Samsung Developer Conference 2018: przełom w dziedzinie sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy oraz mobilnych interfejsów użytkownika

, Telecom , B2B
Teaser

Podczas Samsung Developer Conference 2018, firma Samsung Electronics zaprezentowała przyszłościowe rozwiązania - wyświetlacz Infinity Flex, nowy interfejs użytkownika One UI oraz nowe potężne narzędzia programistyczne dla platform Bixby i SmartThings.

Znaczne postępy, jakie osiągnęliśmy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy (IoT), przybliżają nas do realizacji wizji connected living i otwierają nowy rozdział w historii integracji rozwiązań marki Samsung z produktami innych firm i to na masową skalę. Co więcej, składany wyświetlacz stanowi podstawę nowego mobilnego doświadczenia. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy przy nim współpracować z wiodącymi programistami, tworząc tym samym nową wartość dla naszych klientów. Nie możemy się doczekać, aby przekonać się, dokąd zaprowadzi nas zarówno nasza współpraca, jak i technologia – powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Tworzenie skalowalnej platformy sztucznej inteligencji

Stworzony przez firmę Samsung Bixby ewoluuje z roli inteligentnego interfejsu głosowego w skalowalną platformę sztucznej inteligencji. Na tegorocznej konferencji programistów Samsung zaprezentuje nowe rozwiązania, dzięki którym deweloperzy będą mogli zaoferować użytkownikom jeszcze bardziej rozmownego, przydatnego i inteligentnego osobistego asystenta.

Aby ułatwić programistom i partnerom skalowanie usług obsługiwanych przez Bixby, Samsung wprowadza Bixby Developer Studio. Jest to zbiór narzędzi umożliwiający intuicyjną implementację sztucznej inteligencji w większej liczbie usług i urządzeń. Programiści będą mogli łatwo opracowywać Bixby Capsules (funkcje lub usługi stworzone dla Bixby) i sprawiać, by były łatwo dostępne dla użytkowników na Bixby Marketplace. Platforma Bixby umożliwi łatwe dostosowanie „kapsuł” – od telefonów komórkowych i telewizorów po urządzenia domowe i inne produkty w całym ekosystemie Samsung.

W ramach skalowania usług Bixby firma Samsung zamierza w nadchodzących miesiącach wprowadzić pięć nowych języków: brytyjski angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański.

Connected living dla każdego

Wizja connected living, jaką realizuje Samsung, koncentruje się wokół otwartego ekosystemu Internetu Rzeczy, który w ramach jednej platformy obsługuje coraz większą liczbę podłączonych urządzeń. Dostępna na ponad 200 rynkach na całym świecie platforma SmartThings umożliwia łączność na bazie jednej aplikacji, dzięki której IoT nie ogranicza się już tylko do inteligentnego domu, ale obejmuje również samochód, biuro i wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi. 

Samsung sprawia, że programiści mogą szybciej i łatwiej łączyć urządzenia i usługi z platformą SmartThings za pomocą nowego zestawu narzędzi w przeprojektowanym środowisku programistycznym SmartThings Developer Workspace. Te udoskonalone narzędzia to m.in. SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit i SmartThings Hub Connector. Programiści mogą teraz w prosty sposób integrować z platformą urządzenia Zigbee i Z-Wave.

Dodatkowo ulepszony program certyfikacji Works with SmartThings (WWST) zapewnia programistom bezpośredni dostęp do ekspertów i zasobów SmartThings. WWST to gwarancja, że urządzenia i usługi są optymalnie dostosowane do platformy, a użytkownicy mogą cieszyć się najlepszą możliwą jakością.

Pionierskie rozwiązania w zakresie doświadczeń użytkownika i innowacji wyświetlania

Samsung wprowadza nowy, intuicyjny interfejs o nazwie One UI. Jego minimalistyczny design zapewnia, że najważniejsza treść znajduje się w dolnej połowie ekranu, co sprawia, że obsługiwanie go jedną ręką jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Został on przeprojektowany tak, aby zapewnić większą przejrzystość i zmniejszyć liczbę elementów rozpraszających uwagę.

Samsung bazuje na fundamencie swoich dotychczasowych osiągnięć w zakresie definiowania kształtu i innowacji wyświetlania, które umożliwiły opracowanie przełomowego, składanego smartfona. Wyświetlacz Infinity Flex wraz z interfejsem One UI zapewnia nowe doświadczenie mobilne i daje użytkownikom możliwości, jakich nie daje im żaden inny telefon. Użytkownicy czerpią teraz podwójne korzyści: kompaktowy smartfon, który rozkłada się, ukazując większy, wygodniejszy ekran sprzyjający multitaskingowi i jeszcze bardziej ułatwiający przeglądanie treści. Aplikacje płynnie dostosowują się do wyświetlacza, gdy urządzenie jest rozkładane. Ponadto użytkownicy mogą surfować po internecie, oglądać treści, być w kontakcie ze znajomymi i wykonywać wiele zadań, korzystając jednocześnie z trzech aktywnych aplikacji na większym ekranie.

Debiut wyświetlacza Infinity Flex wyznacza nową erę w historii urządzeń mobilnych, dlatego firma Samsung zachęca deweloperów do współpracy już od samego początku. Współpracując z Google i społecznością programistów Android, firma zmaksymalizuje potencjał tego nowego formatu, aby stworzyć zoptymalizowany składany interfejs użytkownika.

Więcej informacji na temat Samsung Developer Conference 2018 można znaleźć na stronie http://sdc.developer.samsung.com/ lub na Twitterze (@samsung_dev) oraz przy użyciu hashtagu #SDC18.

Samsung Developer Conference

SDC skupia tysiące programistów i twórców, aby eksplorować dostępne technologie i to, co będą mogły oferować w przyszłości. Program dwudniowej konferencji obejmuje prezentacje inauguracyjne, sesje techniczne i czas na networking. Podczas SDC zespoły produktowe i partnerzy technologiczni Samsung prezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne i narzędzia.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.