maksymalny poziom naładowania baterii do bezpiecznego poziomu 60 procent.

Warszawa, 31 października 2016 r. – Firma Samsung Electronics Europe ogłosiła wydanie nowej aktualizacji oprogramowania dla wszystkich urządzeń Note7 w całym regionie, która ograniczy maksymalny poziom naładowania baterii do 60%.

W związku z ogromną dbałością firmy Samsung o bezpieczeństwo klientów, od poniedziałku (31 października) nowa aktualizacja będzie wprowadzana w całej Europie. To najnowszy środek podjęty przez firmę w celu ograniczenia ryzyka dla klientów, a jednocześnie nakłonienia wszystkich użytkowników urządzeń Note7 w Europie do ich natychmiastowej wymiany.

Inne działania podjęte w Europie od czasu decyzji z 11 października o rezygnacji ze sprzedaży i produkcji Note7 obejmowały:

  • Nieprzerwaną komunikację z posiadaczami urządzeń Note7 w celu przekazywania im pełnych informacji o najnowszych aktualizacjach i wiadomości za pośrednictwem strony samsung.com oraz przez wszystkie istotne kanały mediów społecznościowych;
  • Serię bezpośrednich komunikatów, w tym powiadomień typu push, dla europejskich użytkowników Note7, zachęcających ich do wymiany urządzeń w ramach Programu Wymiany Note7;
  • Nieustanną współpracę i koordynację z lokalnymi operatorami i partnerami detalicznymi na rzecz jak najsprawniejszej realizacji procesu wymiany;
  • Bieżącą współpracę z odpowiednimi organami regulacyjnymi i instytucjami z całej Europy w celu informowania wszystkich zainteresowanych o naszych planach i przekazywania im najnowszych wiadomości. Współpraca ta obejmuje również regularny dialog z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego umożliwiający przekazywanie dokładnych informacji dotyczących obostrzeń w zakresie korzystania z urządzeń Note7 podczas lotów.

Nieustanna komunikacja przełożyła się na szybsze tempo wymiany. Do tej pory w Europie wymieniono dwie trzecie wszystkich urządzeń Note7. Klienci mogą zdecydować się na zwrot wszystkich kosztów lub wymianę na Samsung Galaxy S7 Edge, przy czym różnica w cenie jest również rekompensowana przez firmę. 

Nowa aktualizacja oprogramowania jest podobna do poprzedniej, wprowadzonej we wrześniu dla urządzeń Note7 w całej Europie. Aktualizacja oprogramowania skutecznie ograniczyła ryzyko dla klientów, ponieważ nie odnotowano żadnych incydentów z udziałem urządzeń, na których została zainstalowana.

Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy firmy Samsung Electronics w Polsce komentuje: „Naszym bezwzględnym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów. Nowa aktualizacja oprogramowania baterii została zaprojektowana specjalnie po to, by przypomnieć wszystkim użytkownikom Note7 o wymianie urządzenia w możliwie jak najkrótszym terminie w ramach lokalnego Programu Wymiany Note7. Chcielibyśmy raz jeszcze przeprosić za niedotrzymanie standardu doskonałości produktów, jakiego nasi klienci  od nas oczekują i serdecznie dziękujemy za dalsze zrozumienie i współpracę”.

Więcej informacji na temat Programu Wymiany Note7 można znaleźć pod adresem http://www.samsung.com/pl/note7exchange/

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.