Samsung intensyfikuje prace nad MicroLED i 8K

, RTV
Teaser

W ostatnich dniach czerwca w Los Angeles odbyło się drugie w tym roku spotkanie QLED & Advanced Displays Summit. Samsung, jako gospodarz tego wydarzenia, zaprezentował swoje plany dotyczące rozwoju wyświetlaczy z technologią kropek kwantowych (QLED) i kompletnego ekosystemu 8K. Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się także plany marki związane z dostarczeniem technologii MicroLED do telewizorów konsumenckich oraz starania firmy, których celem jest szerokie wprowadzenie technologii HDR do kin.

Szczyt QLED & Advanced Displays zorganizowany został wspólnie przez Samsung i Insight Media, organizację oferującą usługi konsultingowe, która skupia się na branży produkującej wyświetlacze. Podczas spotkania firma Samsung zaprezentowała nowe rozwiązania zastosowane w telewizorach QLED 2018 – od optymalizacji procesów tworzenia obrazu za pomocą technologii HDR10+, aż po automatyczną kalibrację koloru.   

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. eksperci i influencerzy, którzy na żywo mogli śledzić prezentacje oraz brać udział w dyskusjach na temat obecnych technologii telewizyjnych i rynkowych wyzwań. Pokazy telewizorów QLED przede wszystkim miały pokazać potencjał ulepszonej technologii HDR. 

W spotkaniu wzięło udział wielu uznanych ekspertów – od akademików zajmujących się sektorem technologii MicroLED i konsultantów specjalizujących się w integracji HDR w kinematografii, po znanych w branży wyświetlaczy i narzędzi do optymalizacji obrazu specjalistów. W konferencji uczestniczyli  także prelegenci i influencerzy z wymienionych poniżej organizacji, którzy poruszali następujące tematy związane z technologią telewizyjną:   

  • Ekosystem 8K: Insight Media, Panavision, Samsung Display Company oraz Display Supply Chain Consultants.
  • Kropki kwantowe: Palomaki Consulting, Nanosys, Nanoco oraz Samsung Advanced Research Institute.
  • Wyświetlacze i narzędzia do optymalizacji obrazu: FF Pictures, Samsung Research America, Portrait Displays oraz ColorFront.
  • Kino HDR: Samsung Research America, LightView oraz MKPE Consulting.
  • MicroLED: Fuzhou University, Samsung Electronics, Tesoro Scientific, PlayNitride, Sungkyunkwan University, JBD, Lumiode oraz N-Tech Research.

Więcej informacji o telewizorach QLED firmy Samsung oraz o wydarzeniu QLED & Advanced Display Summit, w tym wykaz prelegentów i sesji, znaleźć można na stronie: www.displaysummit.com/2018-qled-and-advanced-display-summit-at-hollywood

###

O Insight Media

Insight Media to organizacja zajmująca się konsultingiem technologicznym powstających rozwiązań z zakresu profesjonalnych instalacji audio-wizualnych, kina, nadawania programów i treści, elektroniki konsumenckiej oraz branży wyświetlaczy. Firma sporządza białe księgi i przygotowuje artykuły omawiające tę tematykę, świadczy usługi oceny technologii i rynku, a także organizuje wydarzenia, podczas których omawiane są kluczowe trendy technologiczne w tych segmentach rynkowych.      

O firmie Samsung

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.