Samsung zmienia reguły gry – Notebook Odyssey – pierwszy laptop przeznaczony dla graczy

, B2B , IT
Teaser

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentowała Notebook Odyssey, nowy laptop o wysokiej wydajności, wyposażony w dynamiczny wyświetlacz. Samsung Notebook Odyssey, skierowany do graczy, jest dostępny w wersjach z przekątną ekranu 17,3 i 15,6 cala. Piękne i nowatorskie wykonanie kryje dużą moc obliczeniową i dodatkowe funkcje, które zapewniają doskonałą rozrywkę.

Samsung Notebook Odyssey wyposażono w podzespoły zaprojektowane specjalnie z myślą zarówno o wymagających graczach jak i amatorach gier wideo. Zastosowano w nim nowe technologie, takie jak umiejscowiony na spodzie urządzenia zaawansowany system chłodzenia i wentylacji - HexaFlow Vent, który zapewnia maksimum wydajności nawet w przypadku długich rozgrywek. Konstrukcja komputera pozwala na szybką rozbudowę takich podzespołów jak pamięć RAM czy dysk twardy. Samsung Notebook Odyssey jest również wyposażony w mocny procesor – Intel® Core™ i7 7. generacji (czterordzeniowy, 45W).

Poza wysokowydajnymi podzespołami, 17,3-calowa wersja Samsung Notebook Odyssey zachwyca ekranem o jasności do 300 nitów (280 nitów w przypadku urządzenia 15,6 cala), który daje niezwykle ostry obraz. Matryca ma szerokie kąty widzenia. Ekran został również pokryty warstwą antyrefleksyjną, która pozwala graczowi zachować pełne skupienie w trakcje rozgrywki.  Ekran Notebook Odyssey daje również żywy obraz o wysokiej rozdzielczości, prezentujący treści wideo w standardzie HDR z głębią i dynamiką kinowego ekranu.

Samsung Notebook Odyssey wyposażono w praktyczną klawiaturę ze specjalnie wyprofilowanymi klawiszami (typu volcano 0,5 mm w przypadku jednostki 17,3-calowej i klawisze typu crater 0,3 mm oraz podświetlenie klawiszy WASD ułatwiające grę w przypadku klawiatury urządzenia 15,6-calowego). Aby spersonalizować klawiaturę i wyróżnić najważniejsze przyciski, użytkownik Samsung Notebook Odyssey w wersji 17,3-calowej może również wybrać kolor podświetlenia poszczególnych klawiszy.

Obok elementów podnoszących jakość rozgrywki, w laptopie Samsung Notebook Odyssey zastosowano również wyjątkowe oprogramowanie, umożliwiające bezpośrednią wymianę danych z innymi urządzeniami, np. smartfonami. Korzystając z aplikacji PC Message i PC Gallery, gracze mogą zawsze i wszędzie z łatwością wymieniać się plikami, wiadomościami i zdjęciami.

Samsung pokaże Notebooka Odyssey podczas targów CES 2017, które odbędą się w dniach 5 - 8 stycznia. Urządzenie będzie można zobaczyć na stoisku nr 15006 na pierwszym poziomie Hali Głównej Las Vegas Convention Center.

*Dodatkowa pamięć wewnętrzna i zewnętrzna są sprzedawane oddzielnie.

Specyfikacja produktów Samsung Notebook Odyssey

 

Samsung Notebook Odyssey (17,3 cala)

Samsung Notebook Odyssey (15,6 cala)

EKRAN

17,3 cala Full HD (1920 X 1080),

Szeroki kąt widzenia, powłoka antyrefleksyjna

15,6 cala Full HD (1920 X 1080),

Szeroki kąt widzenia, powłoka antyrefleksyjna

PROCESOR

Maks. procesor Intel® Core™ i7 7. generacji | czterordzeniowy 45W

Maks. procesor Intel® Core™ i7 7. generacji | czterordzeniowy 45W

PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA

Do 64GB DDR4 2400Mhz (4 2SODIMM, pojedynczy slot pamięci )

Do 32GB (DDR4 2133Mhz, 2 SODIMM, pojedynczy slot pamięci)

PAMIĘĆ ZEWNĘTRZNA

Do 512GB PCIE SSD + 1TB HDD | Dual SSD + HDD, Triple Storage

Do 256GB PCIE SSD + 1TB HDD | SSD + HDD, Triple Storage

GRAFIKA

TBD

NVIDIA GTX1050 (40W przy maksymalnej mocy) GDDR5 4GB/2GB

URZĄDZENIA WEJŚCIOWE

Klawisze Volcano (0,5 mm) / skok klawisza 2,5 mm / Personalizowane podświetlenie LED RGB poszczególnych klawiszy

Podświetlenie klawiszy WASD | PODŚWIETLENIE KLAWIATURY LED | KLAWISZE CRATER: KLAWISZE PROFILOWANE Z ATESTEM UL

AKUMULATOR

93Wh

43Wh

KOLOR

CZARNY

CZARNY / BIAŁY

WAGA

3,79 kg

2,53 kg

WYSOKOŚĆ

37,7 mm

24,0 mm – 28,2 mm

PORTY

Type-C (Thunderbolt3) | USB 3.0 (4EA) | HDMI | LAN | 3-in1 | HP | MIC

USB 3.0 (1EA) | USB 2.0 (2EA) | HDMI | LAN | 3-in1 | HP & Mic Combo

 

*Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produktach podane w tym dokumencie, w tym między innymi informacje o zaletach, wzornictwie, cenach, elementach, wydajności, dostępności i możliwościach produktu mogą ulec zmianie bez uprzedzenia i bez żadnych zobowiązań.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com