Samsung partnerem nowego międzynarodowego centrum dla start-upów: The Heart Warsaw

Teaser

W warszawskim biurowcu Warsaw Spire zainaugurowano działalność The Heart Warsaw. To przedsięwzięcie nakierowane na rozwijanie i stymulowanie współpracy start-upów z korporacjami. Partnerem inicjatywy jest firma Samsung.

W tym roku na targach CES Samsung po raz pierwszy zaprezentował portfolio, wspieranych przez siebie start-upów w ramach inicjatywy Samsung NEXT. Skupiają się one na nowoczesnych technologiach i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Samsung przywiązuje wielką wagę do sceny start-upowej na całym świecie, również w Polsce. Zaangażowanie firmy w rozwój The Heart Warsaw stanowi kolejny przykład realizacji tej strategii.

­­– Współpraca z The Heart Warsaw to kolejny krok firmy Samsung w kierunku zwiększenia swojego zaangażowania w prężnie rozwijające się środowisko start-upów. Wiemy, że kultura pracy start-upów oraz ich nieszablonowe podejście do wielu zagadnień z dziedziny nowych technologii, może zaowocować wypracowaniem interesujących rozwiązań dla dużych firm i korporacji. Z drugiej strony liczymy na to, że dzięki The Heart Warsaw młodzi przedsiębiorcy będą mogli z większą skutecznością realizować i komercjalizować swoje pomysły, a także uzyskiwać szybki, bezpośredni feedback od swoich potencjalnych inwestorów. Wierzymy, że The Heart Warsaw okaże się tym zastrzykiem dodatkowej energii, który pozwoli polskiej scenie start-upowej wznieść się o kolejny poziom wyżej – mówi Jacek Łęgiewicz, Dyrektor ds. Publicznych Samsung Electronics Polska.

The Heart Warsaw to centrum współpracy łączące start-upy z korporacjami - jest punktem kontaktowym dla międzynarodowych start-upów, korporacji i inwestorów. Ponadto platforma pomaga korporacjom znaleźć technologie i partnerów wśród młodych i obiecujących przedsiębiorców, w których mogą inwestować. The Heart Warsaw oferuje także przestrzeń biurową i co-workingową, organizuje wydarzenia i świadczy usługi korporacyjne. Operatorem strefy The Heart Warsaw jest firma D-RAFT.

– The Heart Warsaw uzupełnia europejski ekosystem inkubatorów i akceleratorów, wspierając dojrzałe startupy na kolejnych etapach ich rozwoju. Dla korporacji jesteśmy kluczowym punktem kontaktu i spotkań z najciekawszymi rozwiązaniami oferowanymi przez technologiczne spółki. Widzieliśmy wielokrotnie, że połączenie sił może być dla obu stron bardzo korzystne – mówi Tomasz Rudolf, CEO The Heart Warsaw.

W ramach współpracy z The Heart Warsaw firma Samsung zapewnia pełne wsparcie technologiczne w postaci swoich urządzeń. Centrum zostało wyposażone m.in. w profesjonalne monitory, urządzenia mobilne (smartfony, zestawy VR), a także oprogramowanie MagicInfo.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.