Korea EXPO 2017: Samsung na targach w Pałacu Kultury i Nauki

, Telecom , B2B , RTV , IT
Teaser

Miłośnicy świata orientu oraz nowych technologii mogą już zacierać ręce. Na dwa dni Pałac Kultury i Nauki zamieni się w stolicę innowacyjnych technologii, zaprojektowanych przez koreańskie firmy. W ramach targów Korea EXPO 2017 blisko 70 wystawców elektroniki użytkowej z Korei Południowej przyjedzie do Warszawy w czwartek i w piątek (29 i 30 czerwca), aby zaprezentować swoje najnowsze technologie oraz usługi, którymi zamierza podbić globalny rynek biznesowy i serca konsumentów. Wśród nich znajdzie się również firma Samsung, która z okazji targów przygotowała specjalną strefę dla odwiedzających. Wstęp na Korea EXPO 2017 jest bezpłatny.

Na odwiedzających Pałac Kultury i Nauki 29 i 30 czerwca w godzinach od 10 do 17 czekają wyjątkowe atrakcje. Na stanowisku firmy Samsung będzie można doświadczyć na własnej skórze najnowszych technologii mobilnych: od Gear VR, poprzez najnowsze smartfony Galaxy S8 i monitory dla graczy, a na telewizorach QLED skończywszy.

Dla odwiedzających Korea EXPO 2017 firma Samsung przygotowała trzy stanowiska z najnowszymi goglami do wirtualnej rzeczywistości Gear VR, wyposażonymi we flagowe smartfony Galaxy S8. Taki zestaw w zupełności wystarczy, by przenieść się do zgoła innego wymiaru. Dzięki niemu odwiedzający targi będą mogli poszusować na nartach czy pojeździć na rowerze. Technologia Samsung Gear VR umożliwia dzisiaj nawet podróż w przestrzeń kosmiczną – i to bez konieczności ruszania się z wygodnego fotela – tłumaczy Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Oprócz pokazów możliwości technologii Gear VR będzie można również sprawdzić na żywo biznesowe rozwiązania oferowane przez firmę Samsung. Wśród nich na czoło wysuwa się Samsung DeX. To stacja dokująca, zmieniająca smartfony Galaxy S8 i S8+ w komputery. Umożliwia korzystanie ze smartfonu w pełnym środowisku komputerowym: z klawiaturą, myszą i monitorem. DeX ma zwiększyć produktywność profesjonalistów pracujących w trybie mobilnym i wyeliminować konieczność noszenia ze sobą wielu urządzeń elektronicznych. Zostaną one zastąpione przez smartfon, będący sercem i mózgiem całego ekosystemu. DeX pozwala użytkownikom na sprawne korzystanie z aplikacji, edytowanie dokumentów, przeszukiwanie zasobów internetowych, oglądanie wideo czy odpowiadanie na wiadomości bezpośrednio ze smartfonu, ale na większym ekranie, za pomocą klawiatury i myszy podłączonych bezprzewodowo, za pomocą technologii bluetooth.

Odwiedzając Pałac Kultury i Nauki w dniach 29-30 czerwca będzie można zobaczyć, jak Samsung widzi przyszłość telewizji. Pomogą w tym najnowsze telewizory z serii QLED TV. Dzięki wykorzystaniu technologii kropek kwantowych (Quantum Dot) wyświetlany przez nie obraz w jakości 4k niemalże zaciera różnice między telewizją a światem. Użytkownicy będą mogli także wypróbować funkcje z zakresu Smart TV.

Na strefę Samsung podczas Korea EXPO 2017 powinni ostrzyć sobie zęby również gracze. Miłośnicy świata gamingu będą mogli przetestować najnowsze monitory Samsung, zaprojektowane z myślą o maksymalizacji przyjemności płynącej z rozrywki. Już po kilku minutach spędzonych z padem przed takim monitorem profesjonalni gracze poczują, że takie parametry jak 144 Hz odświeżania czy 1 milisekunda czasu reakcji robią kolosalną różnicę w grach typu FPS czy w wyścigach samochodowych.

W targach Korea EXPO 2017 wezmą udział firmy z sektorów: IT i oprogramowania, elektroniki użytkowej, przemysłu, kosmetyków i dóbr konsumenckich oraz zdrowia i branży medycznej. 

Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Republiki Korei Południowej w Polsce.

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.