Samsung i Harman Kardon – doskonałe brzmienie nowej serii soundbarów

, RTV
Teaser

Opracowane we współpracy z firmą HARMAN soundbary premium HW-N950 i HW-N850 oferują m.in. Dolby Atmos i DTS:X.

Firma Samsung prezentuje dwa soundbary klasy premium – HW-N950 i HW-N850 – stworzone przy współpracy z Harman Kardon, znaną marką audio. Nowe urządzenia zostały opracowane głównie przez Samsung, natomiast firma Harman Kardon, na podstawie zaawansowanych testów jakości brzmienia, przeprowadziła proces certyfikacji dźwięku. Aby podkreślić tę współpracę, dostępne od końca sierpnia modele będą posiadały logotypy obu firm.

Od przejęcia przez Samsung firmy Harman International w marcu 2017 r. firmy współpracują w zakresie produktów mobilnych, w tym słuchawek AKG dołączanych do niektórych telefonów Samsung oraz dźwięku w tabletach, jak również profesjonalnych rozwiązań dla kin JBL Professional.

Soundbary HW-N950 i HW-N850 to pierwszy duży projekt opracowany wspólnie przez Samsung i Harman Kadron w ramach kategorii premium. Dzięki wysokiej jakości audio potwierdzonej przez Harman Kardon użytkownicy mogą cieszyć się wciągającym i bogatym trójwymiarowym brzmieniem generowanym za sprawą zarówno opracowanej przez DTS technologii DTS:X, jak i Dolby Atmos.

Nasza współpraca z firmą Harman Kardon, która od 65 lat utrzymuje pozycję lidera w branży audio, to ogromny krok naprzód. Dzięki niej użytkownicy będą mogli korzystać z połączenia najwyższej jakości dźwięku z nowoczesnym wzornictwem. To prawdziwie zwycięskie połączenie – powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

HW-N950 i HW-N850 sprawią, że użytkownicy bez wychodzenia z domu poczują się jak w kinie. Realistyczny efekt dźwięku przestrzennego osiągnięto za sprawą technologii Dolby Atmos i DTS:X oraz kierujących dźwięk w górę i na boki głośników, które naturalnie „przenoszą” go ponad słuchaczy i wokół nich. Soundbar HW-N950 został wyposażony w jednostkę główną, bezprzewodowy subwoofer oraz dwa tylne bezprzewodowe głośniki, co zapewnia niezwykle wciągające przestrzenne wrażenia audio. Ponadto oferuje liczbę kanałów 7.1.4, jedną z najwyższych z dostępnych obecnie w soundbarach. Z kolei HW-N850, który jest nieco uproszczoną wersją modelu HW-N950, odtwarza dźwięk w formacje 5.1.2 i składa się z głośnika głównego i niskotonowego.

Firma Harman Kardon przetestowała produkty i przyznała im certyfikaty, stosując podejście zarówno obiektywne, jak i subiektywne. Testy obiektywne przeprowadzono w komorze bezechowej oraz w symulowanym otoczeniu domowym, natomiast testy subiektywne polegały na przesłuchiwaniu i ocenie różnych formatów audio i gatunków muzycznych. Testy mają na celu zapewnienie, że produkty spełniają standardy jakościowe i wydajnościowe firmy Harman Kardon.

Samsung to jeden z globalnych liderów w dziedzinie soundbarów i jesteśmy niezwykle dumni, że wybrał właśnie firmę HARMAN, by udoskonaliła jakość audio i odegrała kluczową rolę w rozwoju oferty soundbarów klasy premium – powiedział Dave Rogers, prezes ds. konsumenckiego audio w HARMAN. – Współpraca z Samsung, jedną z najbardziej podziwianych marek na świecie, poszerzy zasięg i zwiększy atrakcyjność Harman Kardon oraz pomoże nam rozwijać działalność w ramach innych markowych rozwiązań audio, zarówno konsumenckich, jak i samochodowych.

Więcej informacji na temat produktów audio Samsung i Harman Kardon znajduje się na stronie www.samsung.com.  

O firmie HARMAN

Firma HARMAN (harman.com) projektuje urządzenia i rozwiązania podłączone do sieci dla producentów samochodów, użytkowników i przedsiębiorstw na całym świecie, w tym podłączone do sieci systemy samochodowe, produkty audio-wideo, rozwiązania do automatyzacji przedsiębiorstw oraz usługi obsługujące Internet Rzeczy. Firma HARMAN, która posiada tak dobrze znane marki jak AKG®, Harman/Kardon®, Infinity®, JBL®, Lexicon®, Mark Levinson® i Revel®, cieszy się uznaniem audiofilów, muzyków i właścicieli obiektów koncertowych na całym świecie. Obecnie ponad 50 milionów pojazdów jest wyposażonych w systemy audio HARMAN i podłączone do sieci systemy samochodowe. Nasze usługi programowe działają w miliardach urządzeń przenośnych i systemów, które są podłączone do sieci, zintegrowane i bezpieczne na wszystkich platformach – używanych zawodowo, do zastosowań domowych, w samochodach oraz w dziedzinie mobilności. HARMAN zatrudnia około 30 000 osób w obu Amerykach, Europie i Azji. W marcu 2017 r. firma stała się jednostką zależną będącą w 100% własnością Samsung Electronics Co., Ltd.

O firmie Samsung

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Subskrybuj nowości

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Nasze strony

rss
Kanał RSS
Bądź w kontakcie dzięki naszemu kanałowi RSS i odbieraj powiadomienia o nowościach.