Pióro dla biznesmena: S Pen w Galaxy Note8

, Telecom , B2B , IT
Teaser

Ekrany pozbawione ramek. Większe i bardziej wyraziste wyświetlacze. Podwójne aparaty fotograficzne, potrafiące uchwycić moment z chirurgiczną wręcz precyzją. Biometria. Współczesne smartfony są wręcz naszpikowane nowoczesnymi technologiami, które nie tylko ułatwiają nam życie, lecz także usprawniają codzienne prowadzenie biznesu. Technologiczne innowacje zmieniły sposób, w jaki dzisiaj pracujemy. Jednym ze sztandarowych dowodów tej zmiany jest pióro współczesnego biznesmena – S Pen w smartfonie Galaxy Note8. To poręczne narzędzie może stać się ważnym asystentem dla każdego, kto obraca się w świecie biznesu.

Pióro, które zmienia wszystko

Na rynku smartfonów Samsung Galaxy Note8 wyróżnia się zupełnie nowym podejściem do sposobu interakcji z użytkownikiem. Jego wyrazem jest wspomniane już pióro S Pen. To wielofunkcyjne narzędzie, które rozbudowuje interfejs smartfonu i otwiera  przed użytkownikiem szereg nowych możliwości, przydatnych zwłaszcza w biznesie. Wśród nich znajdziemy m.in. możliwość tworzenia szybkich, odręcznych notatek (nawet na wyłączonym ekranie) czy bardziej wymagających szkiców, a także tłumaczenie obcojęzycznych tekstów „na żywo”, możliwość pracy na aplikacjach biurowych bezpośrednio na ekranie smartfonu czy prezentowanie treści bezpośrednio z ekranu smartfonu na dużym ekranie. Dzięki temu rozwiązaniu smartfon staje się kieszonkowym komputerem, który może przysłużyć się przedsiębiorcom.

Każdy, kto choćby raz próbował uporządkować komórki Excela na smartfonie za pomocą kciuka, doskonale wie, że jest to dość uciążliwe zadanie. Przekonywanie, że o wiele lepiej od kciuka sprawdzi się tutaj precyzyjne pióro S Pen, brzmi zatem jak truizm. W przypadku korzystania z mobilnych wersji aplikacji biurowych to właśnie S Pen zapewni nam najbardziej efektywną i naturalną pracę. Pozwoli nie tylko na bieżącą edycję prezentacji na ekranie smartfonu czy zapisywanie notatek, lecz również ułatwi prowadzenie samej prezentacji, zamieniając się np. w laserowy wskaźnik, którym będziemy wskazywać najważniejsze treści na ekranie smartfonu.

Cyfrowy notes i szkicownik

S Pen w Galaxy Note8 pozwala na prowadzenie własnego, cyfrowego dziennika biznesowego. W sytuacji, gdy chcemy zanotować coś na szybko podczas spotkania, jest po prostu nieoceniony. Dzięki funkcji Screen off memo możemy zapisywać odręczne notatki nawet na zablokowanym ekranie Note8. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się również wówczas gdy odbieramy ważny telefon służbowy i chcemy zanotować to, co przekazał nam nasz rozmówca, a nie mamy pod ręką żadnej kartki czy długopisu. Dzięki temu nic nie wyleci nam z głowy i mamy pełną kontrolę nad naszymi zadaniami. W nawarstwieniu firmowych obowiązków usystematyzowanie swojej pracy w formie cyfrowych notatek pozwoli nam lepiej zarządzać naszym czasem.

Rysik Galaxy Note8 może także pełnić funkcję cyfrowego tłumacza. Po zaznaczeniu nim niezrozumiałego dla nas tekstu w obcym języku – smartfon wyświetli jego tłumaczenie. Nie trzeba więc co chwila sprawdzać w słowniku znaczenia niezrozumiałych zdań. Wystarczy tylko zaznaczyć je S Penem, a Galaxy Note8 w mgnieniu oka wyświetli ich tłumaczenie.

Kultura obrazkowa

Żyjemy w czasach, w których zawrotną karierę zrobiły terminy „myślenie obrazowe” czy „myślenie wizualne” (ang. visual thinking). Zamiast klasycznych notatek często tworzymy więc dzisiaj tzw. mapy skojarzeniowe czy mapy myśli (mind maps), czyli serie obrazów kojarzących nam się z daną tematyką i ułatwiających zapamiętywanie dzięki systematyzacji materiału. Dzięki S Pen mamy możliwość stworzenia takich obrazów czy szkiców, a nawet animowanych wiadomości czy GIFów, którymi łatwo możemy komunikować się z naszymi współpracownikami.

Galaxy Note8 pozwala na przechowywanie ponad 100 stron cyfrowych notatek, które zawsze mamy pod ręką – i które nigdy nam się nie zgubią, ponieważ wszystkie przechowywane są w bezpiecznej chmurze lub w bezpiecznych folderach.

Narzędzie współczesnego biznesmena

Notatki spisywane odręcznie za pomocą pióra S Pen na Galaxy Note8 mają jeszcze jedno biznesowe uzasadnienie. Ich tworzenie wpływa pozytywnie na nasze zdolności zapamiętywania. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców na uniwersytetach: Kalifornijskim, Princeton, Waszyngtońskim czy w Trondheim.

Okazuje się, że informacje zanotowane przez nas odręcznie (np. rysikiem na ekranie smartfonu) zapamiętujemy na dłużej niż te, które po prostu wpisaliśmy z poziomu klawiatury.

Wziąwszy pod uwagę wszystkie funkcje, które wprowadza pióro S Pen w Galaxy Note8, nie sposób nie wysnuć wniosku, że otwiera ono przed biznesem całkiem nowe możliwości.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.